فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  نتایج روش IPL در حذف موهای زائد

  نتایج روش IPL
  • 29 ژانویه 2018
  • بدون نظر
  • 2504 بازدید

  نتایج روش IPL در حذف موهای زائد

  آی پی ال (IPL)  مخفف کلمات intense pulse light بوده که سیستم نور شدید پالسی نامیده می شود و لیزر نمی باشد . روش IPL ، روشی است که به کمک آن می توان طی تعداد جلسات لازم به طور موثری موهای زائد بدن را از بین برد . در روش IPL، یک فرکانس تشدید شده ی نوری کلیه بافت های اطراف موهای زائد را به صورت غیراختصاصی تخریب می کند و بدین شکل از بین رفتن موهای زائد از نتایج روش IPL می گردد .

  عملکرد روش آی پی ال چگونه است؟

  حرارت حاصل از نور مرئی متمرکز شده از دستگاه IPL ، در ملانین موجود فولیکول های مو موجب سوزاندن موثر ریشه ی مو شده و مو به طور کامل تخریب می گردد . به کمک روش IPL ، می توان موهای زائد تمام نواحی مختلف بدن از جمله ؛ وسط سینه ، پیشانی ، کشاله ران ، باسن ، زیربغل ، بازو ، دست ، چانه و گردن ، ساعد ، سینه ، ران ، شانه و ساق پا و… را از بین برد .

  افراد با رنگ پوست و موی مختلف می توانند از روش IPL جهت از بین بردن موهای زائد بدن و صورت خود استفاده نمایند ، اگر چه بهترین کاندید ، افراد با پوستی روشن و موی تیره هستند .

  نتایج روش IPL

  تفاوت آی پی ال با سایر دستگاه های لیزر موهای زائد

  همانطور که قبلا هم گقته شد دستگاه آی پی ال یک دستگاه لیزر نیست و به همین دلیل تقاوت هایی با لیزر درمانی دارد که عملکرد این دستگاه را از دستگاه های لیزر متمایز می گرداند.

  بر خلاف دستگاه های لیزر که تنها از یک طول موج خاص برای از بین بردن موهای زائد استفاده می نمایند، ipl دارای طول موج های چندگانه بین 500 تا 1200 نانومتر است که در داخل پوست منتشر می گردند. نور دستگاه توسط رنگدانه های مو جذب شده و به سرعت تبدیل به گرما می گردد که باعث از بین رفتن فولیکول های مو خواهد شد.

  اثر بخشی آی پی ال نسبت به دستگاه های لیزر مانند دایود و الکساندرایت کمتر است. انرژی مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد در این روش توسط یک لامپ کوچک تأمین می گردد که طول موج های مختلف نور تولید می کند؛ به همین دلیل قدرت دستگاه کم بوده و محدودیت هایی را ایجاد می نماید. تحقیقات روی بیماران مختلف همچنین نشان داده است که درد درمان با لیزر آی پی ال نسبت به سایر دستگاه ها بیشتر می باشد.

  نتایج روش IPL

  موارد کاربرد روش آی پی ال

  از آی پی ال علاوه بر از بین بردن موهای زائد نواحی مختلف بدن، برای رفع بسیاری از مشکلات پوستی مانند چین و چروک های سطحی، لک و جای جوش و هم چنین روشنسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

  اثر بخشی روش IPL بر موهای زائد

  به منظور از بین بردن موهای زائد با روش IPL، بدون نیاز به داروی بی حسی ، مقداری ژل خنک کننده جهت رفع احساس سوزش اندک حاصل از دستگاه به کار ورد و پزشک متخصص پوست و مو با تنظیم دستگاه شروع به درمان موهای زائد ناحیه ی مورد نظر می کند ، از بین بردن موهای زائد ، با توجه به مقاومت ریشه ی مو ناحیه ی تحت درمان بین ۶ الی ۱۰ جلسه با فاصله ی یک ماهه خواهد بود .

  از بین بردن موهای زائد با روش IPL هزینه کمتری نسبت به لیزر موهای زائد دارد اما به تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهد بود . با مشاهده و بررسی نتایج روش IPL متوجه می شویم که تا حدود ۸۰ درصد موهای زائد از بین رفته و موهای باقی مانده نیز بسیار نازک و کرک مانند هستند و فرد از نتیجه ی جلسات درمانی خود رضایت کاملی خواهد داشت .

  منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین

  برچسب‌ها:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.