فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  کاشت مو به روش FUT

  • 14 فوریه 2018
  • 2 نظر
  • 6918 بازدید

  کاشت مو به روش FUT

  یکی از مواردی بسیار مهم برای افرادی که متقاضی کاشت مو هستند این است که کدام روش در کاشت از همه بهتر و مطمئن تر است.پاسخ شما این است که بهتر است اگه به پزشک کاشت مو خود اعتماد دارید انتخاب روش را به او واگذار کنید.

  اما به طور کلی بهترین روش کاشت موی طبیعی ، کاشت مو به روش FUT در دو جلسه به فاصله ۱سال است زیرا در این نوع کاشت طی ۱ جلسه تعداد زیادی مو برداشته شده در نتیجه موهای کاشته شده تراکم بیشتری دارند و زمان کمتری صرف این عمل می شود.

  کاشت مو FUT در کل دنیا به‌عنوان یک تکنیک کاشت مو به روش طبیعی شناخته شده است که طرف داران زیادی نیز دارد. در کاشت مو به روش FUT نوار باریکی از فولیکول‌های موهای پشت سر برداشته می‌شود و عمل کاشت تحت نظارت و عملکرد پزشک متخصص، تکنسین‌ها و سایر تیم پیوند انجام می‌شود. در این روش گرافت های استخراج شده به ناحیه مورد نظر انتقال خواهند یافت.

  به‌طورکلی می‌توان گفت که روش کاشت مو FUT یک روش استاندارد برای کاشت مو می‌باشد که می‌توان در طی جراحی، بیشترین حجم مو را برداشت و کاشت کرد. در بیشتر مواقع بیش از ۹۰ درصد از گرافت های کاشته شده، رشد خواهند کرد. لذا می‌توان گفت این عمل با نتایج خوبی همراه خواهد بود. روش کاشت موی fut به نسبت روش کاشت مو به روش fit از مزایای بیشتری برخوردار است.

  fut

  کاشت موی سر به شیوه اف یو تی ( روش fut )

  Follicular Unit Transplantation که مخففش FUT می باشد. این شیوه پیوند مو به روش جراحی صورت می گیرد. در این روش با بی حس کردن موضعی و بدون حس درد نوار باریکی از بانک مو شخص برداشته می شود که این نوع کاشت روش میکروسرجری است.

  بعد از انجام این کار این نوار به قطعات کوچکتری تقسیم می شود که به آن گرافت می گویند به شکلی که در هر قطعه ۱ تا ۳ تار مو وجود داشته باشد. سپس  در حوزه طاس وسط یا جلو سر که کاملاً بی حس شده است شکاف های بسیار ظریف و باریک ایجاد شده و گرافت ها را در این شکاف ها می کارند. بعد از اینکه کار تمام شد سر بیمار پانسمان خواهد شد تا از به وجود آمدن آسیب و مشکل جلوگیری شود.

  در کاشت مو FUT که با بی هوشی موضعی صورت می‌پذیرد، نوار باریکی که دارای ۲ سانتی متر عرض و ۲۵ سانتی‌متر طول می‌باشد از پشت سر بیمار استخراج می‌شود و پس از آن پوست ناحیه پشت سر باکمی کشش به هم رسانیده می‌شود و سپس توسط تیم کاشت بخیه زده می‌شود.

  پزشکانی که مسئول زدن بخیه هستند باید توجه داشته باشند که ضخامت بخیه‌های زده‌شده، نباید از ۳ الی ۴ میلی‌متر بیشتر باشد. درصورتی‌ رعایت مورد ذکرشده ، اسکار بخیه به‌هیچ‌ وجه دیده نخواهد شد و جای آن توسط موها استتار خواهد شد.

   

  کاشت مو

  کاشت مو

  مکان برداشت مو از نوار باریک سر خیلی مهم است و حتما باید به آن دقت کرد. منطقه برداشتن مو حوزه خاصی در پشت سر فرد می باشد که موهای آن نقطه از سر به دلیل نگرفتن هورمون های مردانه دچار ریزش نمی شوند که به اصطلاح به این نقطه ناحیه ی دهنده می گویند. اگر بالاتر از نقطه ذکر شده ی پشت سر شخص  برداشت مو انجام شود احتمال اینکه فرد دچار ریزش مو در آینده شود وجود دارد.

  نحوه شروع برداشت از بانک مو در کاشت مو FUT به این صورت است که:

  مارک كردن نقاط برداشت و نشانه‌گذاري در پشت سر شخص بیمار
  عملیات بي‌حس کردن پشت سر
  تزريق محلولات تالي سنس که شامل تركيبي از ليدوكائين و… به پشت سر براي بي‌حسي بيشتر.
  پس از انجام تزريقات اولیه، برداشت Flap شروع میشود و محل برداشت سریعا در همان لحظه بخيه خواهد شد.
  سپس نوار برداشته‌شده به واحدهاي كوچک ‌تری جداسازي خواهند شد كه به اين واحدهاي كوچكتر Graft   گفته مي‌شود قبل از اینکه اثر بي‌حسي از بین برود، منطقه گيرنده سر شخص بیمار را با ايجاد كردن شكاف‌هايي كوچک آماده كاشت مي‌كنند.

  کاشت موی FUT

   

  مزايای پیوند مو و کاشت مو FUT

  كاشت مو در يك جلسه به دلیل سریع بودن کار، ايجاد تراكم بسیار مناسب در افرادی که با درجات بالاي طاسي زیادی رو به رو هستند و احتمال بالاي پايدار موندن پيوندها.

  معایب روش کاشت موی طبیعی Fut

  ايجاد برش در ناحيه ي پشت سر كه احتمال به باقی موندن نقطه جوش پوست میباشد، کم شدن حجم بانك مو رخ خواهد داد به طوری که در مراحل بعدي براي پيوند موی مجدد بیش از حداکثر دوباردیگر نمی توان از بانک موی فرد برای ایجاد تراکم استفاده کرد، خونریزی به وجود می اید ، محدوديت انجام آن در كساني كه پوست سرشان قابليت گشاد شدن یا متسع شدن را ندارد.

  تفاوت کاشت مو FUT و FUE

  امروزه متخصصان کاشت مو قادرند از روش های مختلفی برای برداشت و کاشت تعداد زیادی فولیکول مو (یا واحدهای فولیکولی) به سر استفاده کنند. دو روش ابتدایی برای کاشت و انتقال مو در حال حاضر وجود دارد. روش کاشت موی FUE و روش کاشت مو FUT . این دو روش در نحوه برداشت فولیکول های مو از محل اهدا کننده متفاوت هستند.

  تفاوت اصلی بین روش های کاشت مو و ترمیم مو در ماندگاری و نتایج آن است. روش های کاشت مو احساس طبیعی تری را به فرد می دهند، به صورتی که کسی قادر به تشخیص عمل کاشت مو در فرد نیست. با پیشرفت هایی که در عمل پزشکی و زیبایی صورت گرفته است، نه تنها رویای رویش مجدد موها را به واقعیت تبدیل کرده است بلکه حتی رویای داشتن دوباره ظاهر طبیعی را نیز محقق کرده است.

  روش کاشت مو FUE

  در عمل کاشت و پیوند مو به روش FUE ، هر واحد فولیکولی به صورت جداگانه از پوست سر برداشته می شود بدون اینکه هیچ نوار یا بافتی جدا شود. فولیکول های مو به صورت رندوم جدا می شود بنابراین جای خالی تارهای مو در محل اهدا کننده کمتر دیده می شود. این مساله در واقع تفاوت اصلی روش اف یو ای و اف یو تی است.

  دوران نقاهت کاشت مو FUT

  پس از جراحی کاشت، بیمار به ریکاوری منتقل می شود و در اثر جراحی زخم های در پوست سر بیمار ایجاد می شود که در طی یک هفته بهبود می یابد،اما در روش FUE در مقایسه با FUT هیچ خطی ایجاد نمی شود اما نسبت به دیگر روش ها نیاز به بهبودی بیشتری دارد در روش FUT باید سه روز در هفته به پزشک خود مراجعه نمایید تا پانسمان شما را تعویض نماید در این دوران باید از حرکات سنگین و ورزش های مختلف اجتناب فرمایید .تا بهبود کامل از کلاه برای پوشش کامل سرتان استفاده نمایید.

  FUT

  آیا کاشت موی FUE درد و عوارض دارد؟

  روش FUE یا FIT خارش کمتری را در پوست سر ایجاد نموده و هیچ اسکاری را بر جا نمی گذارد. این روش سریعتر از کاشت مو به روش FUT انجام شده و به مراقبت های بعد از عمل کمتری نیاز دارد.

  اسکار و جای بخیه بعد از عمل کاشت مو

  از آنجایی که روش اف یو ای شامل برداشت تار به تار فولیکول های مو از پوست سر می باشد، هیچ جای اسکار و بخیه ای در پشت سر دیده نمی شود. تنها چند سوراخ به عمق کمتر از یک میلی متر در پوست سر دیده می شود که بعد از چند از روز از بین رفته و زیر موهای دیگر پوشانده می شود. این سوراخ های ریز در ۳ تا ۷ روز پس از عمل از بین می روند.

  هزینه و قیمت کاشت مو FUT

  از آنجایی که تکنسین ها و پزشکان جراح باید هر فولیکول مو را جداگانه از سر برداشت کنند، این روش بسیار نسبت به زمان حساس است و همین امر باعث می شود کاشت مو به روش FUE از کاشت مو به روش FUT گرانتر باشد. اما از آنجاییکه امروزه عمل های کاشت موی سر بیشتر به روش FUE انجام می شود، بنابراین هزینه کاشت هر گرافت مو در این روش کمتر شده و به طور کلی اختلاف هزینه کمتری با کاشت مو FUT دارد.

  2 پاسخ به “کاشت مو به روش FUT”

  1. کاشت مو گفت:

   سلام، من از بچگی کچل بودم منتها چند وقتیه به فکر کاشت مو و کاشت ابرو افتادم چون ابرو هام هم مثل حسن کچل کم پشته و همه دوست دخترهام به خاطر کچلی بهم گیر میدادن و خیلی هاشون ترکم کردن در حدی که به طلاق توافقی هم نزدیک شدم هیچ زندگی کلا برام خیلی سخت شد و دارم دچار افسردگی میشم. یکی دو تا کلینیک خوب برای کاشت مو میخواستم معرفی کنید که بد گیر کردم دست همگی درد نکنه و هر کی کمک کنه بهم برای حل مشکلی خیلی مرده. کاشت مو تو اولویته البته
   اگر دکتر خوب و متخصص کاشت مو هم سراغ داشتید حتما بهم معرفی کنید تا ی کچل رو از درد طلاق نجات بدید، اگر مورد پیوند مو هم داشتید مشکلی نیست اونم قبول میکنم 🙂

   • کلینیک ایران نوین گفت:

    با سلام و عرض احترام
    دوست عزیز شما می توانید با مراجعه به کلینیک ایران نوین از عمل کاشت مو یا پیوند مو نزد بهترین متخصصین عمل زیبایی کاشت مو در کشور بهره مند شوید.
    برای دریافت مشاوره و استعلام هزینه کاشت مو می توانید از طریق شماره 02122221000 با کلینیک ایران نوین تماس حاصل فرمایید.
    موفق و پیروز باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *