فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  چند علت برای کچلی ریش و درمان آن

  کچلی موی ریش
  • 26 سپتامبر 2018
  • بدون نظر
  • 5532 بازدید

  چند علت برای کچلی ریش و درمان آن

  ایجاد هر گونه عارضه در بافت موی ناحیه ی سر و بدن به دلیل حساسیت مو ، باید مورد توجه قرار گرفته و به طور اساسی مورد درمان قرار گیرد ، از این رو در این مقاله ، علت کچلی ریش و درمان آن مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  علت کچلی ریش

  کچلی ریش می تواند در اثر ریزش موی سکه ای ، عفونت های قارچی ، سوختگی ، ایجاد زخم ، جراحی و  استرس و فشارهای عصبی و … در فرد ایجاد گردد که این عوامل نیز می توانند سبب ریزش موی ناحیه سر شده و فرد را نیز دچار کچلی سازند .

  درمان کچلی در ریش

  علائم کچلی ریش

  بخشی از موهای ریش ریزش می کند و فرد به خاطر ظاهر کچلی ریزش مجبور به اصلاح مرتب ریش خواهد بود ، زیرا کچلی ریزش به علت قرار داشتن صورت در معرض دید ، به طور کامل قابل مشاهده خواهد بود و نمای نامطلوبی را ایجاد می کند .

  درمان کچلی ریش

  درمان کچلی ریش، با توجه به عامل ایجاد کننده صورت می پذیرد ، بدین ترتیب که پس از مراجعه به پزشک متخصص پوست ، وی موها و ناحیه ی کچل شده را مورد بررسی قرار می دهد و در صورت قابل تشخیص بودن علت ایجاد کننده ی کچلی ریش، به تجویز درمان موثر اقدام خواهد کرد ، اما چنانچه به بررسی کچلی ریش نتوان علت ریزش مو را تشخیص داد ، نمونه برداری از ریش انجام خواهد شد .

  درمان کچلی ریش ناشی از عفونت قارچی

  به منظور درمان کچلی ریش، ناشی از عفونت قارچی ، موهای محل تراشیده می شوند و داروهای ضد قارچی موضعی نظیر ؛ فلوکونازول ،گریزئوفولوین ، ایتراکونازول  و یا تربینافین در محل مورد نظر به مدت 4 الی 6 هفته مالیده می شود .

  درمان کچلی ریش ناشی از سوختگی ، ایجاد زخم و جراحی

  به منظور درمان کچلی ریش، ناشی از سوختگی ، ایجاد زخم و جراحی تنها روش موثر ترمیم موهای ریزش عمل پیوند و کاشت مو خواهد بود .

  علت کچلی ریش

  درمان کچلی ریش ناشی از ریزش موی سکه ای

  اگر چه برای این نوع ریزش موی ریش درمان دائمی وجود ندارد اما استفاده از کرم موضعی کورتیزون یا تزریق محلول آن در ریش ، محلول موضعی ماینوکسیدیل و داروی آنترالین ، داروی پسورالن و فتوتراپی و …. می تواند در کاهش این عارضه موثر واقع شود .

  کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

  برچسب‌ها:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *