لیزر دایود اولیو چیست؟

لیزر دایود اولیو چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

لیزر دایود اولیو چیست؟

رفع موهای زائد با کمک لیزر، یکی از روش های محبوب و پرمتقاضی در دنیا است که مشتریان و طرفداران آن روز به روز در حال افزایش هستند. با توجه به زندگی پرمشغله در دنیای امروزی و همچنین حجم بالای مشتریان این روش از درمان موهای زائد، نیاز به بهره گیری از متدهای جدید وتکنولوژی های روز دنیا برای ساخت لیزرهایی کارا و سریع، بیش از پیش احساس می شود. به همین دلیل نسل جدیدی از لیزرهای دایود، تحت عنوان لیزر دایود اولیو به بازار عرضه شده اند.

ویژگی های فنی لیزر دایود

لیزر دایود اولیو در طول موج 810 نانومتر کار می کنند و ترکیب بسیار کاملی از راحتی، سرعت و کارایی را در خود جای داده اند. این لیزرهای جدید توانایی ارسال 15 پالس در ثانیه را دارند. به همین سبب است که لیزرهای دایود اولیو به عنوان سریع ترین لیزر های موجود در جهان شناخته می شوند. سریع بودن لیزر دایود اولیو تاثیری بر روی میزان بازدهی این لیزر ها نداشته و آن ها می توانند با سطح بالایی از کیفیت فرایند رفع موهای زائد را انجام دهند. لیزرهای دایود اولیو مجهز به سیستم خنک کننده ی قدرتمندی نیز هستند که می تواند کل پروسه درمان را به امری راحت تبدیل کند. بخش هایی از اپلیکاتور لیزر که با سطح پوست در تماس مستقیم می باشد، از یاقوت کبود ساخته شده است تا بتواند فرایند از بین بردن موهای زائد را به پروسه ای راحت و بدون درد تبدیل کند. اپلیکاتوری که در لیزر دایود اولیو مورد استفاده قرار می گیرد، دارای سطحی با ابعاد 12 ×10 میلی متر می باشد. این اپلیکاتور با سرعت بیشتری می تواند بر روی سطح پوست حرکت کند و پرتوهایی با توزیع انرژی یکسان را بر روی پوست بتاباند. لیزرهای دایود اولیو در نهایت امنیت، پرتوهای لیزر را به سطح های داخلی پوست می فرستند تا با حمله به فولیکول مو، توانایی آن را برای رشد بیشتر، کاهش دهد. این لیزرها همچنین به بافت پوست در اطراف مو آسیبی وارد نمی کنند.

لیزرهای دایود اولیو برای کدام قسمت ها مناسب هستند؟

به سبب سرعت و کارایی بالا، سیستم های لیزر دایود اولیو برای از بین بردن موهای زائد در قسمت های بزرگتر بدن، مانند ران ها، قفسه ی سینه و پشت بسیار مناسب هستند، چرا که برای تکمیل این پروسه تنها چند دقیقه زمان لازم است. به هنگام استفاده از دستگاه لیزر دایود اولیو تنها باید به یک نکته توجه کنید. این دستگاه تنها می تواند موهایی با طول دو الی سه میلی متر را از بین ببرد. این بدان معناست که چند روز قبل از انجام لیزر درمانی، بهتر است اصلاح کنید. افرادی که دارای پوست های برنزه هستند نیز می توانند از لیزر دایود اولیو برای از بین بردن موهای زائد بدن خود استفاده کنند. شما می توانید از این تکنولوژی علاوه بر درمان موهای زائد، جهت سفت کردن پوست، درمان آکنه و درمان گرفتگی های عروق نیز کمک بگیرید.

به هنگام استفاده از لیزر دایود اولیو به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

  • از قرار گرفتن دربرابر نور مستقیم خورشید، بلافاصله پس از درمان موهای زائد با کمک لیزر دایود اولیو جدا خوداری کنید. این امر می تواند عوارض جانبی جدی را به همراه داشته باشد.
  • استفاده از محصولات و کرم های ضد آفتاب، با حداکثر ضریب حفاظت (SPF) +50 پس از طی این پروسه، به شدت توصیه می شود.
منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X