چند روش مناسب برای تقویت ریشه موی صورت

چند روش مناسب برای تقویت ریشه موی صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش مناسب برای تقویت ریشه موی صورت

تقویت ریشه موی صورت در مردان از همان سنین بلوغ یکی از دغدغه‌های آنان می باشد، چرا که رشد سریع و قوی ریش را نشانی از قدرت و اقتدار می‌دانند. البته در برخی از فرهنگ‌ها این مقوله بیشتر به چشم می‌خورد. با اینحال تحقیقات نشان داده است که پسران و مردان از همان آغاز سن بلوغ، برای تقویت ریشه موی صورت خود راهکارهای زیادی را امتحان می‌کنند تا ریش و سبیل آنها پرپشت و قوی گردد. لازم است بدانید رشد سریع ریش تا حد زیادی به ژنتیک و هورمون تستوسترون بستگی داشته و تقویت آن به عوامل بیرونی و محیطی هم ربط پیدا می کند. ما در این مقاله قصد داریم راهکارهای تقویت ریشه موی صورت و همچنین عوامل محیطی موثر را در قالب کلیدی ترین نکات به شما مخاطبان عزیز و محترم ارائه دهیم.

برای تقویت مو مراقب سلامت جسم خود باشید!

شاید اولین راهکار مهم و ضروری برای داشتن موی صورت قوی، حفاظت از جسم و سلامت آن است. تغذیه مناسب بهترین روش برای داشتن موهایی شاداب و قوی است. از این رو سعی کنید یک برنامه غذایی سالم و غنی از پروتئین را در لیست غذاهای خود بگنجانید.

در زمان اولین رویش، محافظه کار باشید!

یکی از توصیه های مهم این مطلب اینست که غالبا در زمان اولین رویش موی صورت، ممکن است بر اثر خارش زیاد، به سرعت موهای صورت خود را بتراشید، لازم است بدانید: با اینکار، شما به فولیکول های موی خود آسیب رسانده‌اید و از همان ابتدا باعث ضعیف شدن ریشه مو می شوید، از این رو تا جایی که می توانید خارش رویش مو را تحمل کنید تا به طور کامل ریش اولیه انجام شود.همچنین حتی امکان سعی کنید موی صورت خود را با آب گرم و صابون بشویید و از تراشیدن موی صورت در سنین بلوغ بپرهیزید.

از مواد معدنی و ویتامین‌ها غافل نشوید!

سبزیجات، مواد معدنی، ویتامین‌ها و مکمل‌ها می‌توانند در رشد و تقویت موهای صورت بهترین و موثرترین روش باشند. به صراحت می‌توان گفت بدن ما آدم‌ها برای هر گونه رشدی به این ویتامین‌ها نیاز دارد. از این رو اگر مواد معدنی و ویتامین کافی به بدن نرسد، نمی‌توان انتظار موهای قوی و پرپشتی را داشت. از این رو نسبت به مکمل های غذایی و ویتامین ها دقت داشته باشید. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X