فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

تفاوت لیپوماتیک، کرایولیپولیز و لیپولیز

  • 21 ژانویه 2018
  • بدون نظر
  • 1126 بازدید

 تفاوت لیپوماتیک، کرایولیپولیز و لیپولیزر

در روش های لیپوماتیک، کرایولیپولیز و لیپولیزر هدف اصلی از بین بردن چربی های اضافه در نواحی مختلف بدن و ایجاد لاغری موضعی است . این سه روش اگرچه یک هدف را دنبال می کنند اما تفاوت لیپوماتیک و لیپولیزر به صورت اساسی در شیوه ی انجام کار و نتیجه ی نهایی با یکدیگر می باشد.

● در روش لیپوماتیک ، از تاثیر توام حرکات ارتعاشی ، چرخشی و نوسانی لوله ای به نام کانولا جهت جدا سازی بافت سالم چربی از بدن استفاده می شود .

در این روش با بیحسی موضعی و با ایجاد یک خراش کوچک توسط جراح لوله ی کانولا جهت ساکشن چربی ها به زیر پوست رانده می شود ، عوارض ناشی از روش لیپوماتیک چربی ها نسبت به سایر روش های لیپولیز چربی کمتر بوده ، دوره ی نقاهت کوتاهی دارد و چربی ها بدون سوزاندن پوست به طور موثری از زیر پوست به خارج از بدن تخلیه می شوند .

از آنجا که در روش لیپوماتیک، بافت چربی های تخلیه شده از بدن سالم هستند ، لذا می توان از این چربی ها جهت برجسته سازی دیگر نواحی بدن چون ؛ گونه ، سینه و باسن نیز مجددا استفاده نمود .

لیپولیزر

تفاوت لیپوماتیک و لیپولیزر

● در روش لیپولیزر ، ابتدا بافت چربی توسط حرارت ناشی از لیزر تخریب و سوزانده شده ، سپس روغن درون سلول ها آزاد می گردد و در نهایت روغن حاصله توسط  دستگاه به بیرون از بدن ساکشن می شود .

حرارت ناشی از لیزر چربی ها در روش لیپولیزر ، سبب بروز سوختگی پوست و مشکلات ناشی از آن شده ، احتمال آمبولی چربی را کاهش داده ولی باعث سفت شدن بافت پوست نیز می گردد .

یکی دیگر از موارد تفاوت لیپوماتیک و لیپولیزر این است که مدت زمان انجام لیپولیزر چربی ها نسبت به لیپوماتیک دو برابر خواهد بود ، زیرا لیزر چربی و تخلیه ی آن در دو مرحله صورت می پذیرد .

در روش لیپولیزر که امکان سوختگی پوست و ناهمواری جای عمل  هست ، به دلیل تخریب بافت چربی ،  امکان استفاده ی مجدد از آن به منظور تزریق در سایر نواحی بدن وجود نخواهد داشت .

کرایولیپولیز، در این روش ، سلول های چربی اضافی با کمک نفوذ سرما در عمق cm ۲ زیر پوست ، تخریب و تخلیه می شوند .

این سرما دمای +۷ سانتی گراد خواهد بود که با کمک آن همراه با خلا و فشار منفی وکیوم می توان چربی های اضافه ی بدن به طور موثری کاهش داد .

در روش کرایولیپولیز تا ۱۲ سانتی متر می توان سایز کم کرد که در صورت استفاده از دستگاه های استاندارد ، این روش بی خطر و ایمن خواهد بود .

منبع: کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام ایران نوین

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *