فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  روش های مقابله با بیماری هیپرتریکوز

  علت بیماری پرمویی
  • 19 نوامبر 2018
  • بدون نظر
  • 1363 بازدید

  روش های مقابله با بیماری هیپرتریکوز

  در مقابل ریزش مو برخی از افراد به پر مویی دچار هستند و این وضعیت برای آنها مخصوصا در خانم ها بسیار آزاردهنده خواهد بود و گر چه از روش های موقت برای رفع این موها بهره می گیرند اما همواره به دنبال روشی جهت رفع دائم آنها می باشند اما  روش های مقابله با بیماری هیپرتریکوز چیست.

  هیپرتریکوز چیست؟

  هیپرتریکوز نوعی از اختلال رشد بیش از حد مو و تراکم مو می باشد که در این اختلال موها به شکل غیر طبیعی در تمام نقاط بدن یا برخی از نواحی تراکم بالایی دارند و این وضعیت ممکن است در هر فردی، در هر سنی و قومیتی ایجاد شود .

  بیماری هیپرتریکوز

  ویژگی های اختلال هیپرتریکوز

  – این اختلال پرمویی ممکن است هم در زنان و هم در مردان ایجاد گردد.

  – پرمویی حاصل از این اختلال ممکن است در تمامی نقاط بدن به جز کف پاها و دست ها ایجاد شود.

  – بسیاری از افراد در دوران بلوغ خود به این مشکل دچار می شوند.

  – در این اختلال تعداد، قطر موها و اندازه آنها بسیار زیاد و محسوس می باشد.

  – این اختلال عمدتا به دلیل ژنتیک در افراد ایجاد می شود.

  علت و درمان اختلال پرمویی هیپرتریکوز

  علت بروز هیپرتریکوز در افراد مختلف تاکنون ناشناخته مانده است و بیشتر متخصصین پوست و مو اعتقاد دارند که این عارضه ژنتیکی می باشد و از پدر و مادر به فرزند ارث خواهد رسید و یا در اثر جهش ژنتیکی بروز می کند .

  درمان اختلال هیپرتریکوز بستگی به شناخت دقیق پزشک از وضعیت بیمار دارد و پس از انجام آزمایشات مربوطه معمولا متخصصین از قرص هایی که باعث کاهش تاثیر آندروژن در پروتئین خون می شوند استفاده می نمایند اما درمان قطعی و اساسی برای این نوع اختلال وجود ندارد و بهترین گزینه درمانی جهت رفع این عارضه در حال حاضر لیزر درمانی موهای زائد می باشد که اثرات آن به طور طولانی تری برای فرد باقی خواهد ماند و از روش های موقت رفع موها مانند اپیلاسیون و اصلاح مکرر باعث رضایتمندی بیشتری در فرد می گردد.

  درمان بیماری هیپرتریکوز

  بیماری هیپرتریکوز اختلالی مربوط به پرمویی می باشد که ممکن است برای هر فردی رخ بدهد و روش های چندانی برای رفع دائمی این اختلال وجود ندارد و در بین روش های قدیمی و مرسوم موثرترین شیوه درمانی جهت کاهش و رفع موهای زائد ، لیزر درمانی می باشد که این درمان نیز برای فرد  بسیار هزینه بر خواهد بود.

  کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین

  برچسب‌ها:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *