روش های تقویت مو در طب سنتی

روش های تقویت مو در طب سنتی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش های تقویت مو در طب سنتی

موها یکی از اصلی­ترین مؤلفه ­های زیبایی در انسان­هاست و تمام افراد دوست دارند که موهایی سالم و زیبا داشته باشند و برای رسیدن به این مهم، تلاش­های زیادی می­کنند و راه­های گوناگون را می­آزمایند. در این میان، عده­ای که تعدادشان کم هم نیست، به سراغ روش­های سنتی و طبی تقویت مو می­روند و به استفاده از روش­ها و مواد شیمیایی علاقه­ای نشان نمی­دهند. در این مقاله قصد داریم به چند روش ساده و کاربردی تقویت مو در طب سنتی بپردازیم.

طب سنتی به چه شیوه­ای عمل می­کند؟

طب سنتی یک طب کلی­نگر است که به دنبال عوامل اصلی و شاید پنهان معضل ایجادشده می­گردد و پس از تشخیص دادن علت هر مورد خاص، درمان­ها و راه­حل­های متفاوتی را پیشنهاد می­کند.

از دیدگاه طب سنتی، چه عواملی در تقویت مو مؤثر هستند؟

  1. تغذیه

شاید تغذیۀ درست در طب سنتی، مهم­ترین عامل در تقویت موها باشد. توصیه می­شود برای تقویت شدن موهایتان، غذاهایی که در طب سنتی گفته شده است که طبیعت گرم دارند، مانند پروتئین و گوشت، را زیاد مصرف کنید.
  1. کم کردن اضطراب و استرس

یکی دیگر از عواملی که منجر به ریزش موها می­شود، استرس و اضطراب و فشارهای روانی است. با پزشکتان مشورت کنید و حالات روحی و روانی خود را تحت کنترل درآورید.

برای تقویت کردن موها به روش سنتی، از چه موادی استفاده کنیم؟

  1. ماسک عسل

عسل یکی از مهم­ترین موادی است که جلوی ریزش مو را می­گیرد. قند موجود در عسل، آبی را که موها دارند حفظ می­کند و منجر می­شود که موها همیشه مرطوب بمانند. می­توانید نیم ساعت قبل از حمام، مخلوط عسل و روغن زیتون یا عسل و روغن بادام تلخ را روی موهایتان بمالید.
  1. حنا و سدر

ترکیب حنا و سد می­تواند ریشه­­های مویتان را سفت و محکم کند. خود حنا و روغن آن هم برای تقویت مو بسیار مؤثر است و برگ­هایش تقویت­ کنندۀ مو و پوست است.
  1. هلیلۀ سیاه

هلیلۀ سیاه، دانۀ بومی کشور هند است و یکی از کابردهای آن تقویت مو است. همچنین این گیاه از سفید شدن موها هم جلوگیری می­کند. استفاده از هلیله به این صورت است که می­توانید یکی از دانه­هایش را زیر زبانتان بگذارید تا آب شود. روغن آن را هم می­توانید قبل از حمام به موهایتان بمالید.   برای تقویت مو در طب سنتی توصیه­های زیادی شده و راه­های گوناگونی نیز دارد. اما بهتر است شما با جستجو و تحقیق، بهترین راه را متناسب با جنس مو و پوستتان انتخاب کنید. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X