فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  تزریق چربی

  تزریق چربی

  تزریق چربی در جهت رفع چروک پوست که به دلیل از دست دادن حجم طبیعی چربی در صورت رخ می دهد انجام میگیرد عواملی چون بالارفتن سن و یا لاغری منجر به تورفتگی صورت میگردد برای جلوگیری از این امر با تزریق چربی به بازگشت زیبایی صورت کمک شایانی خواهد شد .

  تزریق چربی، برعکس چاقی سایر نقاط، تلاش موثری برای افزایش زیبایی و رفع نواقص پوست دارد. در برخی از افراد با این نوع تزریق، چاقی صورت جلوه زیباتری به چهره می دهد . در این روش با چربی بدن خود فرد از نواحی که نیازمند این چربی نیستند استفاده کرده و به نقاطی دیگر از بدن تزریق چربی صورت می گیرد . از چربی ران، شکم و باسن  جهت افزایش حجم و بزرگ شدن نواحی مورد نظر صورت مانند گونه استفاده می شود.

  تزریق چربی

  تزریق چربی

  افرادی که نیازمند تزریق چربی هستند بزرگسالانی که با گذشت زمان خط لبخند و چین و چروک پوست نواحی خط ابرو و یا گودی صورت در آنها ظاهر شده است نیازمند تزریق چربی می باشند همچنین در صورت افتادگی پوست و یا رفع سیاهی و گودی اطراف چشم نیز موثر است . در افراد جوان تر تزریقات چربی در گونه و لب ها شایع می باشد.

  روش تزریق چربی

  این فرایند شامل سه مرحله می باشد پس از بی حسی موضعی و نه بی هوشی ابتدا از محل دارای چربی مثل ران ، شکم و یا باسن چربی برداشته شده و اقدام به تصفیه چربی می شود سپس به نقطه مدنظر مانند خط لبخند ، خط ابرو،گونه و لب و یا زیر چشم انجام میشود اثرات تزریق چربی معمولا به فاصله کمی از تزریق چربی قابل مشاهده می باشد و بصورت دائمی خواهد بود.

  مزایا و عوارض احتمالی

  از آنجاییکه  برای تزریق چربی به نواحی مدنظر از چربی بدن خود بیمار برداشته می شود علائمی چون حساسیت اتفاق نخواهد افتاد همچنین امکان برداشتن چربی حدود ۱ تا ۲ لیتر از بدن وجود دارد که هزینه تمام شده بصرفه تر خواهد بود . با توجه به تزریق و پیوند بافت زنده حدود ۷۰ درصد ماندگاری دائمی خواهد بود.  همچنین پس از تزریق چربی، عوارض حادی مشاهده نمی شود مگر در مواردی خاص بروز عفونت که با آنتی بیوتیک رفع خواهد شد در چنین مواقعی جای نگرانی نیست و تزریق چربی، باتوجه به سازگاری چربی با بدن فرد مشکلی بوجود نمی آورد.

  مراحل تزریق چربی

  در روش تزریق چربی، برداشت چربی از یک قسمت از بدن بیمار که امکان برداشت چربی با بیهوشی موضعی در آن وجود دارد، انجام شده و پس از شست و شو و تصفیه توسط سانتریفیوژ یا فیلتر، به عضو داوطلب، منتقل می شود. انتقال چربی پس از جمع آوری مقدار مورد نیاز چربی، توسط سوزن های مخصوص، در قسمت هایی از بدن که نیاز به افزایش حجم دارند تزریق می شود.

  برای مشاهده نتیجه مطلوب از تزریق چربی معمولاً به چند مرتبه تزریق نیاز است. پس از انتقال چربی، ناحیه تحت تزریق باید ماساژ داده شود تا از تجمع چربی در یک نقطه خاص جلوگیری شود. بنابر این مراحل تزریق چربی، شامل سه مرحله به شرح زیر می باشد:

  برداشت چربی

  شست و شو و تصفیه چربی

  انتقال چربی و جایگذاری به وسیله تزریق با سوزن

  تزریق چربی در صورت

  تزریق چربی به چانه

  دو معضل عمده که اغلب افراد در ارتباط با پوست صورت خود با آن مواجهند، افزایش چین و چروک صورت و کاهش حجم عادی صورت می باشد. لاغری و افزایش سن دو علت مهم بروز این مشکلات در پوست صورت است. از همین رو، افراد درصدد رفع این مشکلات و اصلاح خط لبخند، خط اخم، رفع گودی زیر چشم، بهبود ساختار خط ابرو و سفت کردن پوست صورت بر می آیند.

  به علاوه با تزریق چربی و تزریق ژل به لب، شکل حجیم تر و زیباتری را به لب های خود می دهند که باعث جذابیت آن می شود. علاوه بر موارد زیبایی، از این روش برای جوانسازی پوست صورت و رفع چین و چروک پوست نیز استفاده می کنند. حذف سیاهی و گودی زیر چشم توسط تزریق چربی، در سال های اخیر بسیار مورد توجه افراد مختلف به خصوص سالمندان قرار گرفته است.

  بهترین کاندیدای عمل تزریق چربی در صورت

  اولین شرط برای انجام هر یک از عمل های زیبایی توسط پزشک متخصص جراحی زیبایی، سلامت جسمانی بیمار است. این مسأله نه تنها برای گرفتن نتیجه، بلکه برای کاهش عوارض احتمالی آن مهم است. در طول جلسه مشاوره جوانسازی پوست، پزشک متخصص باید از سابقه پزشکی بیمار مطلع شده و بهترین توصیه ها درباره مراقبت های پس از پیوند چربی را به وی ارائه دهد.

  اولین مرحله فرآیند انتقال چربی ، لیپوساکشن است. بنابراین، بیمار باید کاندید مناسبی برای عمل لیپوساکشن باشد. به این معنی که بیمارف باید مقدار کافی چربی اضافی در بدن خود برای عمل کشیدن چربی را داشته باشد. هرچند در تزریق چربی به صورت، همچون سایر عمل های پیوند چربی نظیر انتقال چربی به سینه یا لیفت بدن، به مقدار زیادی چربی نیاز نیست، اما به هر حال بیمار باید شرایط لازم را برایاین روش را داشته باشد.

  در صورتی که بیمار شرایط لازم را برای این روش نداشته باشد، پزشک متخصص گزینه های جایگزین را به وی پیشنهاد می دهد تا بیمار بتواند از مزایای جوانسازی پوست با بهترین روش استفاده نماید.

  تزریق چربی به صورت

  تزریق چربی صورت

  تزریق چربی یا فیلر؟

  تزریق فیلر، روش شناخته شده تری نسبت به تزریق چربی، برای درمان پیری و چین و چروک پوست است. اما این بدین معنی نیست که تزریق فیلر از تزریق و انتقال چربی به صورت بهتر است یا برعکس این موضوع صحت دارد. در هر موردی، انتخاب ماده تزریقی به شرایط بیمار، انتظارات، هدف وی از تزریق و ساختار صورت او بستگی دارد.

  فیلرها بافت نرمی داشته و همانند چربی زیر پوستی عمل می کنند. انواع مختلفی از فیلرها وجود دارد که شاید معروف ترین آن ها فیلر هیالونیک اسید باشد. این فیلرها به عنوان ژوودرم و رستالین در پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

  فیلرها به دلیل سرعت اثربخشی بالا و عدم درد و خونریزی شدید در هنگام تزریق بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. به طور کلی، تزریق ژل و فیلر بسته به تعداد تزریق ها در حدود نیم ساعت انجام می شود. بعلاوه، بیمار می تواند فوراً به کار و زندگی عادی خود باز گردد.

  اما باید بدانیم ماندگاری فیلر ها نسبت به چربی بسیار کمتر است. دوام فیلر می تواند از 3 ماه الی 2 سال باشد، این در حالیست که اگر بیمار، مراقبت های پس از عمل تزریق را به درستی انجام دهد، اثر چربی تزریقی تا سالیان سال باقی می ماند.

  در حالی که ممکن است تزریق ژل و فیلر به دلیل هزینه کمتر و دوران نقاهت کوتاهتر، محبوب تر به نظر برسد، اما باید بدانیم که مراقبت های پس از عمل تزریق فیلر سخت است.

  تزریق چربی

  دوران نقاهت و مراقبت پس از تزریق چربی

  پس از طی مراحل تزریق و انتقال چربی، بیمار ممکن است ورم و کبودی جزئی را در صورت خود داشته باشند. این عوارض طبیعی است و پس از چند روز بر طرف می شود. درد و ناراحتی پس از تزریق نیز می تواند توسط مسکن های تجویز شده از طرف دکتر برطرف شود. به طور کلی، بیمار می تواند چند روز پس از عمل تزریق به برنامه عادی زندگی خود باز گردد.

  نتایج تزریق چربی سریعاً پس از انجام آن قابل مشاهده خواهد بود.

  هزینه تزریق چربی

  هزینه ها بستگی به محل هدف دارد. در کل هزینه ها نسبت به تزریق و انتقال چربی در بدن (سینه، بازو، باسن و …) محاسبه می شود. مهارت پزشک متخصص و کلینیک مورد انتخاب نیز در تعیین هزینه ها موثر خواهد بود.

   

  کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

  مطالب مربوط به تزریق چربی

  مزایای تزریق چربی در دست

  تاثیر-تزریق-چربی-در-دست

  مزایای تزریق چربی در دست هنگامی که در حال مقابله با آثار پیری در صورتتان هستید بایستی به این نکته هم توجه داشته باشید که دست ها هم نیاز به ریسدگی و مراقبت دارند و حتی اگر صورت خود را جوان کنید، داشتن دستانی پیر و چروک ، سن و سال واقعی شما را نشان […]

  • 31 دسامبر 2018
  • بدون نظر
  • 3515 بازدید

  تزریق چربی در پا درمانی برای لاغری ساق پا

  درمان لاغری ساق پا با تزریق چربی

  تزریق چربی در پا درمانی برای لاغری ساق پا پاهایی خوش فرم و زیبا آرزوی بسیاری از کسانی است که به دلیل داشتن پاهایی لاغر احساس می کنند تناسب اندام خوبی ندارند و نمی توانند هر لباسی که دلشان می خواهد بر تن کنند. انجام حرکات ورزشی برای خوش فرم کردن پاها و بهبود غضلات ساق […]

  • 30 دسامبر 2018
  • بدون نظر
  • 3218 بازدید

  حجم دهی به اندام ها با تزریق چربی و پروتز

  حجم دادن به اندام بدن

  حجم دهی به اندام ها با تزریق چربی و پروتز انواع روش های حجم دهی به اندام ها امروزه حتما مشاهده کرده اید که افراد زیادی با رفتن به باشگاه و رژیم غذایی مناسب سعی در حجم دهی به اندام های خود دارند نکته ای که وجود دارد این است که با کمک چه روش […]

  • 13 نوامبر 2018
  • بدون نظر
  • 1886 بازدید

  بهترین مواد تزریقی برای فیلر صورت

  تزریق فیلر صورت

  بهترین مواد تزریقی برای فیلر صورت تزریق چربی در صورت مطمئنا می دانید که رسیدن به زیبایی امروزه به یکی از اصلی ترین دغدغه های انسان ها تبدیل شده است و با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی روش های بسیار زیادی برای رسیدن به خواسته ها وجود دارد. همانطور که میدانید نکات زیادی در […]

  • 11 نوامبر 2018
  • بدون نظر
  • 2397 بازدید

  خطرات و عوارض برجسته سازی لب در زنان

  عوارض برجسته سازی لب

  خطرات و عوارض برجسته سازی لب در زنان عمل های زیبایی از جمله عمل هایی هستند که همواره با خطرات و عوارضی همراه بوده و لازم است فرد قبل از اقدام به عمل با آگاهی از مشکلات عمل انتخابی خود ، به صورت منطقی و با سنجش عواقب عمل ، به آن انجام آن اقدام […]

  • 28 اکتبر 2018
  • بدون نظر
  • 1895 بازدید

  بهترین روش برای از بین بردن لاغری صورت

  از بین بردن لاغری صورت

  بهترین روش برای از بین بردن لاغری صورت لاغر شدن صورت مشکلی می باشد که هر فردی مدتی آن را تجربه کرده است و ایجاد این وضعیت در صورت باعث می گردد تا چهره استخوانی و تکیده به نظر بیاید و شادابی و طراوت خود را از دست بدهد اما بهترین روش برای از بین […]

  • 3 اکتبر 2018
  • بدون نظر
  • 3789 بازدید

  تزریق چربی ، بهترین راه چاق شدن صورت

  تزریق چربی به صورت

  تزریق چربی ، بهترین راه چاق شدن صورت برخی از افراد به دلیل ژنتیک، بیماری، کاهش وزن سریع و بالا رفتن سن دچار لاغری صورت هستند  و در واقع این افراد چربی مناسبی در زیر پوست صورت خود جهت حجم دهی به نواحی مختلف صورت خود ندارند و به همین دلیل صورت آنها بیش از […]

  • 3 اکتبر 2018
  • 3 نظر
  • 5175 بازدید

  روش های مناسب برای گونه گذاری موقت در مردان

  گونه گذاری موقت در مردان

  روش های مناسب برای گونه گذاری موقت در مردان گونه یکی از اجزای میانی صورت می باشد که  با بالا رفتن سن حالت برجستگی خود را از دست می دهد و پوست آن شل و افتاده می گردد و در این زمان به حجم دهی نیازمند می باشد ، برخی مردان نیز مانند زنان هنگامی […]

  • 7 جولای 2018
  • بدون نظر
  • 3221 بازدید

  مزایا و معایب تزریق چربی ران و ساق پا به صورت

  تزریق چربی ران و ساق پا به صورت

  مزایا و معایب تزریق چربی ران و ساق پا به صورت چربی اضافه ی نواحی مختلف بدن نظیر ؛ چربی ران ، ساق پا ، باسن ، شکم و  پهلوها که عمدتا در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند ، جهت استفاده به عنوان فیلر یا همان پرکننده ی چین و چروک صورت مورد […]

  • 2 جولای 2018
  • 2 نظر
  • 6371 بازدید

  کاربرد تزریق چربی مچ دست در کلینیک زیبایی

  تزریق چربی مچ دست

  کاربرد تزریق چربی مچ دست در کلینیک زیبایی افرادی که  در مچ دست خود دچار مشکل  شده اند می توانند جهت ترمیم پوست مچ دست خود و برای ایجاد فرم مناسب در دست از تزریق چربی استفاده کنند زیرا  پوست دست ها نیز مانند سایر نقاط بدن در زیبایی افراد تاثیر دارند  اما کاربرد تزریق […]

  • 25 ژوئن 2018
  • بدون نظر
  • 3496 بازدید

  ضررهای تزریق چربی شکم به گونه پس از عمل بادی جت

  تزریق چربی شکم

  ضررهای تزریق چربی شکم به گونه پس از عمل بادی جت یکی از روشهای ایجاد لاغری در ناحیه شکم استفاده از روش بادی جت می باشد که این روش برای ایجاد لاغری در افرادی مناسب می باشد که میزان چربی اضافه بدن آنها بسیار کم می باشد دیگر مزیت استفاده از این روش قابلیت استفاده […]

  • 25 ژوئن 2018
  • بدون نظر
  • 2003 بازدید

  تزریق چربی ژنیتال روشی برای رفع تیرگی پوست

  تزریق چربی ژنیتال

  تزریق چربی ژنیتال روشی برای رفع تیرگی پوست تیرگی و سیاهی پوست بیشتر اوقات در ناحیه زیر بغل ، بین ران ها و ناحیه تناسلی و اطراف چشم ها بر اثر عوامل مختلفی ایجاد می گردد و در این مواقع رنگدانه های پوست یا همان ملانین بیش از اندازه تولید می شوند و پوست را […]

  • 25 ژوئن 2018
  • بدون نظر
  • 1806 بازدید