فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  مراقبت های بعد از برداشتن اسپلینت بینی

  مراقبت های بعد از برداشتن اسپیلنت بینی
  • 17 نوامبر 2018
  • بدون نظر
  • 1269 بازدید

  مراقبت های بعد از برداشتن اسپلینت بینی

  اسپلینت بینی چیست

  همانطور که میدانید جراحی بینی یکی از شایع ترین عمل هایی است که افراد چه مردان و چه زنان آن را برای رسیدن به ظاهری زیباتر انجام می دهند. نکات بسیار زیادی در رابطه با این جراحی وجود دارد اما تاکنون در رابطه با اسپلینت بینی شنیده اید؟ در این رابطه باید بگوییم اسپلینت بینی همان گچ بینی یا آتل پلاستیکی است که بر روی بینی جدید قرار میگیرد تا از آن محافظت کرده و به استخوان ها و غضروف های ضرب دیده کمک می کند تا زمان ترمیم جزئی از جایشان تکان نخورند. این گچ بعد از جراحی بر روی بینی قرار میگیرد و معمولا تا یک هفته پس از عمل نیز در آنجا باقی می ماند.

  اسپیلنت بینی

  برداشتن اسپلینت بعد از عمل بینی

  اگر جزء افرادی باشید که عمل بینی انجام داده است حتما میدانید که نکات زیادی وجود دارد که باید نسبت به آنها آگاهی پیدا کنید. از جمله نکاتی که در رابطه با اسپلینت بینی وجود دارد این است که در مدتی که این گچ بر روی بینی شما قرار دارد به هیچ عنوان نباید صورت خود را بشویید و یا به حمام بروید. هنگامی که این گچ خیس شود این امکان وجود دارد که اسپلینت شل شده و حتی نتیجه عمل را تحت تاثیر خود قرار دهد. معمولا پزشکان یک هفته پس از عمل این گچ را از روی بینی برمیدارند اما مطمئنا در این یک هفته با مسائلی از جمله خارش و سوزش مواجه خواهید شد که مقداری دوران نقاهت را برایتان سخت می کند اما نکته ی مثبت این است که موقتی بوده و به راحتی برداشته می شود.

  برداشتن اسپیلنت بینی

  بعد از برداشتن اسپلینت بینی چه کنیم؟

  همانطور که گفته شد نکات زیادی وجود دارد که در رابطه با اسپلینت بینی باید بدانید از جمله اینکه وقتی این گچ از روی بینی برداشته می شود پزشک آینه ای را در اختیار شما قرار می دهد تا بینی خود را مشاهده کنید. مطمئنا در وهله اول تعجب و ناامیدی وجود شما را فرا میگیرد زیرا انتظار دماغ به آن بزرگی را ندارید. اما باید بدانید که این مرحله موقتی بوده و پس از مدتی ورم های موجود از بین خواهد رفت. در این هنگام پزشک چسبی را بر روی بینی شما قرار می دهد و شما میتوانید به روال عادی زندگی برگردید.

  کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *