چند روش برای تقویت پیاز موی صورت

چند روش برای تقویت پیاز موی صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش برای تقویت پیاز موی صورت

تقویت پیاز موی صورت برای آقایان که به دلایل مختلفی دچار کندی و یا کاهش رشد موی صورت شده اند با روش های گوناگون همراه است. هر نوع ترکیبی که بتواند گردش جریان خون را در پوست به راحتی برقرار سازد در تقویت پیاز مو صورت و سر موثر است. عوامل ژنتیکی و محیطی در ریزش مو موثر هستند و سطح هورمون توستسترون در بدن یکی از عواملی است که به رشد مو وابسته است. کاهش استرس، ورزش و تغذیه مناسب مواد غذایی غنی از پروتئین از جمله راهکارهای ساده و طبیعی برای تقویت پیاز موی صورت و رویش موی سر و صورت می باشد.

روش های مختلف برای رویش موی صورت

جهت تقویت پیاز موی صورت می توان از درمان های گیاهی و یا داروهای شیمیایی استفاده کرد که انتخاب هر یک از این روش ها با مزایا و معایب مختلفی همراه است از این رو هر فرد با توجه به بررسی عوامل متعدد می تواند راه های مختلف را انتخاب کند. برخی از انواع داروهای شیمیایی با گشاد کردن رگ های خونی که به صورت موضعی انجام می دهند سبب تغذیه مناسب تر برای فولیکول مو شده و در نهایت رشد دوباره مو را به همراه خواهند داشت. تقویت پیاز موی صورت اگر به شکل مناسب در زمان درست انجام شود بهترین راه برای متوقف کردن ریزش مو می باشد.

روغن های گیاهی برای تقویت پیاز مو

  • در طب سنتی استفاده از روغن های گیاهی مانند روغن نارگیل، روغن بادام و گاهی روغن فندق به عنوان تقویت پیاز مو پیشنهاد  می شوند.
  • روغن سیاه دانه و عصاره رزماری جهت تقویت پیاز موی صورت قابل استفاده می باشد که البته نوع مصرف و مقدار آن مهم است.
  • غذاهای تند می توانند سبب افزایش یلفتن متابولیسم و سوخت و ساز بدن شوند از این رو مواد غذایی تند اثر مفیدی در این امر دارد. به عنوان مثال فلفل به عنوان یک ماده غذایی تند دارای این خاصیت می باشد به این دلیل که فلفل باعث باز شدن عروق می شود و جریان خون را در رگ ها سریع تر کرده و در نهایت سبب تقویت پیاز موی صورت و سر خواهد شد.
  • داروهای شیمیایی موثری در این امر وجود دارند که بهتر است نوع و مقدار دز مصرفی آنها تحت نظر پزشک متخصص پوست و مو مشخص شود.
منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X