فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندریت

  لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندریت

  افرادی که به دنبال روش های حذف مو هستند بهتر است که تمام گزینه های موجود را در نظر گرفته و به انجام تحقیقات بپردازند تا بتوانند بهترین روش برای خود را شناسایی نمایند. در این مطلب اطلاعات در مورد دستگاه لیزر الکساندرایت را برای متقاضیان گردآوری نموده ایم.

  بهترین روش برای رفع موهای زائد نواحی مختلف بدن استفاده از روش لیزر است. در لیزر درمانی نوری تک رنگ و با طول موجی کوتاه به ریشه مو تابیده می شود که در رنگدانه های ملانینی مو این نور جذب شده و با تولید گرما باعث تخریب سلول های سازنده ی مو می گردد.

  ملانین در مو و پوست مشکی بیشتر وجود دارد لذا هر چه پوست سفیدتر باشد و مو مشکی تر، در نتیجه جذب نور لیزر در ملانین بهتر و ازبین رفتن موهای زائد بیشتر می گردد و در عین حال پوست نیز کمتر دچار سوختگی می شود. از دستگاه های لیزر پرکاربرد در دنیا می توان به دایود و لیزر الکساندرایت اشاره نمود.

  دستگاه لیزر الکساندرایت چیست؟

  لیزرهای الکساندرایت تجهیزات قدرتمندی هستند و فقط باید توسط یک متخصص آموزش دیده استفاده شوند. این دستگاه انرژی نور را از طریق یک کریستال الکساندرایت منتشر می کند. طول پرتو نور تعیین می کند که لیزر تا چه حد به داخل پوست نفوذ نماید.

  لیزر الکساندرایت

  رنگ نور لیزر قرمز است. دستگاه را می توان جوری تنظیم نمود که یک پرتو پر انرژی از نور در پالس های کوتاه تولید کند؛ این حالت باعث می شود که دستگاه تاثیر بیشتری برای حذف موهای زائد داشته باشد. علاوه بر حذف موهای زائد، لیزر الکساندرایت در موارد زیر نیز استفاده می شود:

  • درمان لکه های ناشی از افزایش سن
  • درمان علائم عروقی
  • حذف تاتو
  • تفاوت دستگاه لیزر الکس با سایر لیزرها

  تفاوت دستگاه لیزر الکس با سایر لیزرها

  رنگ و طول موج تولیدی این دستگاه با سایر دستگاه های لیزر متفاوت می باشد. به عنوان مثال لنز الکساندرایت یک پرتو قرمز نور 755 نانومتری منتشر می کند. لیزر دایود پرتو لیزر 810 نانومتری و ان دی یاگ یک پرتو را در 1064 نانومتر

  لازم به ذکر است برای پوست های بسیار تیره بهترین گزینه لیزر Nd-yag است، زیرا طول اضافی پرتو به فولیکول های مو نفوذ کرده و بدون تاثیر بر رنگدانه پوست نیز می تواند موهای زائد را از بین ببرد.

  ویژگی های لیزر الکساندرایت

  • این دستگاه با تابیدن نورهایی با طول موج های اختصاصی برای تخریب مو، نتایج عالی با حداقل عوارض جانبی را در پی دارد.
  • دستگاه لیزر الکس به روشی دائمی، موثر، با پوشش دهی وسیع و سرعت تکرار بسیار بالا، موهای زائد را از بین می برد.
  • دستگاه الکساندریت، متداول ترین و سریع ترین دستگاه لیزر کاربردی برای لیزر درمانی نواحی بزرگ بدن است .
  • این دستگاه برای رفع موهای روشن و بسیار نازک موثرتر از سایر دستگاه ها عمل می نماید.
  • طول موج منتشر شده دستگاه به راحتی توسط ملانین (سلول های رنگدانه) در موها جذب می شوند که باعث می شود این سلول ها گرم و در نهایت نابود شوند.
  • در هنگام لیزردرمانی فرد باید از عینک محافظ با صفحه مات استفاده نماید.
  • دستگاه الکساندریت فقط اثر گرمایی دارند و سرطان زا نیستند.
  • از استفاده از پاک کننده های سایشی پوست تا چند روز پس از لیزر درمانی به جهت حصول نتیجه مطلوب باید خودداری کرد.

  لیزر الکساندرایت

  عوارض جانبی لیزر الکساندرایت

  همانند تمامی لیزرها در مورد این دستگاه نیز احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد. که شامل موارد زیر می باشد:

  • احتمال بروز لکه های پوستی برای افراد دارای پوست های تیره (لیزر الکساندرایت برای پوست های تیره مناسب نیست)
  • درد در طول درمان شایع است، هرچند معمولا خیلی کم است. ژل خنک کننده اغلب پس از درمان به کاهش درد و جلوگیری از ایجاد تورم کمک می کند.
  • بعد از لیزر احتمال بروز تورم و خارش وجود دارد اما بعد از چند روز باید از بین برود. پوست ممکن است قرمز شود اما احتمال سوختگی با لیزر فقط در صورت عدم استفاده صحیح از دستگاه وجود دارد.
  • احتمال کبودی بسیار کمی حدود 10 درصد وجود دارد اما کبودی ها خود بخود از بین می روند.

  اثرات لیزر الکساندرایت

  با استفاده از لیزر الکساندرایت میزان ریزش مو حدود 70 درصد بعد از گذراندن تعداد جلسات توصیه شده (بین 6 تا 8 جلسه برای موهای نازک و 8 تا 12 جلسه برای موهای ضخیم و تیره) می باشد. پس از یک سال بیمار می تواند با یک بار تکرار به حفظ نتیجه ی بدست آمده کمک نماید.

  این دستگاه سریع ترین لیزر در میان سایر دستگاه ها می باشد و می تواند حجم زیادی از موهای زائد را در تعداد جلسات کمتر از بین ببرد. برای بیماران علاقند به درمان مناطق بزرگتر بدن مانند پاها اغلب توصیه می شود از لیزر الکساندرایت استفاده نمایند.

  هزینه لیزر الکساندرایت

  هزینه لیزر درمانی با دستگاه الکساندریت با توجه به نوع دستگاه ، وسعت ناحیه ی موردنظر ، تعداد جلسات مورد نیاز و مهارت پزشک متخصص متفاوت خواهد بود.

  لیزر الکساندرایت

  مراکز غیر تخصصی با وعده هزینه های پایین تر  فقط به سلامت و زیبایی فرد آسیب می رسانند ، زیرا که لیزر درمانی باید با توجه به رنگ پوست ، آزمایش های هورمونی و تعداد جلسات نرمال و همچنین ضخامت مو صورت پذیرد.

  در مراکز غیر تخصصی چون آرایشگاه ها و باشگاه ها با دریافت هزینه های پایین و تعداد جلسات بیشتر افراد سودجو به فکر  جیب خود هستند و با این شیوه در عین حال که هزینه های بالاتری را دریافت می کنند سلامت و زیبایی فرد را با خطرات جدی مواجهه می کنند.

  پزشک متخصص پوست در لیزر درمانی با بررسی تاثیرات لیزر بر روند رشد و کاهش مو به خوبی وضعیت بیمار را بررسی می کند و در صورت عدم نتیجه ی مطلوب آزمایشات و بررسی های لازم را به عمل می آورد.

  نکات مهم قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندریت

  لیزر موهای زائد شما را کاملا از بین نمی برد فقط موهای ضخیم و پرپشت شما را کمتر خواهد کرد و از هر روز شیو کردن با تیغ و بند و اپیلاسیون و پرداخت هزینه ها نجات پیدا خواهید کرد برای قبل و بعد از لیزر موهای زائد خود لازم است به چند نکته زیر توجه فرمایید:

  1)بعد از انجام لیزر در معرض آفتاب قرار نگیرید و با سولاریوم خداحافظی کنید.

  2)برای انجام لیزر برعکس تمام روش ها لازم نیست موهای شما بلند باشد باید موهای زائد را با تیغ شیو کرد و بدون مو زائد به سراغ لیزر بروید.

  3)لیزر تقریبا به مدت 1ساعت طول می کشد اما قسمت هایی مانند(زیربغل،سبیل،بیکینی،خط ناف)زمان کمتری طول می کشد.

  4)هر شخص 6 جلسه را باید برای درمان لیزر طی کند بعد از اتمام این دوران هر 4 ماه یکبار برای ترمیم باید به پزشک مراجعه کند.

  5)برخی از افراد ممکن است در دوران لیزر دچار لکه های پوستی و یا تیرگی پوست شوند.

  6)توصیه می شود فاصله بین جلسات یک شخص تا 40روز باشد بیشتر نشود بین جلسه دوم تا سوم موهای زائد شما شروع به ریزش می کند.

  تفاوت لیزر در مردان و زنان

  روش لیزر در مردان و زنان تفاوتی ندارد اما به دلیل اینکه موهای زائد مردان ضخیم تر از زنان است با جلسات و هزینه های بیشتری روبرو خواهند بود لیزر هیچ خطری برای افراد نخواهد داشت و مراحل قبل و بعد از لیزر برای خانم ها و آقایان متفاوت نیست اما هر دو جنس باید قبل و بعد از لیزر در معرض آفتاب و یا سلاریوم قرار نگرفته باشند و اگر پوست آنها سلار شده باشد باید بعد از بین رفتن تیرگی و اثر آفتاب به سراغ لیزر بروند تا پوستشان آسیب نبیند.

  توصیه و نکات مهم بعد از لیزر

  بعد از انجام لیزر پوست شما بسیار نازک و حساس می شود و بهتر است به نکات زیر توجه فرمایید:

  1)بعد از انجام لیزر طبیعی است که شما تا 24 ساعت با سوزش و یا قرمزی قسمت لیزر شده روبرو باشید.

  2)پمادی را که پزشک برای شما تجویز کرده است به صورت مرتب استفاده نمایید.

  3)توصیه می شود به مدت سه هفته قسمت لیزر شده را شیو نکنید.

  4)بهتر است تا 24ساعت به حمام ، استخر و سونا نروید یعنی در معرض آب گرم و حرارت قرار نگیرید.

  5)اگر دست و پا و یا ناحیه تناسلی خود را لیزر کرده اید لباس های تنگ و پلاستیکی و گرم نپوشید و لباس های نخی و آزاد و خنک استفاده نمایید.

  کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین

  مطالب مربوط به لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندریت

  بهترین مراکز لیزر الکساندرایت در تهران

  مراکز لیزر الکساندرایت

  بهترین مراکز لیزر الکساندرایت در تهران مزایای لیزر الکساندرایت این روزها همگی به چشم دیده ایم که افراد برای اینکه بتوانند از شر موهای زائد خود خلاص شوند به سراغ لیزر می روند. در واقع لیزر این روزها توانسته با توجه به نتایج خوبی که از خود به جای گذاشته جایگاه ویژه ای را برای […]

  • 29 دسامبر 2018
  • بدون نظر
  • 1639 بازدید

  چرا لیزر پشت لب درد دارد

  درد لیزر پشت لب

  چرا لیزر پشت لب درد دارد بهترین لیزر برای رفع موهای زائد پشت لب مطمئنا خانم ها با این مسئله روبرو شده اند که ناحیه پشت لب آنها، دچار رویش موهای زائد می شود. اما مسئله این است که این رویش آنقدر آزاردهنده است که آنها درصدد از بین بردن آنها هستند. این روزها همانطور […]

  • 29 دسامبر 2018
  • بدون نظر
  • 2209 بازدید

  فواید و عوارض دستگاه لیزر مو الکس

  لیزر مو الکس

  فواید و عوارض دستگاه لیزر مو الکس همانطور که حتما می دانید دستگاه لیزر مو الکس یکی از جدیدترین و معتبرترین دستگاه ها در زمینه لیزر است که امروزه در هر مرکز لیزر یافت می شود. در این مقاله به شرح فواید و عوارض دستگاه لیزر مو الکس می پردازیم. در دنیای رقابتی امروز بسیار […]

  • 22 می 2018
  • 2 نظر
  • 3191 بازدید

  بهترین مرکز حذف موهای زائد با لیزر الکساندرایت

  موهای زائد با لیزر الکساندرایت

  بهترین مرکز حذف موهای زائد با لیزر الکساندرایت موهای زائد با لیزر الکساندرایت ، نوعی درمان پزشکی است که به منظور رفع موهای زائد بدن و صورت، به صورت دائمی انجام می شود. این دستگاه دارای تأئیدیه از انجمن غذا و داروی آمریکا می باشد. روش لیزر با دستگاه الکساندرایت برای تمام کسانی که قصد انجام […]

  • 1 می 2018
  • بدون نظر
  • 1497 بازدید

  تاریخچه استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد

  تاریخچه استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد لیزر موهای زائد دائمی ترین روش موثر از بین بردن موهای زائد نواحی مختلف بدن و صورت است  . در این روش ، اشعه لیزر تابیده شده از دستگاه لیزر به فولیکول مو و تولید گرما درآن موجب سوزاندن و تخریب ریشه ی مو می گردد . به […]

  • 30 ژانویه 2018
  • بدون نظر
  • 1713 بازدید

  انواع دستگاه الکساندریت برای لیزر چیست؟

  انواع دستگاه الکساندریت

  انواع دستگاه الکساندریت برای لیزر چیست؟ از لیزر در درمان های مختلف پزشکی استفاده می شود ، یکی از کاربردهای موثر لیزر از بین بردن موهای زائد می باشد . به کمک اشعه ی لیزر می توان به صورت ریشه ای موهای زائد را سوزاند و با موفقیت 80 تا 90 درصدی ، تراکم موهای […]

  • 23 ژانویه 2018
  • بدون نظر
  • 21530 بازدید