درمان لکه های قهوه ای پوست دست | راه های درمان لکه های پوست دست | حذف لکه های دست
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کلینیک مو | کلینیک ایران نوین
22221000
: شماره تماس

راههای درمان لکه های قهوه ای دست

درمان لکه های قهوه ای پوست دست
  • 24 ژانویه 2018
  • بدون نظر
  • 691 بازدید

راههای درمان لکه های قهوه ای دست

اشعه آفتاب از همان ابتدای تولد بر پوست تاثیر می گذارد در نتیجه استفاده از دستکش های نخی سفید رنگ می تواند تا ۱۰۰ درصد اثر اشعه را بر روی پوست بگیرد.
لکه های قهوه ای بر پشت دست که بر اثر آفتاب ظاهر می شوند عدسک آفتابی یا “سولارلنتایگو” نام دارد که درمان لکه های قهوه ای ضروری است.

این لکه ها در حقیقت لکه های رنگدانه ای است که به دلیل تحریک شدن سلول های رنگدانه ساز توسط نور آفتاب بروز می کند که طبیعتا نواحی پشت دست باز در معرض آفتاب هستند و تدریجا تحریک سلول ها در زمان طولانی منجربه بروز آن می شود.

درمان لکه های قهوه ای پوست دست

لکه های قهوه ای پوست دست چگونه ظاهر می شوند؟

این لکه ها از دهه ۴ به بعد زندگی نمایان می شوند و در افرادی که پوست روشنی دارند بیشتر دیده می شود جهت جوانسازی پوست و رفع آن نیاز به بررسی نوع این لکه ها می باشد.

برای جلوگیری از این لکه ها در جوانسازی پوست باید از نور آفتاب به شدت پرهیز کرد.استفاده از کرم های ضد آفتاب هم می تواند راهی باشد برای مقابله با این لکه های قهوه ای و دستکش های سفید رنگ می تواند تا ۱۰۰ درصد اشعه آفتاب را مهار کند.
باید توجه داشت استفاده از کرم های لکه بر تا حدودی می تواند این لکه ها را کم کنند اما لیزر مناسب ترین و موثرترین نوع درمان این لکه ها در جوانسازی پوست شناخته شده است.

یکی از راههای درمان لکه های قهوه ای روی پوست دست به صورت سنتی استفاده از لیمو ترش است، زیرا اسید موجود در لیمو ترش موجب کمرنگ شدن این لکه ها می شود و با مقداری لایه برداری از روی پوست دست لکه ها را روشن می کند اما گاهی اوقات برخی از افراد ممکن است حساسیت داشته باشند و به همین دلیل استفاده از این روش به همه افراد توصیه نمی شود.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *