حذف موهای زائد سفید به کمک لیزر امکان پذیر است؟

حذف موهای زائد سفید به کمک لیزر امکان پذیر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

حذف موهای زائد سفید به کمک لیزر امکان پذیر است؟

روش های قدیمی حذف موهای زائد مانند ؛پودرهای موبر ، بند انداختن ، موم اندازی ، ریش تراش ها و ... به دلیل اتلاف وقت و غیردائمی بودن همواره موجب دردسر فرد می شوند و از مقبولیت مناسبی برخوردار نیستند ، از این رو با حذف موثر موهای زائد به کمک لیزر می توان از مشکلات روش های قدیمی حذف موهای زائد رهایی یافت. اما ابتدا باید به دنبال راه حلی برای حذف موهای زائد سفید رنگ بود.

تاثیر لیزر موهای زائد بر انواع پوست و مو

از اشعه لیزر می توان جهت از بین بردن موهای زائد تمامی نواحی بدن استفاده نمود . دستگاه های مختلفی جهت لیزر موهای زائد وجود دارد که هر کدام دارای قدرت و طول موج متفاوتی هستند که با توجه به نوع پوست و موی فرد باید ، پزشک متخصص به تنظیم دستگاه لیزر اقدام نماید . در روش لیزر درمانی موهای زائد ؛ اشعه ی لیزر به فولیکول مو تابیده می شود ، با این کار اشعه ی لیزر جذب ملانین سیاه رنگ موجود در ریشه ی مو شده و در آنجا با تولید حرارت کنترل شده ای به طور موثری فولیکول مو سوزانده می شود . جهت از بین بردن موهای زائد به کمک لیزر ، باید مو تیره و ضخیم باشد زیرا در این صورت اشعه ی لیزر به طور کامل در ملانین سیاه رنگ مو جذب شده و سوزانده می شود . حذف موثر موهای زائد با لیزر به طور معمول در صورت عدم وجود اختلال هورمونی طی 6 الی 10 جلسه با توجه به مقاومت مو انجام می شود که فاصله ی جلسات به صورت یک ماهه خواهد بود تا موهایی که در فاز استراحت نیز قرار دارند ، وارد فاز رویشی شده و با اشعه ی از بین روند . لیزر درمانی جهت حذف موهای زائد در افراد دارای پوست روشن و موی تیره بهترین نتیجه لیزر موهای زائد را خواهد داشت زیرا جهت حذف موهای زائد اشعه ی لیزر جذب ملانین سیاه رنگ موجود در فولیکول موها می گردد که این ملانین سیاه رنگ علاوه بر ریشه ی موهای تیره در پوست های سبزه و تیره نیز وجود دارد و در صورت لیزر درمانی ، اشعه ی لیزر جذب پوست شده و سبب تغییر رنگ و در برخی موارد موجب سوختگی پوست خواهد شد .

 حذف موهای زائد سفید به وسیله لیزر

در بسیاری از تبلیغات به منظور جذب افراد بیشتر از حذف موثر موهای زائد سفید توسط دستگاه های لیزر نام برده شده ، اما آیا حذف موهای زائد سفید به کمک لیزر امکان پذیر است ؟ موهای زائد سفید به دلیل عدم وجود ملانین سیاه رنگ در فولیکول های مو جهت جذب اشعه ی لیزر با لیزر از بین نمی روند از این رو هر چه مو کرکی تر و کم رنگ تر باشد پاسخ ضعیف تری  از لیزر دریافت خواهد کرد . منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X