تغییر تفاوت ماست!

22221000
پاسخگویی24 ساعته
20230618_104205 (1)

ترمیم مو

ریزش مو ، زنان و مردان زیادی را در دنیا درگیر کرده است. ترمیم مو ، یکی از بهترین گزینه ها برای درمان ریزش مو و کم پشتی موی سر است. انتخاب بهترین کلینیک برای ترمیم و کاشت مو، اولین قدم برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب است. روش ترمیم، روشی نوین و بدون جراحی برای بازگرداندن موهای ریخته شده سر است.
طاسی یا کچلی همواره یکی از دغدغه های همراه بشر بوده است. از حدود ۵۰۰۰ سال پیش تا کنون، همچنان جستجو در پی یافتن راهی برای رفع معضل طاسی سر وجود دارد. در عصر حاضر درمان های مختلفی از قبیل روش های دارویی و جراحی برای جلوگیری از ریزش مو پدید آمده است که در موارد حتی درمان قطعی و دائمی طاسی نیز وجود دارد. پیش از انتخاب هر روش درمان، باید علل ریزش مو بررسی شود. زمانی دچار مشکل ریزش مو هستیم و نیاز به تقویت مو و یا ترمیم داریم که سرعت ریزش موهایمان از سرعت رویش موهایمان بیشتر باشد
باید بدانیم روزانه از ۸۰ الی ۱۰۰ هزار تار موی موجود در سر ۵۰ الی ۱۰۰ عدد مو به صورت طبیعی می ریزند و ۸۰ درصد موها در حال رشد هستند. ترمیم مو طبیعی را میتوانیم در واقع یک روش بسیار عالی به جهت جایگزینی برای موهای از دست رفته به نامیم. البته افراد بسیاری هستند که از مشکل طاسی رنج نمیبرند اما کم پشتی مو آن ها را کلافه کرده است. برای این دسته از افراد کاشت موی طبیعی همچون کلید دری رو به باغی دلگشاست. البته ناگفته نماند پزشکان و متخصصان کاشت مو هرگز در اولین قدم این روش را پیشنهاد نمیدهند و ابتدا روش های درمانی مختلف همچون دارو درمانی و …. را در نظر میگیرند. در صورتی که این درمان ها پاسخگوی مشکل کم پشتی شدید مو نباشد و یا فرد مبتلا به طاسی شده باشد ترمیم به وسیله کاشت موی طبیعی ساده ترین، آسان ترین و سریع ترین روش رسیدن به ظاهر ایده آل می باشد

انواع روش های ترمیم مو

امروزه از روش های بسیاری تحت عنوان روش های ترمیم نام می برند. روش هایی همچون روش بافت، روش گره ای، ترمیم موی چسبی از جمله روش هایی هستند که بسیاری از مراکز زیبایی و کلینیک های پوست و مو از آن برای ترمیم کم پشتی موهای فرد استفاده می شود. اما این روش ها اغلب روش هایی با ماندگاری کم هستند و دوام زیادی ندارند.

یکی از با دوام ترین روش های ترمیم، روش HRT نام دارد. در این روش از کاشت پروتز مو بر روی سر استفاده می شود و ماندگاری بالاتری نسبت به سایر روش های ترمیم دارد. همچنین نگهداری و شستشوی موهای ترمیم شده در این روش به راحتی انجام میشود.

ویژگی های روش ترمیم موی طبیعی

روش ترمیم به وسیله کاشت موی طبیعی کاملا بدون درد، خونریزی و بیهوشی انجام میشود. موهای کاشته شده کاملا از سر خود شخص بیمار برداشت میشوند و به محل پیوند انتقال داده میشود.
این موها قابلیت رشد کردن، رنگ شدن و حتی بافته شدن دارند. این موها کاملا مشابه موی خود بیمار هستند و بعد از پایان کلیه مراحل درمان هیچ نشان غیر طبیعی در خود نخواهند داشت.

ترمیم موی قابل رشد

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین تفاوت های روش های ترمیم و کاشت مو در قابلیت رشد مو پس از کاشت مو است. در روش های ترمیم، از آنجایی موهای اضافه به فولیکول های موی سر وصل نمی شوند، امکان رشد مو وجود نداشته و این اصطلاح، به اشتباه به جای کاشت موی قابل رشد به کار می رود. اما امکان اضافه کردن و بلند کردن موها در ترمیم های بعدی مو وجود دارد.

ترمیم مو غیر قابل رشد

به طور کلی، در روش های ترمیم ، امکان رشد مو پس از ترمیم وجود ندارد. در واقع این روش برای افرادی که دارای بانک موی کافی برای کاشت و پیوند مو نمی باشند، بهترین گزینه است. در روش های ترمیم موی غیر قابل رشد، حجم مشخصی از مو بر روی سر فرد به صورت ثابت قرار می گیرد.

02.03.21-Final-icons

مزایای ترمیم مو

برتری ترمیم در این است که درد ندارد و سایر مشکلاتی که در بعضی‌ از روشهای دیگر که ممکن است باعث عفونت شوند را ندارد و میتوانید با خاطری آسوده ترمیم را انتخاب کنید. و دیگر اینکه در ترمیم نیازی به بانک مو نیست

تفاوت ترمیم و تقویت مو با سایر روش ها

 1. روش ترمیم، به عنوان یک متد اصولی و کاملاَ علمی در کلینیک تخصصی ایران نوین به کار گرفته می شود تا علاوه بر ارائه زیبایی به هموطنان عزیز، از معایب و عوارض منفی فراوان روش های جراحی زیبایی و کاشت مو نیز جلوگیری شود.
 2. با ترمیم، شما هر اندازه که مو داشته باشید ( به عبارتی نداشته باشی) میتوانیم کل کمبود موی شما را جبران کنیم، به شکلی که ظاهر فرد کاملا طبیعی و خط رویش مو ها هم کاملا طبیعی میشود و  قابل تشخیص نیست.
 3. آنچه روش ترمیم را  از سایر روش ها متمایز می نماید، عدم نیاز به عملیات پزشکی نظیر دارو، کاشت مو، جراحی زیبایی و … است و بیمار پس از طی اولین جلسه موهای طبیعی خود را بازیابی می نماید.
 4. این روش مورد تاییدFDA  سازمان مواد دارویی و غذایی آمریکا نیز می باشد.

تقویت موی دائم

روش های پیشرفته کاشت مو به طور گسترده مورد توجه قرار می گیرد تا موثر ترین و بهترین نتیجه از عمل تقویت موی دائم گرفته شود. عمل ترمیم، عملی نسبتاً ساده است که ظاهر طبیعی فرد را باز می گرداند. در کلینیک ایران نوین از روش ترمیم تار به تار برای رفع طاسی و کم پشتی موی سر استفاده می شود. این فرآیند، خط رویش طبیعی و لطیفی را ایجاد می کند، به صورتی که ظاهر فرد کاملاً طبیعی به نظر رسیده و عمل ترمیم در فرد قابل تشخیص نیست.
انتقال فولیکول های سالم از محل برداشت مو و جایگذاری آن در محل مناسب توسط تکنیسین اتاق عمل و جراح متخصص کاشت مو انجام می شود. پیوند موها باید به محلی از سر زده شود که تحت تاثیر هورمون DHT دچار کم پشتی مو یا کچلی شده است.
عمل ترمیم می تواند برای هر نقطه ای از سر شامل 100 تا هزاران گرافت مو انجام شود که بستگی به شدت ریزش موی فرد و تعداد موی مورد نیاز برای پوشاندن کم مویی فرد دارد. هر فولیکول مو که از محل اهدا کننده برداشت می شود با دقت در پوست سر فرد بیمار کاشته می شود به صورتی که الگوی رویش موی قبلی پر شود. به این صورت، موهای کاشته شده جدید همانند موهای قبلی شروع به رشد می کنند و از به وجود آمد کاشت موی عروسکی جلوگیری می شود.

VideoCapture_20230620-135402

بهترین روش ترمیم مو

ترمیم طبیعی از طریق روش های زیادی از جمله ترمیم طبیعی به روش FIT، روش FUT، روش ترکیبی، روش SUT و روش HRT انجام می پذیرد. تشخیص بهترین روش برای موی شما به عهده پزشک متخصص ترمیم است. امروزه از ترمیم موی طبیعی به روش FUT و FIT و ترمیم به روش ترکیبی در اغلب کلینیک های معتبر کاشت مو استفاده می شود و نتایج خوبی به دنبال داشته است. روش FIT که به روش کاشت مو غیر جراحی نیز معروف است، نسبت به روش های دیگر درد و جراحت کمتری دارد و اسکار کمتری بر روی سر بیمار مشخص می شود.

بهترین روش ترمیم مو در تهران

امروزه روش ترمیم مو طبیعی یکی از رایج ترین روش ها برای بهبود زیبایی میباشد. عمل ترمیم در تهران در بهترین کلینیک ها و با مجهزترین متدها انجام میشود. این جراحی زیبایی روشی ساده، بدون بیهوشی دارد و به صورت سرپایی در کلینیک های تخصصی توسط متخصص و یا فوق تخصص انجام میشود

ترمیم مو یا کاشت مو؟

یکی از مهمترین سئوالات مراجعه کنندگان به کلینیک های ترمیم این است که باید ترمیم را انجام دهند یا کاشت مو ؟ پاسخ این است که اگر به پزشک خود اعتماد دارید انتخاب روش را به عهده او بگذارید.

برتری ترمیم مو و تقویت مو

امتیازات روش ترمیم و تقویت مو شما با سایر روش های کاشت مو چیست ؟
 • خیلی سریع در یک جلسه عملیات ترمیم انجام می شود.
 • هزینه آن نسبت به سایر روش های کاشت مو خیلی پایین تر است.
 • از نظر بهداشتی ۱۰۰% تضمین شده می باشد و هیچ عارضه برای پوست و مو ندارد.
 • هر کاری با موهای طبیعی میشه انجام داد با این مو هم عینا قابل اجراست
 • چنانچه پدیده ی جدیدی در پزشکی انجام شود به آسانی قابل جایگزین شدن می باشد.
 • خانم ها هم می توانند از این روش استفاده کنند

دکتر و پزشک متخصص ترمیم مو

بسیاری از ما طبق گفته ها و شنیده های بسیاری از افراد غیر متخصص، تصورات غلطی در زمینه روش درمان طاسی سر یا ریزش موی خود داریم اما بهترین شخص برای تشخیص مناسب ترین روش درمانی، بی شک یک دکتر ترمیم خوب و باتجربه است. برای یافتن بهترین دکتر ترمیم و تقویت مو و اطمینان از فرآیند پزشکی خود، بهترین راه، مراجعه به مراکز تخصصی پوست و مو و کلینیک کاشت موی معتبر است. یک دکتر خوب متخصص ترمیم، ابتدا علت ریزش موی شما را بررسی نموده و با توجه به آن مناسبت ترین روش ترمیم را به شما پیشنهاد می کند. سپس با تبهر لازم در انجام عمل ترمیم موی طبیعی، زیبایی طبیعی چهره شما را باز میگرداند

راههای مراقبت از مو

 • موها می توانند از بسیاری از موارد آسیب ببینند ، از دمای دوش شما گرفته تا شرایط محیط شما.
 • موهای آسیب دیده شکننده و درشت به نظر می رسند و سبک شدن اغلب ممکن است دشوارتر باشد.
 • اگر می خواهید موهای تان براق و سالم به نظر برسد ، فقط باید چند قدم ساده را دنبال کنید ،
 • مانند انتخاب محصولات مراقبت از مو ، با دقت ، شستن موهایتان کمتر و محافظت از آسیب در شرایط محیطی.
 • هر روز از شستن موهای خودداری کنید.
 • سعی کنید به جای هر روز موهای خود را هر 2-3 روز یکبار بشویید. هنگامی که موهای خود را بیش از حد شستشو می دهید ،
 • آب و محصولاتی که استفاده می کنید می تواند روغنهای طبیعی تولید شده توسط پوست سر شما را از بین ببرد و این به سالم بودن موهای شما کمک می کند.
 • هنگامی که این روغن ها از بین بروند ، موهای شما شکننده می شوند و پوست سر شما ممکن است شروع به تولید بیش از حد روغن کند ، که می تواند موهای شما را بسیار چرب کند.
 • اگر احساس نیاز به شستن مو دارید ، در روزهایی که از شامپو واقعی استفاده نمی کنید ، از شامپو خشک استفاده کنید.
 • هنگامی که موهای خود را شستشو می دهید ، بعد از شستشو موهای شما تمیزتر خواهد شد.
 • از محصولات مویی بدون سولفات و سیلیکون استفاده کنید.
 • بسیاری از محصولات داروخانه حاوی مواد شیمیایی مانند سولفات ها هستند که در واقع باعث آسیب بیشتر موهای شما می شوند.
 • موادی مانند سیلیکون می توانند منافذ تولید روغنهای طبیعی را محکم کرده و موهای شما را خشک کنند. به دنبال محصولات طبیعی باشید که حاوی مواد مضر کمتری باشند.
 • دانستن اینکه چه محصولاتی برای موهای شما بهتر کار می کنند ، عموماً یک آزمایش و خطا است.
 • اگر احساس می کنید محصولی خاص موهای شما صاف یا کسل کننده به نظر می رسد ، محصولی متفاوت را امتحان کنید.
 • محصولات را بر اساس نوع موی خود انتخاب کنید. در صورت تمایل ، می توانید از آرایشگر خود در مورد توصیه های آنها برای محصولاتی که برای نوع موی خود فرموله شده اند ، بپرسید.
 • موهای خود را به آرامی شامپو کنید.
 • شامپو کمک می کند موهای شما تمیز و عاری از خاک و روغنهای ساخته شده باشد.
 • برای استفاده صحیح از شامپو ، ابتدا موهای خود را مرطوب کنید. سپس مقدار کمی از محصول را در قسمت بالای سر و پوست سر خود بمالید.
 • شامپو را بهم بزنید و با انگشتان خود آن را به موهایتان بزنید. سعی کنید از مالش شدید موهای خود خودداری کنید ، زیرا این امر می تواند باعث آسیب شود.
 • همچنین می توانید با قرار دادن شامپو روی نوک انگشتان خود ، شامپو را روی موهای خود بمالید.
 • از انگشتان دست خود استفاده کنید تا شامپو را درون موهای خود شانه کنید ، نه اینکه سرتان را به شدت مالش دهید.
 • در صورت داشتن شوره سر شامپو ضد شوره خریداری کنید.
 • تهویه را در انتهای موهای خود مالش دهید.
 • هنگام استفاده از نرم کننده ، سعی کنید آن را به جای اینکه مستقیماً روی پوست سر خود قرار دهید ، آن را در طولانی ترین قسمت های مو بمالید.
 • اگر نرم کننده را روی پوست سر خود قرار دهید ، می تواند موهای شما را بسیار چرب کند و موهایتان را به سمت پایین وزنه کند.
 • تهویه را با انگشتان خود به موهای خود بزنید ، آن را برای چند لحظه روی موهای خود بگذارید و سپس آن را بشویید.
 • لازم نیست هر بار که موهای خود را بشویید ، از نرم کننده استفاده کنید ، به خصوص اگر مستعد موهای روغنی هستید ،
 • اما می تواند به محافظت از موهای شما در برابر انتهای اسپلیت کمک کند

سوالات متداول ترمیم مو

گاها پیش می آید که کلینیک ها  در تهران روش های ترمیم پیشنهاد میدهند. این روش ها بسیار ارزان قیمت و سریع تر به نسبت روش های موجود در کلینیک های معتبر است. این کلینیک ها روش ترمیم مو در تهران را بدین صورت مطرح میکنند که موی ترمیم شده قابلیت رشد و رنگ شدن ندارد و بر روی موی سر فرد نصب میشود. همچنین ادعا میکنند که روش مطروحه نیازی به بانک مو ندارد و موی مورد نیاز از بانک مو تامین نمیشود.
در اینگونه مواقع لازم است که به علاقه مندان ترمیم هشدار دهیم که گول این تبلیغات پر زرق و برق و قیمت ارزان را نخورند. روش پیشنهادی چسباندن تارهای مو ، روی موهای فعلی شما هست و در مدت زمان کوتاهی این مو از بین میرود.
بهترین روش ترمیم مو در تهران در حال حاضر باید از یکی از متدهای زیر باشد در غیر اینصورت کاشت موی طبیعی محسوب نمیشود.
کاشت مو به روشهایsut ، fut ، fit ، hrt روش ترکیبی و …

یکی از مهمترین سئوالات مراجعه کنندگان به کلینیک های ترمیم این است که باید ترمیم را انجام دهند یا کاشت مو ؟ پاسخ این است که اگر به پزشک خود اعتماد دارید انتخاب روش را به عهده او بگذارید.

 • موها می توانند از بسیاری از موارد آسیب ببینند ، از دمای دوش شما گرفته تا شرایط محیط شما.
 • موهای آسیب دیده شکننده و درشت به نظر می رسند و سبک شدن اغلب ممکن است دشوارتر باشد.
 • اگر می خواهید موهای تان براق و سالم به نظر برسد ، فقط باید چند قدم ساده را دنبال کنید ،
 • مانند انتخاب محصولات مراقبت از مو ، با دقت ، شستن موهایتان کمتر و محافظت از آسیب در شرایط محیطی.
 • هر روز از شستن موهای خودداری کنید.
 • سعی کنید به جای هر روز موهای خود را هر 2-3 روز یکبار بشویید. هنگامی که موهای خود را بیش از حد شستشو می دهید ،
 • آب و محصولاتی که استفاده می کنید می تواند روغنهای طبیعی تولید شده توسط پوست سر شما را از بین ببرد و این به سالم بودن موهای شما کمک می کند.
 • هنگامی که این روغن ها از بین بروند ، موهای شما شکننده می شوند و پوست سر شما ممکن است شروع به تولید بیش از حد روغن کند ، که می تواند موهای شما را بسیار چرب کند.
 • اگر احساس نیاز به شستن مو دارید ، در روزهایی که از شامپو واقعی استفاده نمی کنید ، از شامپو خشک استفاده کنید.
 • هنگامی که موهای خود را شستشو می دهید ، بعد از شستشو موهای شما تمیزتر خواهد شد.
 • از محصولات مویی بدون سولفات و سیلیکون استفاده کنید.
 • بسیاری از محصولات داروخانه حاوی مواد شیمیایی مانند سولفات ها هستند که در واقع باعث آسیب بیشتر موهای شما می شوند.
 • موادی مانند سیلیکون می توانند منافذ تولید روغنهای طبیعی را محکم کرده و موهای شما را خشک کنند. به دنبال محصولات طبیعی باشید که حاوی مواد مضر کمتری باشند.
 • دانستن اینکه چه محصولاتی برای موهای شما بهتر کار می کنند ، عموماً یک آزمایش و خطا است.
 • اگر احساس می کنید محصولی خاص موهای شما صاف یا کسل کننده به نظر می رسد ، محصولی متفاوت را امتحان کنید.
 • محصولات را بر اساس نوع موی خود انتخاب کنید. در صورت تمایل ، می توانید از آرایشگر خود در مورد توصیه های آنها برای محصولاتی که برای نوع موی خود فرموله شده اند ، بپرسید.
 • موهای خود را به آرامی شامپو کنید.
 • شامپو کمک می کند موهای شما تمیز و عاری از خاک و روغنهای ساخته شده باشد.
 • برای استفاده صحیح از شامپو ، ابتدا موهای خود را مرطوب کنید. سپس مقدار کمی از محصول را در قسمت بالای سر و پوست سر خود بمالید.
 • شامپو را بهم بزنید و با انگشتان خود آن را به موهایتان بزنید. سعی کنید از مالش شدید موهای خود خودداری کنید ، زیرا این امر می تواند باعث آسیب شود.
 • همچنین می توانید با قرار دادن شامپو روی نوک انگشتان خود ، شامپو را روی موهای خود بمالید.
 • از انگشتان دست خود استفاده کنید تا شامپو را درون موهای خود شانه کنید ، نه اینکه سرتان را به شدت مالش دهید.
 • در صورت داشتن شوره سر شامپو ضد شوره خریداری کنید.
 • تهویه را در انتهای موهای خود مالش دهید.
 • هنگام استفاده از نرم کننده ، سعی کنید آن را به جای اینکه مستقیماً روی پوست سر خود قرار دهید ، آن را در طولانی ترین قسمت های مو بمالید.
 • اگر نرم کننده را روی پوست سر خود قرار دهید ، می تواند موهای شما را بسیار چرب کند و موهایتان را به سمت پایین وزنه کند.
 • تهویه را با انگشتان خود به موهای خود بزنید ، آن را برای چند لحظه روی موهای خود بگذارید و سپس آن را بشویید.
 • لازم نیست هر بار که موهای خود را بشویید ، از نرم کننده استفاده کنید ، به خصوص اگر مستعد موهای روغنی هستید ،
 • اما می تواند به محافظت از موهای شما در برابر انتهای اسپلیت کمک کند.