بهترین روش برای لیزر موهای بدن

بهترین روش برای لیزر موهای بدن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش برای لیزر موهای بدن

انسان­ها از دیرباز به دنبال زیبایی بیشتر بوده­ اند و برای رسیدن به این مهم، راه­های زیادی را هم آزموده­اند. در دهۀ اخیر، تعداد متقاضیان لیزر موهای بدن بسیار زیاد شده است و همین امر، در کنار تمام مزایایی که دارد، فرصت سوء­استفاده و کلاهبرداری را نیز برای برخی افراد سودجو فراهم کرده است. بسیاری از افرادی که بدون مشورت با متخصصان و یا تحقیق و مطالعه و فقط براساس تبلیغات مؤسساتی که قیمت ارزان­تری داشته­اند، عمل لیزر را انجام داده و بعداً پشیمان شده­ اند. برای انجام دادن لیزر موهای بدن و جلوگیری از آسیب­ رسیدن به پوست  و بیماری و همچنین از دست دادن پول، افرادی که قصد انجام این کار را دارند باید بدانند که چه مرکز درمانی­ای را برای این کار انتخاب کنند که قابل اعتماد باشد. همچنین باید بدانند که هر عمل لیزری، نمی­تواند لیزر باشد! درواقع اطمینان پیدا کردن از نام تجاری دستگاهی که قرار است لیزر با آن انجام شود، مهمترین و اصلی­ترین شرط موفقیت این کار و از بین رفتن دائمی موهای بدن است.

لیزر موهای بدن دقیقاً چه کاری انجام می­دهد؟

برای از رفع موهای زائد بدن راه های زیادی مثل اپیلاسیون، استفاده از تیغ، پودرهای موبَر و... وجود دارد که موقتی هستند و موها بعد از مدتی دوباره رشد می­کنند. تفاوت لیزر مو با روش­های یادشده این است که لیزر فولیکول­ها را که سلول­هایی هستند که وظیفۀ تولید مو به عهدۀ آنهاست، از بین می­برد و به همین علت نتیجۀ این روش در موزدایی­ها معمولاً بلندمدت و دائمی است.

در انتخاب مرکز انجام عمل لیزر موهای زائد، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در کنار اطمینان داشتن از تخصص و مهارت فردی که برای لیزر به او مراجعه کرده­اید، مهمترین عامل در موفقیت عمل لیزر موهای بدن، نوع دستگاهی است که برای انجام دادن این کار استفاده می­شود. دستگاه­های لیزر با کیفیت­ها و کارکردهای مختلف در بازار موجود است و لازم است بدانید هر دستگاهی برای هر پوستی مناسب نیست. معمولاً برای انجام لیزر از دستگاه الکساندرایت (به اختصار الکس) استفاده می­شود. مهم­ترین نکته در اثربخش بودن عمل لیزر این است که طی فواصل مختلف و معین زمانی انجام شده باشد و بتواند موهای زائد را به­طور دائم، نه برای مدت محدود، از بین ببرد؛ که این نتیجه وقتی حاصل می­شود که کیفیت دستگاهی که برای لیزر انتخاب شده است، عالی باشد. در پایان باید بدانید که ممکن است یک دستگاه لیزر برای پوست شخصی بسیار مناسب و عالی باشد و برای فرد دیگر نه. پس بهتر است برای انتخاب نوع لیزر به پزشک متخصص این کار مراجعه کنید و از او مشورت و راهنمایی بگیرید. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X