فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  نکات لازم برای شستن موهای کاشته شده

  رسیدگی به موهای کاشته شده
  • 29 اکتبر 2018
  • بدون نظر
  • 1617 بازدید

  نکات لازم برای شستن موهای کاشته شده

  در کاشت مو همانگونه که فرد باید در انتخاب متخصص مناسب و کلینیک معتبر دقت لازم را داشته باشد باید به همان نحو جهت موفقیت آمیز بودن نتیجه کاشت و پس از عمل کاشت به توصیه های که متخصص به وی در زمینه شستشوی موها و رعایت نکات مختلف گوشزد خواهد کرد عمل نماید تا موهای کاشته شده در شرایط مناسبی جهت رشد قرار بگیرند اما نکات لازم برای شستن موهای کاشته شده چیست.

  شستن موهای کاشته شده

  شستن موهای کاشته شده

  موهای کاشته شده به دلیل شرایط خاصی که دارند در روز های نخستین پس از کاشت و طی دوره ای که مو باید چرخه رشد خود را به تکامل برساند باید به گونه ای نگهداری، شستشو و مراقبت گردند تا از وارد شدن فشار بر موها و تخریب فولیکول های آنها جلوگیری گردد که تمام این نکات چه قبل و چه بعد از کاشت مو توسط متخصص به فرد گوشزد خواهند شد و فردی که کاشت مو انجام داده است باید با رعایت این نکات شرایطی را فراهم بیاورد تا موهای کاشته شده وی در بهترین موقعیت ممکن از لحاظ رشد قرار بگیرند.

  نکات شستن مو پس از کاشت مو

  -در روزهای نخست پس از کاشت مو فرد باید پس از باز کردن پانسمان سر خود را با سرم نمکی شستشو دهد.

  – در اولین مرحله از شستن موهای کاشته شده شامپو باید با استفاده از اسفنج به حالت ضربه ای به کف سر زده شود و پس از آن سر با استفاده از ظرف آبکشی گردد.

  –  تا یک هفته پس از کاشت مو نباید فرد زیر دوش مستقیم آب قرار بگیرد زیرا به موها فشار وارد خواهد شد.

  –  پس از هفته دوم از زمان کاشت مو می توان موها را یک بار در روز با استفاده از دست شستشو داد اما این کار باید به آرامی صورت بگیرد.

  – تا چندین هفته پس از کاشت مو نباید از حوله و سشوار کشیدن جهت خشک کردن مو استفاده شود.

  – تا یک ماه پس از کاشت مو شستشوی موها باید فقط با شامپوی تجویز شده توسط متخصص انجام بگیرد.

  – حرکات چرخشی و ماساژی مو تا یک ماه پس از کاشت نباید صورت بگیرد اما پس از گذشت یک ماه امکان انجام این کار وجود خواهد داشت.

  شستشوی موهای کاشته شده

  خارش سر پس از کاشت مو

  پس از کاشت مو ایجاد خارش در پوست سر امری محتمل می باشد که افرادی که کاشت مو انجام داده اند باید از خاراندن پوست سر خود خودداری نمایند و باید داروی ضد حساسیت پوست مصرف نمایند همچنین ممکن است در پوست سر آنها دلمه و جوش ایجاد گردد که با شستشوی مکرر سر و مصرف آنتی بیوتیک این عارضه پس از چند روز رفع می گردد.

  کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *