فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کاشت مو،کلینیک مو،کلینیک پوست ایران نوین
22221000
: شماره تماس

کاشت مو FIT

کاشت مو به روش FIT
  • ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
  • بدون نظر
  • 4495 بازدید

کاشت مو FIT

در کاشت ابرو ، کاشت مو FIT فولیکول مو بوسیله پانچ از قسمت پشتی سر (بانک مو) برداشت شده و در قسمتهای جلویی سر  بوسیله  پانچ یا شکاف از قبل ایجاد شده کاشته می شود.

معایب کاشت مو FIT

موهای کاشته شده بعد از یکسال شروع به ریزش کرده و پوست سر بیمار نمای بدی به خود میگیرد.
موهای آن قسمت از سر که به عنوان بانک مو استفاده می شود
بطور چشمگیری کم پشت شده علت ریزش مو در این نوع کاشت این است
که چون موها بوسیله پانچ برداشت میشود اسیب شدیدی می بینند در نتیجه بعد یکسال شروع به ریزش میکند

Folicular Isolation Transplantation که مخففش FIT میباشد. این روش کاشت مو به شیوه غیر جراحی صورت میگیرد.

انتخاب بهترین روش کاشت مو

روش مورد استفاده در کلینیک ایران نوین بستگی به وضعیت گرافت های سر فرد بستگی دارد. استفاده از این روش ها، ظاهری طبیعی را به فرد باز می گرداند. ناحیه اهدا شونده از پشت سر با استفاده از بزرگنمایی گرفته می شود تا از آسیب رسیدن به فولیکول ها اجتناب شود. این عمل چند ساعت به طول می انجامد که بستگی به تعداد گرافت های کاشته شده دارد. به طور متوسط برای ۲۰۰۰ گرافت به ۶ ساعت زمان نیاز دارد.

در این عمل بیماران نیاز به بی حسی دارند. شاید در جواب به این سوال که آیا عمل کاشت مو درد دارد؟ باید گفت تنها درد حین عمل مربوط به بخش بی حسی عمل می باشد. یک روز پس از عمل کاشت مو محل عمل باید بررسی شده و شسته شود. پوسته شدن و قرمزی پس از عمل در محل برداشت مو نیز پس از ۷-۱۰ روز از بین خواهد رفت و ریزش مو پس از کاشت مو در هفته های اولیه طبیعی می باشد.

سپس چرخه رشد مو در ۳ الی ۴ ماه ادامه می یابد. نتایح کاشت مو پس از ۶ ماه نمایان می شود و نتایج نهایی پس از ۱۲ ماه مشخص شده و دائمی می باشند.

هدف پزشکان متخصص جراحی کاشت مو این است که به طبیعی ترین ظاهر ممکن و بالاترین تراکم کاشت مو برسند. همچنین دستیابی به خط رویش طبیعی مورد نظر می باشد.

بهترین کلینیک کاشت موی پایدار

کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی ایران نوین مهارت و دانش کافی را برای رسیدن به کاشت موی پایدار دارد. به طور کلی ، کاشت موی جلوی سر به یک جلسه کامل نیاز دارد. برای کاشت موی تمام سر می تواند در جلسات متوالی انجام شود تا به بالاترین تراکم مو رسید. تعداد گرافت های کاشته شده در یک جلسه و فاصله بین جلسات کاشت مو بستگی به شرایط هر بیمار دارد. برای مثال کاشت موهای ضخیم نسبت به کاشت موهای نازک به دو برابر زمان نیاز دارد. تعداد فولیکول هایی که در یک جلسه کاشته می شود بستگی به شرایط بیمار نظیر انعطاف پذیری پوست سر و تراکم فولیکول ها دارد.

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو FIT

روش کاشت موی نواری

موهای محل اهدا کننده باید طولی برابر با ۲-۱۰ میلی متر داشته باشند. موهای بالای محل اهدا کننده باید سریعا پس از عمل پوشانده شوند. برای پوشاندن این موها طول موها تا حدود ۴-۶ میلی متر کوتاه شوند.

پس از بی حس کردن محل اهدا کننده در روش کاشت موی نواری ، از ابزاری مخصوص برای برداشت نوار مو از پشت سر استفاده می شود. در ۹۰% موارد، اسکار پوست سر در روش کاشت موی نواری حدود ۲ میلی متر یا کمتر پهنا داشته و تنها در صورتی مشخص می گردد که موهای فرد کنار زده شود. نوار برداشته شده سپس در زیر میکروسکوپ به واحدهای فولیکولی کوچکتر تقسیم می شود که به آن ها گرافت گفته می شود و هر گرافت شامل ۱-۴  تار مو می باشد. شکاف های ریز به اندازه این گرافت ها توسط سوزن های مخصوص در محل هدف کاشت مو ایجاد می شود و به این ترتیب گرافت های کوچک در این شکاف های ریز قرار می گیرند. توصیه می شود در شب اول پس از کاشت مو به روش نواری از مسکن ها استفاده شود.

کاشت موی طبیعی به روش fit

بر خلاف روش نواری ، در کاشت مو FIT پشت و بغل سر باید تراشیده شود روش کاشت مو FIT تکنیکی برای برداشت فولیکول های مو از محل اهدا کننده است. در این روش از یک سوزن گرد باریک با قطر ۰٫۸-۱ میلی متر به نام پانچ برای برداشت واحدهای فولیکولی در محل اهدا کننده  استفاده می شود که در نتیجه اسکار های نقطه ای به جا می ماند.

یکی از مزیت های این شیوه کاشت مو ( اف آی تی) روش غیر جراحی کاشت مو میباشد. با این شیوه دستگاه ظریفی بصورت تک تک مو از بانک موی شخص بیمار برداشته می شوند. بعد از آن نقاط طاس وسط یا جلو سر که کامل با انجام عملیات بی حسی بی حس شده است شکاف های خیلی ظریف و باریکی ایجاد میشود که موهای برداشته شده را در آن شکاف ها میکارند. پس از اتمام کار سر بیمار پانسمان می شود.

کاشت مو FIT در چه صورتی انجام میگیرد؟

۱. موهای بانک مو سر فرد از تراکم پایینی برخوردار باشد یا به عبارت دیگر بانک موی شخص بیمار کم پشت باشد.

۲.قدرت متسع بودن پوست سر پایین باشد نمیتوانیم از روش FUT استفاده کنیم.

۳.شخص بیمار خودش تمایل به انجام این روش داشته باشد.

در این روش همبنطور که قبلا هم گفتیم برداشت مو به صورت تکی انجام میگرد.  این شیوه از روش های درمان طاسی موی سر پیوند مو است، کاشت مو طبیعی با بی حس کردن سر شخص بیمار و در اتاق عمل انجام میگیرد، بیمار در مدت زمان عمل هوشیار بوده و تنها با بی حسی موضعی این عمل صورت میگیرد.

نحوه برداشت مو در روش کاشت موی اف آی تی به شکل تکی انجام مي‌شود. با شناسايي کردن منطقه‌دهنده، واحدهاي كوچك مو که گراف نامیده میشوند با استفاده از ابزاری به نام پانچ برداشته مي‌شود. و پس از انجام عمليات برداشت تک تک موها، دقیقا مثل روش FUT  كاشت مي‌شوند.نگهداری مراقبت و رسیدگی بعد از عمل نیز مشابه روش کاشت موی اف یو تی میباشد.

مزایای کاشت مو FIT :

برداشت موهای بيشتر در جلسه های متوالي، این روش میتواند جایگزین روش کاشت اف یو تی باشد برای افرادی که به دلايلي اعم از عدم تمایل به انجام دادن جراحی،باقی ماندن جوشگاه و یا کم بودن مساحت  منطقه ی دهنده ی پیوند در اثر عمل FUT قبلی دیگر حاضر به انجام FUT نيستند، امکان انجام این روش برای افرادی که تراکم موی ناحیه دهنده ی پیوندشان کم میباشد،دارای خونريزي بسيار كمی میباشد.

از مزایای روش FIT می توان به این اشاره کرد که در محل برداشت مو اثری از انجام عمل کاشت مو نمی باشد. اما اگر پس از این عمل موهای خود را به طور کامل بتراشید، اسکار های نقطه ای مشخص خواهند شد.

همچنین عدم باقی ماندن اسکارهای خطی در محل برداشت مو، بهبود سریعتر محل برداشت مو نسبت به روش های سنتی کاشت مو و درد کمتر نسبت به سایر روش ها از دیگر مزایای روش کاشت مو FIT می باشد.

در این روش بیمار می تواند موهای خود را کوتاه نگه دارد بدون اینکه اثر کاشت مو مشخص باشد.

این عمل زمان کمی احتیاج دارد و معمولا ۲تا ۳ ساعت زمان می برد.

معایب کاشت مو به روشFIT :

زمان انجام دادن این روش تقریبا طولانی است، احتمال آسيبب زدن به ريشه ي مو در حين عملیات برداشت با پانچ.

از دیگر خدمات کلینیک ایران نوین :

ترمیم مو

و همچنین برای اطلاع از قیمت و پزشک کاشت مو در کلینیک ایران نوین از لینک زیر اقدام نمایید :

منبع: کلینیک کاشت مو ایران نوین

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *