عوارض لیزر دایود چیست؟ | عوارض مهم لیزر دایود | لیزر دایود چه عوارضی دارد؟
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کلینیک مو | کلینیک ایران نوین
22221000
: شماره تماس

عوارض لیزر دایود چیست؟

عوارض لیزر دایود چیست؟
  • 16 آوریل 2018
  • بدون نظر
  • 9435 بازدید

عوارض لیزر دایود چیست؟

شاید بار ها شنیده باشید که بسیاری از پزشکان استفاده از لیزر دایود را بدون عوارض می دانند و معتقدند که این دستگاه ها بدون عوارض می تواند بسیاری از مو های زائد بدن را به صورت دائمی از بین ببرد. اما اگر در میان بیمارانی که از لیزر دایود استفاده کرده اند پرس و جو کنیم، خواهیم دید که آن ها از عوارض لیزر دایود صحبت می کنند.

با اینکه میزان عوارض لیزر دایود بسیار کم است اما عملا استفاده از هیچ دستگاهی بدون عوارض نبوده و بنابراین استفاده ی مکرر از آن ممکن است عوارض بلند مدت تری داشته باشد. همچنین این شرایط برای پوست های مختلف افراد متفاوت است و کسانی که پوست های حساس تری دارند نسبت به عوارض لیزر دایود واکنش بیشتری نشان می دهند.

عوارض لیزر دایود چیست؟

در ادامه به برخی از عوارض لیزر دایود اشاره خواهیم کرد.

عوارض مهم لیزر دایود

خارش: یکی از دلایلی که خارش در سطح پوست بعد از لیزر درمانی ایجاد می شود، از بین بردن سطحی از فولیکول های مو است که با خالی شدن جای آن ایجاد خارش افزایش می یابد. توصیه می شود که در صورت بروز این عارضه، هرگز با دست محل را خارش ندهید زیرا امکان ایجاد لکه های پوستی وجود دارد.

التهاب پوستی: برخی از پوست های حساس در هنگام استفاده از دستگاه لیزر دایود ممکن است از چند ساعت تا چند روز دچار التهاب پوستی شوند که این التهاب بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

خونریزی در سطح پوست: مناطقی که پوست های نازک تری نسبت به سایر اندام های بدن دارند بیشتر در معرض خونریزی قرار می گیرند. بهتر است از دستگاه لیزر دایود مدت زمان کمتری در این مناطق استفاده نمود تا این مشکل به وجود نیاید.

تغییر در رنگدانه ها: مشاهده شده است که در برخی از افراد بعد از جلسات لیزر درمانی، رنگدانه های پوستی تغییر پیدا کرده و ایجاد لکه خواهند کرد. بسته به پوست و واکنش بدن فرد ممکن است این لکه ها دائمی یا موقت باشند.

تعداد در صد کمی از افراد دچار عوارض لیزر دایود می شوند و اما این درصد افراد که از 5 درصد تجاوز نمی کنند می بایست قبل از انجام عمل لیزر درمانی برای رفع مو های زائد بدن سوابق بیماری های قبلی و واکنش های بدن خود را برای پزشک متخصص پوست و مو تشریح نمایند. زیرا ممکن است از دید پزشک این افراد نتوانند تحت درمان برای لیزر مو های زائد قرار بگیرند و لذا می بایست از قبل عوارض لیزر دایود را به آن ها گوشزد نمود.

کاشت مو

کاشت مو

منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد و کاشت مو ایران نوین

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *