فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کلینیک مو | کلینیک ایران نوین
22221000
: شماره تماس

درباره عوارض کاشت موی مصنوعی بدانید

ریزش موی سر
  • 14 فوریه 2018
  • بدون نظر
  • 1864 بازدید

عوارض کاشت موی مصنوعی

کاشت موی مصنوعی و کارکرد آن چیست؟

کاشت موی مصنوعی یک روش درمان جراحی زیبایی شناسی است که برای افراد مبتلا به ریزش مو استفاده می شود. علت ریزش مو از نظر پزشکی از اهمیت اولیه برای کاشت موی مصنوعی برخوردار است. تامین کنندگان این روش ادعا می کنند که می توانند ریزش مو را از بین ببرند و به طور طبیعی ریزش مو را درمان کنند. از مهمترین عوارض کاشت موی مصنوعی آن است که در این تکنیک مثل روش کاشت مو طبیعی، موهای موجود در سر بیمار جهت پیوند به ناحیه دریافتی مورد استفاده قرار نمی گیرند.

در عوض موی مصنوعی کاشته می شود که می تواند با توجه به بافت، طول و رنگ انتخاب شود. موهای مصنوعی لزوما برابر با مو های پلاستیکی نیستند. مو های مصنوعی ای وجود دارند که از پلمیر های پلاستیکی و همچنین از منابع طبیعی به دست می آیند. این قضیه دومین اهمیت از نظر پزشکی را دارد که از کدام منبع موی مصنوعی استفاده می شود.

عوارض کاشت موی مصنوعی

عوارض کاشت موی مصنوعی

چرا باید از انجام عمل کاشت مو مصنوعی پرهیز کنیم؟

همان طور که گفته شد کاشت موی مصنوعی نشان دهنده مداخله طولانی بدن است و بنابراین باید جنبه های پیشگیرانه در نظر گرفته شود. ایده دوباره پر کردن مو های گمشده توسط مو های مصنوعی نسبتا قدیمی است. به عنوان مثال، حق ثبت اختراع برای دستگاهی که موی مصنوعی را می تواند به پوست سر پیوند دهد و آن را با حلقه های کوچک نگه دارد به سال ۱۹۷۶ باز می گردد. ممکن است تعجب آور باشد که اداره غذا و داروی آمریکا (FAD) موی مصنوعی را در سال ۱۹۸۳ ممنوع کرد. به عنوان یکی از دلایل ممنوعیت موی مصنوعی، FAD استدلال می کند که به علت عدم سازگاری زیستی عوارض کاشت موی مصنوعی برای بیمار زیاد است و یا آسیب ایجاد می کنند.

علاوه بر این، طبق FAD پیوند موی مصنوعی یک اقدام فریبنده است، چرا که این روش با گسترش اطلاعات غلط در مورد اثر بخشی درمان ارتباط دارد، کسی از اطلاعات کافی در مورد خطرات یک پیوند عمومی آگاه نیست و این روش به نفع سلامت عمومی نمی باشد. علی رغم این واقعیت که در ۲۰ سال گذشته پیشرفت های زیادی در پیوند مو وجود داشت، این مقررات در سال ۲۰۱۶ توسط FAD تایید شد. از سوی دیگر باید گفت که بسیاری از مقامات بهداشتی در سراسر جهان این نگرانی ها را به اشتراک نمی گذارند و پیوند موی مصنوعی هم چنان مجاز است.

منبع: کلینیک کاشت مو ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *