همه چیز درباره بوتاکس صورت

همه چیز درباره بوتاکس صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره بوتاکس صورت

بوتاکس ماده ای تزریقی است که در درمان های زیبایی و پزشکی بسیار کاربرد دارد و از سمی قوی به نام بوتولینیوم به دست می آید .در واقع بوتاکس سم ضعیف شده و خالص شده ی باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم در آزمایشگاه می باشد . با تزریق بوتاکس صورت می توان تا حدی زیادی چین و چروک های پوست نواحی مختلف صورت و گردن را کاهش داد.

در روش های زیبایی ، بوتاکس کاربرد های فراوانی دارد ؛ کاهش تعریق زیر بغل و پشت لب ، زاویه دار کردن چانه ، بالا کشیدن ابرو و ... از دیگر کاربردهای تزریق بوتاکس می باشد.

پزشک متخصص بوتاکس صورت

پزشک متخصص با بی حسی موضعی ، ماده ی بوتاکس اصل را به کمک سوزن های مخصوص و ریز به زیر پوست و در عضله ی پرکار ناحیه مورد نظر تزریق می کند ، با این کار اعصاب عضله ی پرکار به طور موقت برای چندین ماه فلج شده ، در نتیجه چین و چروک هایی که در اثر فعالیت بیش از حد عضله ایجاد می شوند و با خاصیت پرکنندگی بوتاکس ، کاهش یا از بین خواهند رفت .

مهارت و تجربه ی پزشک متخصص پوست و مو در تزریق بوتاکس صورت در دستیابی به نتیجه ی مطلوب از تزریق بسیار تاثیرگذار خواهد بود ، زیرا به عنوان مثال در مورد تزریق بوتاکس به صورت ، ۴۳ عضله ی فعال در صورت وجود دارد که بوتاکس باید با تزریق در محل های دقیق فقط عضلات ایجاد کننده ی چین و چروک ها را ضعیف کند و حرکات طبیعی صورت باقی بماند .

با توجه به ضخامت و نوع پوست و شدت چین و چروک های ایجاد شده ، ماندگاری بوتاکس صورت تزریقی بین ۳ تا ۶ ماه خواهد بود که این مدت زمان ماندگاری نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود .

بهترین نوع بوتاکس برای تزریق در صورت

اصل و استاندارد بودن ماده ی تزریقی بوتاکس بسیار مهم می باشد ، زیرا بوتاکس های تقلبی و غیراستاندارد سبب آسیب های جدی به سلامت و زیبایی فرد خواهند شد که حتی با عمل های زیبایی بسیار سنگین و هزینه بر نیز قابل جبران نخواهد بود .

برند دیسپورت ساخت کشور انگلستان و برند بوتاکس با نام بوتاکس ساخت کشور آمریکا دو نمونه از بهترین مارک های بوتاکس معتبر دنیا هستند که تنها برند دیسپورت به صورت قانونی وارد کشور و توزیع می گردد .

در صورت نیاز به تزریق مجدد ماده ی بوتاکس ، لازم است که این کار طی سالیان متمادی صورت پذیرد ، زیرا با این روش ، بدون کاهش در پاسخ ، به صورت ایمن و بدون عارضه و نیاز به افزایش میزان ماده ی تزریقی ، می توان از بوتاکس استفاده نمود .

موارد استفاده از بوتاکس

از تزریق بوتاکس در درمان های دیگری مانند ؛ درمان دردهای مزمن ، بیماری های دستگاه ادراری ، اسپاسم گردن ، درد شانه ، درمان میگرن ، ورم مفاصل ، و بزرگی پروستات استفاده می گردد .

در درمان های زیبایی به کمک بوتاکس تزریقی ، مردان به مقادیر بیشتری از بوتاکس در مقایسه با زنان نیاز دارند . علاوه براین عوامل بسیاری در میزان و نوع بوتاکس مورد نیاز افراد برای تزریق بوتاکس دخیل است .

 از بین بردن خطوط خرگوشی رو بینی ، تکان خوردن غیر ارادی نوک بینی و پهن شدن حفرهای بینی در هنگام صحبت کردن و خندین از دیگر کاربردهای بوتاکس می باشد . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X