عوارض پروتز صورت چیست؟

عوارض پروتز صورت چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض پروتز صورت چیست؟

پروتز درواقع به معنی جای گذاری یک قسمت مصنوعی به جای یکی از اعضای بدن یا درون اعضای بدن است که برای افزایش کارایی یا زیباتر شدن آن انجام می شود. پروتز صورت از انواع پروتز هایی که طرفداران زیادی دارد و در نواحی مختلف چانه، فک و گونه انجام می شود. این پروتز ها برای افرادی که با افزایش سن دچار افتادگی پوست شده اند نیز مفید است و هم چنین پروتز ها امکان تعویض شدن دارند. پروتز ها معمولا از جنس سیلیکونی، Gortex و porex ساخته می شوند. در این مقاله به شرح عوارض پروتز صورت می‎پردازیم.

پروتز گونه و عوارض آن

یکی از موارد بروز عوارض پروتز صورت در هنگام پروتز گونه ممکن است رخ بدهد. پروتز گونه به منظور برجسته ترشدن و خوش فرم شدن گونه ها انجام می شود. جنس پروتز ها معمولا از سیلیکون ساخته می شود و در بعضی موارد این پروتز ها قابل خارج شدن هستند و با پیچ و مهره اتصال یافته اند و برخی دیگر کاملا جذب پوست می شوند و قابلیت جدا شدن را ندارند. در واقع عمل پروتز از عمل های جراحی زیبایی محسوب می شود  و در مورد پروتز گونه نیاز به بیهوشی است از عوارض آن این است که ممکن است به داروی بیهوشی حساسیت نشان دهید، ممکن است در داخل دهان شما عفونت ایجاد شود، امکان دارد برجستگی دو گونه بایکدیگر تقارن نداشته باشند، امکان دارد حس لب ها دچار آسیب شود که این مورد بسیار کم اتفاق می افتد؛ بنابراین باید قبل از پروتز گونه حتما جراح مناسب را انتخاب کنید. به طور کلی تزریق ژل بیشتر از پروتز عوارض دارد.

پروتز چانه و عوارض آن

چانه نیز در زیبایی اثرات زیادی دارد و تقارن چانه و بینی یکی از اصول زیبایی محسوب می شود. در پروتز چانه هم از طریق دهان و برش دادن چانه کاشت پروتز را انجام می دهند. از عوارض آن می توان به ایجاد تورم بعد از عمل، عفونت، اختلال در عملکرد ماهیچه، فرسایش استخوان زیر پروتز و جابجا شدن پروتز، بی حس شدن به مدت یک هفتهو کج شدن فرم چانه از جای خود اشاره کرد که در میان عوارض پروتز صورت قرار می‎گیرد . درصورت بروز چنین مشکلاتی نیاز است که عمل های اصلاحی انجام شود یا پروتز را خارج کنند که پروتز های سیلیکونی راحت تر از جنس های دیگر مانند پروتزهای مدپور خارج می شوند. هزینه ی این گونه عمل ها به جراح بستگی زیادی دارد و توجه کنید با توجه به عوارض پروتز صورت آن حتما یک جراح ماهر را انتخاب کنید و میتوانید عمل های پروتز را با سایر عمل های جراحی پلاستیک مانند جراحی بینی انجام دهید. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X