فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  هر آنچه از پیوند مژه باید بدانیم

  قیمت و هزینه کاشت ابرو
  • 14 فوریه 2018
  • بدون نظر
  • 1369 بازدید

  هر آنچه از پیوند مژه باید بدانیم

  جالب است بدانیم در هر ماه تعدادی از مژه های بالایی و پایین چشم ریخته و مژه های جدید تولید می شوند تعداد مژه های بالایی در حدود ۱۶۰-۹۰ و تعداد مژه های پایین در حدود ۸۰-۷۵ عدد است. در ابتدا تراکم و تعداد و رنگ مژه ها ذاتی بود و قابل تغییر نبود. اما از سال ۱۸۸۲ به بعد روش پیوند مژه ابداع شد که با این روش می توان تعداد و تراکم مژه ها را افزایش داد.

  روش Transplant یا پیوند مژه

  روش transplant یا همان پیوند مژه دائم به عنوان یک عمل پزشکی- هنری نیازمند دقت بالایی است. در این روش که منجر به افزایش مژه ها و بلندتر شدن آن ها می شود، از موهای مشابه مژه در سر استفاده کرده و پس از انجام بی حسی موضعی، آنها را به موهای مژه پیوند می زنند. کل پروسه پیوند مژه حدوداً ۲ ساعت طول می کشد. طول دوره مراقبت عمل پیوند مژه ۲ هفته است و رشد مژه ها در صورت عدم وجود مشکل به صورت طبیعی انجام می شود.

  امکان رشد مژه ها پس از کاشت مژه

  در ابتدا عمل کاشت مژه برای کودکانی که مشکلات مادرزادی در مژه خود داشتند ابداع شد. در کودکان، مناسبت ترین مو برای انجام عمل پیوند مژه، موهای پشت گردن است و بیشترین شباهت را به موهای مژه دارد. اما مژه های کاشته شده تا زمانی که دچار ریزش نشوند به رشد خود ادامه می دهند و در صورت ریزش مژه های کاشته شده، باید عمل کاشت مژه مجددا انجام گیرد.

  پیوند مژه

  امنیت روش پیوند مژه

  نه تنها در عمل پیوند مژه، بلکه در هیچ عمل دیگری و توسط هیچ دکتری، مشکلات یک عمل جراحی به صورت دقیق و واضح روشن نیست. زیرا مشکلات پیش از عمل و بعد از عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد. مشکلات ذاتی هر عملی به مرور شناخته شده و رفع شده است. عمل پیوند مژه نیز از این قاعده مستثنی نیست و بسیاری از مشکلات به خود بیمار وابسته است ا ما در کل تا بحال مشکلات جدی درباره این عمل گزارش نشده است و می توان از آن به عنوان عمل کم خطری یاد کرد که برای زیبایی بیشتر چشم و پلک مورد استفاده قرار می گیرد.

  اثرات منفی عمل پیوند مژه یا transplant

  از آنجاییکه موی مورد نیاز برای این عمل از سر گرفته می شود، حتی با وجود شباهت زیادی که به موهای مژه دارند، ممکن است بعضاٌ با سرعت بیشتری رشد نموده یا حتی بعد از مدتی فر شوند. البته این مشکل، جدی نیست و با کوتاه کردن موها و مراقبت از آنها رفع می شود.

  منبع: کلینیک زیبایی پیوند مو ایران نوین

  برچسب‌ها:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *