فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

مفهوم هر واحد بوتاکس چیست؟

  • 3 ژانویه 2018
  • بدون نظر
  • 1474 بازدید

مفهوم هر واحد بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک ماده تزریقی است که کاربردهای درمانی و زیبایی بسیاری در علم پزشکی دارد . در واقع مفهوم واحد بوتاکس مقدار ماده مصرفی از بوتاکس مورد تزریق جهت کاربرد درمانی و زیبایی مورد استفاده از این ماده  می باشد .

ازبین بردن خطوط اخم و خنده ، درمان سردردهای میگرنی ، درمان اسپاسم عضلات ، کاهش تعریق بیش از حد (کف دست ها ، زیر بغل و پشت لب ) ، برجسته سازی لب و گونه ، زاویه دار کردن چانه ، بالا بردن ابروها و… برخی کاربردهای بوتاکس هستند که مهم ترین کاربرد بوتاکس در از بین بردن چین و چروک دینامیک صورت می باشد .

جهت استفاده از بوتاکس به منظور کاربرد درمانی و یا زیبایی ؛ ابتدا پزشک متخصص وضعیت سلامت و سابقه ی بیماری و مصرف داروهای بیمار را مورد ارزیابی قرار می دهد و در صورت احراز واجد شرایط بودن بیمار به تزریق بوتاکس اقدام می کند .

ماده ی بوتاکس اصل و دارای استانداردهای مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا و نیز وزارت بهداشت و درمان کشور توسط پزشک متخصص با تکنیک های خاص تزریق به کمک سوزن های بسیار ریزی تزریق می گردد .

عمل زیبایی تزریق بوتاکس به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن در کلینیک یا درمانگاه صورت می پذیرد .

 مکانیسم عملکرد بوتاکس در فلج نمودن موقت عضله ی پرکار هر ناحیه از بدن بوده که با خاصیت پرکنندگی خود نیز به رفع چین و چروک آن ناحیه نیز کمک می کند .

مفهوم هر واحد بوتاکس

به منظور درمان هر ناحیه از بدن یا صورت با تزریق بوتاکس ؛ با توجه به وضعیت و شدت عارضه ی ایجاد شده در هر ناحیه به مقدار مشخصی از ماده ی بوتاکس نیاز می باشد که مقدار بوتاکس مصرفی با واحد اندازه گیری می شود به عنوان مثال جهت رفع چین و چروک های پیشانی به ۵۰ واحد بوتاکس مورد نیاز می باشد .

از آنجا که ماده ی بوتاکس دارای برندهای مختلفی با تاثیرات متفاوتی نیز می باشد ، هر برند از ماده ی بوتاکس دارای واحد خاصی برای درمان یک ناحیه از صورت و یا بدن می باشد ، به عنوان مثال اگر جهت کاهش خط اخم در یک فرد از برند دیسپورت به ۵۰ واحد از ماده بوتاکس نیاز می باشد ، جهت کاهش همین خط اخم از برند بوتاکس به مقدار واحد بیشتری نیاز خواهد بود .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و انواع تزریقات دستگاهی ایران نوین

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *