فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کلینیک مو | کلینیک ایران نوین
22221000
: شماره تماس

آیا درمان تعریق با جراحی ممکن است؟

عوارض درمان تعریق بدن با جراحی
  • 14 نوامبر 2018
  • بدون نظر
  • 572 بازدید

آیا درمان تعریق با جراحی ممکن است؟

بسیاری از افراد در برخی از نواحی بدن خود مانند کف دست ها و زیر بغل خود تعرق زیادی دارند به صورتی که این امر با حضور در جمع برای آنها بسیار ناراحت کننده می باشد و آنها به همین دلیل نمی توانند لباس های روشن بپوشند و این افراد همواره سعی می نمایند با استفاده از اسپری از تعرق خود جلوگیری نمایند اما آیا درمان تعریق با جراحی ممکن است؟

تعرق بدن گر چه باعث تنظیم درجه حرارت بدن می گردد و دستور افزایش و کاهش آن همواره از طریق مغز صادر می گردد اما برخی از افراد در نواحی کف دست و زیر بغل خود نسبت به دیگران دچار تعرق بیشتری می شوند که وجود این خیسی و بوی بد آن همواره برای آنها آزار دهنده خواهد بود و به زمینه های ژنتیک و سرشتی فرد باز می گردد و علت آن هم ترشح بیش از حد پایانه های عصبی پوست می باشد که با غدد عرق در ارتباط هستند.

درمان تعریق با جراحی

درمان تعریق با جراحی و معایب آن

تعرق در اعضای بدن به دلیل تحریک اعصاب سمپاتیک ایجاد می گردد بنابراین جراح با قطع اعصاب سمپاتیک در نواحی از بدن  مانند کف دست، زیر بغل و کف پا که دچار تعرق زیاد هستند گره مخصوص آن عضو را تحت جراحی قرار می دهد و از این طریق تعرق در این اعضا کاهش پیدا می کند.

پس از درمان تعریق با جراحی ممکن است بیمار دچار افزایش تعریق در برخی از اعضای دیگر خود مانند شکم، سینه و پشت  گردد و همچنین ممکن است دچار آسیب ریه گردد و پس از انجام جراحی باید چندین روز در منزل استراحت مطلق داشته باشد.

درمان تعریق با بوتاکس ، روشی جدید و کم خطر

امروزه به دلیل عوارض جراحی تعرق بدن از روش های دیگری مانند تزریق بوتاکس ، ساکشن، لیزر درمانی و رادیو فرکانسی برای درمان تعریق اعضای مختلف بدن استفاده می گردد که این درمان ها به دلیل استفاده از تکنولوژی های نوین و مختلف عوارض چندانی را برای بیمار مانند جراحی ایجاد نخواهند کرد.

جراحی اعصاب تعریق بدن

استفاده از جراحی جهت رفع تعرق بدن که با قطع رشته های اعصاب سمپاتیک که موجب ترشح عرق می شوند انجام می پذیرد به دلیل استفاده از بی هوشی و بستری شدن عوارض جانبی خاصی را برای بیمار به دنبال دارد بنابراین امروزه این روش های جراحی منسوخ شده اند و بیماران ترجیح می دهند از روش های موقتی چون تزریق بوتاکس و روش های دائمی چون لیزر درمانی و رادیو فرکانسی استفاده نمایند.

کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *