فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  نکاتی درباره پیوند موی FUT

  کاشت موی مصنوعی
  • 13 فوریه 2018
  • بدون نظر
  • 1436 بازدید

  نکاتی درباره پیوند موی FUT

  تقسیم گرفتها در پیوند موی FUT باکمک بزرگنمایی استریو میكروسكوپ انجام می شود و واحدها نسبت به روش های دیگر ۵ درصد کمتر در معرض قطع عرضی هستند. بنابراین گرافت ها کمتر در معرض آسیب های ناشی از کشش وجود دارند و علاوه بر افزایش درصد رشد، تراکم موهای کاشته شده نیز بیشتر می شود.

  روش پیوند موی FUT برای چه افراد مناسب است؟

  ـ افرادی كه پوست سر خیلی سفتی دارند و برداشتن حتی یک نوار باریک نیز نیاز به بخیه با كشش زیاد را زیاد نموده و جای زخم با پهنای زیاد باقی میگذارد.

  ـافرادی که باید همواره موهای کوتاهی داشته باشند مانند افراد نظامی.

  ـمواردی که عمل کاشت مو در فرد نیاز به گرافت های زیادی ندارد مانند کاشت ابرو یا کاشت بخش کوچکی از سر.

  ـ افرادی که جای زخمشان دیر خوب می شود.

  از معایب روش پیوند مویFUT  تنها می توان به احتمال ایجاد جای زخم در ناحیه دونور اشاره کرد كه البته این اسکارها با پیشرفت تکنولوژی پزشکی کمتر می شوند. روش نیلفروش متد جزو تکنیک های روش FUT می باشد که در این روش علیرغم كاشت مو در وسعت زیاد، جای زخم به جا مانده با کمک دقت فراوان در هنگام برداشت دونور و بخیه زدن و لیزر بسیار کمتر خواهد بود و با موهای اطراف پوشیده می شود.

   بنابر قوانین سازمان نظام پزشکی تبلیغات در زمینه زیبایی و خدمات پزشکی غیر اخلاقی است و پزشک حق ندارد هیچ فردی را که مشکلی با زندگی روزمزه خود ندارد توسط تبلیغات به ست عمل های زیبایی جذب کند.

  پیوند موی FUT

  انواع روش های کاشت مو

  روشهای کاشت مو عبارتند از (FUT) Follicular unit hair Transplantation و(FUE) Follicular unit Extraction ، و روش ترکیبی (Combination)  که بنابر صلاحدید جراح در یک جلسه و یا ۳-۲ روز پی در پی انجام می شود.

  در روش ترکیبی از انتقال تعداد زیاد واحد فولیکولار در هر جلسه از عمل های جراحی زیاد پیشگیری نموده و در وقت و هزینه فرد را تلف نمی کند. همچنین به طور معمول فرد در نخستین پیوند مو  بهترین نتیجه را می گیرد موهای ناحیه پشت سر بیشتر حفظ می شود.
  در روش پیوند موی FUE از تکنولوژی دیگری توسط وسیله جدیدMulti sharp  استفاده می کنند.

  بنابر تحقیقات انجام شده پیوند مو به روش FUE از دیگر نقاط بدن مناسب زمانی است که تمامی موهای اسکالپ تا حداکثر ممکن استفاده شده باشند و مناسب زمان های معمول نیست.

  درمان طاسی سر با پیوند مو

  برای درمان طاسی پس از پیوند مو می توان از شانه های لیزر در تحریک رشد مو استفاده کرد. هرپند صحت این روش هنوز کاملاً تأیید نشده است. کاشت سلولهای بنیادی فولیکول مو نیز از تازه ترین یافته های محققین است که مراحل تکمیلی آن همچنان در حال بررسی است. مشکلات روش استفاده از سلولهای فولیکول مو برای کاشت بسیار کمتر است، زیرا در این روش برداشت بافت از بیمار فقط با نمونه ای کوچک حاوی حدوداً ۱۲۰ فولیکول مو انجام می شود، لذا آسیب کمتری به پوست سر وارد می شود. زمان این تکنیک کمتر و روش آن ساده تر است.

  بعلاوه می توان مجددا از نمونه کوچک گرفته شده استفاده کرد.از جمله مشکلات این روش این است که باید توانایی سلولهای بنیادی در تولید و رشد مجدد مو حفظ شود. این روش به گونه ای باید باشد که موهای تولید شده باه اندازه باشند که موها پس از پیوند به حد قابل قبولی رشد کنند.  اگر موها توانایی رشد نداشته باشند این روش با شکست مواجه می شود. این روش هزینه بسیار بالایی دارد و همچنین کنترلی بر روی تراکم یکنواخت وجود ندارد.
  منبع : کلینیک تخصصی پیوند موی ایران نوین

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *