فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  عمل اتوپلاستی گوش چیست؟

  اتوپلاستی گوش
  • 28 اکتبر 2018
  • بدون نظر
  • 788 بازدید

  عمل اتوپلاستی گوش چیست؟

  در برخی افراد گوش نیز مانند دیگر اندام بدن به جراحی زیبایی نیاز دارد ، در همین راستا در این مقاله ، عمل اتوپلاستی گوش مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  در اصطلاح پزشکی به جراحی زیبایی گوش ، اتوپلاستی گفته می شود ، به کمک این عمل زیبایی ، سایز و حالت گوش ها تغییر می یابد ، بدین ترتیب به متناسب سازی گوش ها ، ضمن ایجاد ظاهر بهتر فرد ، اعتماد به نفس فرد نیز افزایش خواهد یافت .

  نتایج عمل جراحی اتوپلاستی گوش تا حد زیادی به تغییرات اعمال شده بر روی گوش  وابسته است که موجب رفع مشکل گوش بزرگ ، مخصوصا در کودکان و نوجوانان می شود که از این نظر بسیار موثر و کارآمد می باشد .

  جراحی زیبایی اتوپلاستی

  تغییرات اعمال شده در جراحی اتوپلاستی گوش

  در جراحی اتوپلاستی گوش ، چنانچه گوش ها برجسته و بیرون زده باشند، با بخیه زدن غضروف می توان لاله گوش را صاف و به سر نزدیک تر کرد ، اگر یکی از گوش ها نسبت به دیگری بالاتر قرار گرفته باشد، توسط عمل زیبایی گوش می توان آن ها را نسبت به هم متقارن کرد ، گوش هایی که بیش از حد بزرگ هستند را نیز می توان توسط جراحی پلاستیک گوش به تنهایی و یا به همراه سایر عمل های جراحی مربوط به گوش به اندازه ی متناسب درآورد ، بدین ترتیب زیباسازی و متناسب سازی ناحیه ی گوش با جراحی زیبایی اتوپلاستی میسر می شود .

  کاندید مناسب جراحی زیبایی گوش

  جراحی اتوپلاستی در کودکانی 5 سال به بالایی که عفونت گوش نداشته و یا عفونت گوش آنها درمان شده است ، قابلیت انجام شدن دارد ، همچنین در نوجوانان و افراد بالغی که سیگاری نبوده ، دید منطقی نسبت به نتایج جراحی دارند و از سلامت کاملی برخوردار هستند می تواند صورت پذیرد .

  مراحل جراحی اتوپلاستی گوش

  آنچه باید از اتوپلاستی گوش بدانید

  پس از عمل جراحی اتوپلاستی ، فرد درد بسیار کمی را احساس خواهد کرد که با مصرف داروهای مسکن می توان آن را تحمل نمود .

  انجام عمل اتوپلاستی در شنوایی فرد هیچ گونه تاثیری ندارد ، زیرا این عمل بر روی ظاهر گوش انجام می شود و مکانیسم شنوایی انسان در گوش میانی و داخلی قرار دارد .

  بسته به نوع تغییرات مورد نیاز بر روی گوش ، معمولا عمل اتوپلاستی به مدت یک الی دو ساعت خواهد بود .

  افراد بالغ پس از 5 روز می توانند به محل کار خود بازگردند و کودکان نیز 7 روز بعد به مدرسه بروند ولی برای هر دو گروه انجام فعالیت های ورزشی و سنگین تا یک ماه و یا بیشتر ممنوع خواهد بود .

  کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

  برچسب‌ها:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *