فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  درمان چروک پنجه کلاغی دور چشم

  درمان-چروک-پنجه-کلاغی-دور-چشم
  • 15 دسامبر 2018
  • بدون نظر
  • 2377 بازدید

  درمان چروک پنجه کلاغی دور چشم

  با افزایش سن نشانه ها و آثار پیری از جمله چین و چروک ها بر روی پوست ظاهر می شوند. گاهی اوقات در بعضی از افراد چین و چروک ها خیلی زود تشکیل می شوند و سن فرد را از آنچه که هست بیشتر نشان می دهند. تشکیل زود هنگام چین و چروک صورت می تواند مربوط به مسائل ژنتیکی و ارثی، نور آفتاب، سیگار کشیدن، تغذیه نامناسب، بیماری،استرس های روحی و … باشد. ایجاد چین و چروک پنجه کلاغی در اطراف چشم ها یکی از شایع ترین انواع چین و چروک پوست صورت است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم و روش های درمان آن را بیان می کنیم.

  خطوط پنجه کلاغی

  خطوط پنجه کلاغی چیست؟

  چین و چروک پنجه کلاغی در حقیقت چروک هایی هستند که در اطراف چشم تشکیل می شوند. این چین و چروک ها از گوشه ی چشم به سمت گونه ها و شقیقه ها کشیده شده اند و شکلی شبیه به پنجه کلاغ دارند. این شکل از چین و چروک بسیار شایع است و با افزایش سن شدت و عمق آن بیشتر می شود. تشکیل خطوط پنجه کلاغی در بین جوانان نیز رایج است. خندیدن زیاد به گونه ای که چین و چروک در گوشه ی چشم تشکیل شود، با چشمان نیمه باز نگاه کردن هنگام تابش نور خورشید و  خوابیدن بر روی صورت هم  می تواند چنین چین و چروک هایی را ایجاد و یا تشدید کند. بسیاری از افراد خصوصا جوان تر ها از داشتن چین و چروک در اطراف چشمان خود احساس ناراحتی می کنند و از این رو تمایل دارند آن ها را درمان کنند.

  چروک کلاغی دور چشم

  درمان چروک پنجه کلاغی چشم

  متخصصان بر اساس شدت چین و چروک و سن افراد روش های گوناگونی را به تنهایی یا در کنار هم  برای رفع چروک پنجه کلاغی اطراف چشم به کار می گیرند. تزریق بوتاکس از رایج ترین روش های درمانی است که می تواند اثر بخشی خوبی داشته باشد. تزریق بوتاکس موجب کاهش فعالیت یا فلج موقتی عضلات ناحیه ی مورد نظر می شود و چین و چروکی ناشی از حرکت عضلات را بر طرف  می کند. مدت زمان ماندگاری اثرات تزریق بوتاکس حدود 6 الی 9 ماه است. لیزر فراکشنال CO2 نیز برای رفع چین و چروک اطراف چشم مورد استفاد قرار می گیرد اما کارایی آن به اندازه ی تزریق بوتاکس نیست. روش های دیگری نظیر رادیو فرکانسی، استفاده از کرم های موضعی دور چشم و … هم  به صاف تر شدن پوست دور چشم کمک می کنند اما قدرت رفع کامل چروک ها را ندارند.

  کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

  برچسب‌ها:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *