تغییر تفاوت ماست!

22221000
پاسخگویی24 ساعته

کاشت مو

کاشت مو در واقع یک روش جراحی برای درمان ریزش مو، کم پشتی مو و طاسی سر است. در این روش از موی سایر نواحی سر و بدن برای پیوند مو به نواحی کم مو یا بدون موی سر استفاده می شود. سابقه این عمل به سال های دهه ۱۹۵۰ میلادی در آمریکا باز می گردد و طی سالیان مختلف تغییرات عمده ای در روش های آن ایجاد شده است.
عمل جراحی کاشت مو به طور معمول در مطب پزشک متخصص مو یا بیمارستان و کلینیک کاشت مو انجام می شود. مراحل این عمل به این صورت است که در ابتدا، پزشک جراح، پوست سر بیمار را تمیز کرده و پس از تزریق داروهای بی حسی، یکی از تکنیک های دوگانه کاشت شامل روش FIT یا روش FUT یا ترکیبی از این دو روش توسط پزشک برای بیمار انتخاب می شود. انتخاب تکنیک مناسب، بنا بر بانک موی پشت سر بیمار و تراکمی که به عنوان نتیجه کاشت انتظار می رود انجام می شود. کلینیک ایران نوین، با 23 سال سابقه در زمینه کاشت و زیبایی، پیشرو در بکارگیری تازه ترین روش های ترمیمی مو با استفاده از پزشکان خبره و متخصص کاشت می باشد و تاکنون توانسته است بهترین نتایج کاشت مو را در ایران به بیمار عزیز ارائه نماید.

0 +
مشتریان راضی
0 +
دکتر متخصص
0 +
سابقه فعالیت درخشان

خدمات تخصصی کاشت مو

02.03.21-Final-icons

کاشت مو چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، کاشت مو در واقع یک روش جراحی برای درمان ریزش مو، کم پشتی مو و طاسی سر است. 

برای عمل کاشت مو روش های مختلفی وجود دارد که هر یک با مزایا و معایب خاص خود همراه می شوند. اما تمامی این روش ها بر پایه انتقال مو از نواحی مناسب، معمولا پشت گردن و کنار گوش ها، به قسمتی از سر می باشد که موی خود را از دست داده است. مهمترین روش های کاشت مو عبارت اند از FUE، FIT و FUT. در پروسه کاشت موی طبیعی، ناحیه اهدا کننده باید دارای تار موهای مناسب، ضخیم و پر پشت باشد تا عمل با موفقیت به نتیجه برسد.

به طور کلی، عوامل متعددی موجب ریزش مو می شوند که عمده ترین آنها نیز الگوی متداول ریزش مو در مردان است و احتمال وقوع آن در سنین بالا افزایش می یابد. اما فارغ از دلیل، کاشت مو می تواند این مشکل طاسی سر و یا کم پشتی موها را برای همیشه برطرف نماید. به طور خاص، برای افرادی که انواع درمان های ریزش مو مثل درمان از طریق داروهای مختلف، را امتحان کرده اما نتیجه ای نگرفته اند، کاشت موی سر یک درمان بی خطر و بسیار موثر محسوب می شود.

برخی معتقدند کاشت مو طبیعی ممکن است تبعات و خطراتی را نیز در پی داشته و یا برای بعضی از بیماران به اندازه کافی موثر نباشد، اما با کمی تحقیق و مطالعه در می یابیم کاشت مو از موثرترین درمان های ریزش مو است که با درصد بسیار بالایی به موفقیت می انجامد، خصوصا اگر توسط پزشکان حاذق و در کلینیک های معتبر، مثل کلینیک ایران نوین، انجام شود. کلینیک ایران نوین، با 23 سال سابقه در زمینه کاشت و زیبایی، پیشرو در بکارگیری تازه ترین روش های ترمیمی مو با استفاده از پزشکان خبره و متخصص کاشت می باشد و تاکنون توانسته است بهترین نتایج کاشت مو را در ایران به بیماران عزیز ارائه نماید.

همراه گرامی!

لطفا برای استفاده از خدمت مشاوره رایگان با متخصصین کلینیک ایران نوین فرم زیر را کامل و ارسال کنید.

روش های کاشت مو

کاشت موی سر با استفاده از روش های مختلف انجام می پذیرد که هر یک ویژگی ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند. پر طرفدارترین و بهترین روش های کاشت مو عبارت اند از:

کاشت مو به روش SUT اس یو تی

از این روش در موارد بسیاری برای درمان مشکل ریزش مو در بانوان و آقایان استفاده شده است.

SUT در واقع یکی از جدیدترین روش های کاشت مو است که طی آن فولیکول های مو با دستگاه لیزر از ناحیه مبدا جدا شده و سپس به پوست سر انتقال پیدا می کنند. این روش نسبت به سایر روش های کاشت مو طبیعی اثر بخشی بیشتری دارد، زیرا می توان از فولیکول ها به صورت فریز شده و در شرایط خاص نگهداری کرد و همین باعث می شود پزشکان از کاشت تعداد گرافت های کمتر مو نیز تراکم مو قابل قبولی دریافت کنند. SUT یکی از روش های کاشت موی سر است که بدون نیاز به جراحی و پانسمان انجام می پذیرد و از این رو طول درمان نیز در این روش تا حد چشمگیری کاهش می یابد.

کاشت مو به روش FUE

کاشت موی طبیعی به روش FUE جایگزین مناسبی برای روش های قدیمی تر عمل کاشت مو به شمار می رود و با سرعت در میان متقاضیان کاشت مو به محبوبیت بالایی رسیده است.

برای انجام این روش بهتر است فرد بانک موی سالم و مناسبی در ناحیه پشت گردن و یا دو طرف سر داشته باشد تا بتوان فولیکول های مناسب کاشت را به درستی استخراج کرد. همچنین حالت موها، رنگ مو و بافت آن نیز عوامل موثری در عمل کاشت مو به روش FUE خواهند بود. در این روش در آن فولیکول های مو در محل اهدا شونده با تیغ از پشت و کنار سر تراشیده می شوند. سپس فولیکول های مو در محل بدون موی سر کاشته می شوند. به دلیل اینکه فولیکول ها به صورت تک تک انتقال می یابد، مدت زمان عمل FUE بیشتر از FUT است.

کاشت موی سر با استفاده از این روش به تجربه و تخصص بسیار بالای پزشک نیاز دارد تا به درستی انجام شود.

کاشت مو به روش FUT

FUT نیز یکی دیگر از روش های پر طرفدار کاشت موی طبیعی است که اثرات تهاجمی بسیار کمی دارد. هزینه کاشت مو به روش FUT کمتر از روش FUE است و در زمان کمتری انجام می شود.

به همین دلیل نیز بسیاری این روش کاشت مو را به دو روش قبلی ترجیح می دهند. در FUT متخصصان فولیکول های مو را از پشت و یا دو طرف سر استخراج می کنند و سپس به نواحی بدون مو انتقال می دهند. این روش بیشترین تاثیر را برای افراد دارد که به دلیل ریزش مو با الگوی مردانه دچار طاسی و یا عقب رفتگی خط رویش مو شده اند.

فواید و مزایای کاشت مو

عمل کاشت یک روش درمان برای ریزش مو ،بدون نیاز به استفاده دارو و حتی استفاده از داروهای دوره ای برای رویش مجدد مو میباشد و عملا یک روش پزشکی و کاملا اثبات شده می باشد. روش های دیگری برای جایگزینی روش کاشت وجود دارد که از جمله مهم ترین عوامل در برجسته نشان دادن روش کاشت نسبت به روش های دیگر موارد زیر میباشد :

کاشت مو قیمت مناسب

روش های جایگزینی بجای کاشت وجود دارند، که بعد از مدتی نیاز به ترمیم و بازسازی دارد، که این کار خود زمان بر و نیاز به هزینه بیشتری نسبت به عمل دارد، که بهترین و به صرفه ترین گزینه میباشد.

نگهداری و مراقبت کمتر بعد از عمل

مسلما روش هایی غیر از کاشت مشکلاتی دارد که از جمله مهترین آنها نگهداری ویژه از آن میباشد،که این کار با مزاج خیلی ها سازگار نیست که این خود یکی از دلایل کاشت برای افراد میباشد

درمان دائمی ریزش مو

بهترین کار برای برگشتن موهای از دست رفته کاشت مو میباشد ، به این دلیل که روش های دیگر یا یک روش ماندگار نیستند یا اینکه بعد از مدتی بدلیل مشکلات زیادی به حالت اولیه برگشت داده خواهند شد.

ماندگاری

از مهترین و متمایز ترین دلایل عمل ماندگاری آن نسبت به سایر روش های جایگذاری مو ماندگاری آن نسبت به سایر روش ها میباشد. بعد از عمل کاشت به ندرت پیش خواهد آمد که موهای کاشته شده باعث ریزش شود.

بهتر شدن ظاهر صورت بعد از کاشت مو

بعد از عمل شما مطمعنا ظاهر بهتری نسبت به گذشته خود خواهید داشت ، به این ترتیب که بعد از کاشت جاهای خالی روی پوست سر پر شده و درنهایت ظاهر بهتری را برای شما به ارمغان می آورد.

دلایل ریزش مو

ریزش موی سر یک چرخه طبیعی در بدن انسان می باشد. این ریزش تا زمانی که منجر به کم پشتی و یا حتی طاسی سر نشود موجب نگرانی نخواهد شد. اما دلایل مختلفی ریزش مو را از حالت طبیعی خود خارج می کنند و منجر به از دست رفتن بخش اعظم موهای سر می شوند که رشد دوباره و جایگزین کردن آن غیر ممکن است.

در چنین شرایطی پزشکان عمل کاشت مو را به عنوان یک درمان موثر و سریع پیشنهاد می کنند. در ادامه قصد داریم به چند مورد از اصلی ترین دلایل ریزش مو بپردازیم که ممکن است هر یک از ما را به عمل کاش موی طبیعی نیازمند سازد:

ریزش موی ارثی: ریزش مو ارثی هم برای آقایان و هم برای خانم ها بسیار رایج است و برای آقایان با نام الگوی طاسی مردانه نیز شناخته می شود. همانطور که از نام آن پیداست، در ریزش مو ارثی افراد ژن های ریزش مو را از نسل های پیش از خود به ارث می برند. این ژن ها موجب از بین رفتن تدریجی فولیکول های مو می شود، تا جایی که شانس رویش مجدد مو به طور کامل از بین می رود. نازک شدن تار موها از جمله مهمترین علائم ریزش مو ارثی به شما می رود، در چنین شرایطی، معمولا بهترین راه درمان عمل کاشت مو خواهد بود.

ریزش مو در اثر افزایش سن: در بسیاری از افراد ریزش مو حین افزایش سن اجتناب ناپذیر است، زیرا به مرور زمان رشد موها کاهش یافته و در نهایت متوقف خواهد شد. ریزش مو با افزایش سن معمولا با سفید شدن رنگ موها نیز همراه است. ممکن است برخی از درمان های دارویی به موقع، ریزش مو را به تعویق بیاندازند، اما اگر بیشتر موهای خود را به این دلیل از دست داده اید، می توانید برای کاشت موی طبیعی نیز اقدام نمایید.

ریزش مو در اثر بیماری آلوپسی: سیستم ایمنی افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند به فولیکول های مو حمله کرده و به تدریج آنها را از بین می برد. ریزش مو در اثر آلوپسی تنها در ناحیه سر اتفاق نمی افتد و ممکن است سایر نواحی مثل ابرو را نیز در بر بگیرد. شما می توانید بعد از مراجعه به پزشکان متخصص و تایید آنها، از درمان های مختلفی برای تحریک رشد مو و یا کاشت موی سر و کاشت موی ابرو بهره ببرید.

ریزش مو سر هورمونی: ریزش موی سر به دلایل هورمونی نیز هم در آقایان و هم در خانم ها اتفاق می افتد، اما عامل اصلی آن را می توان سندروم پلی کیستیک تخمدان در خانم ها دانست. بهتر است با درمان های به موقع از ریزش مو و طاسی نواحی مختلف سر پیشگیری نمایید و یا برای عمل کاشت مو به پزشک مراجعه کنید.

از دیگر دلایل ریزش مو می توان به عدم مراقبت و نگهداری درست از موها، استفاده از شامپوی نامناسب، خواب ناکافی، استرس زیاد، شیمی درمانی، و عفونت و بیماری های قارچی مربوط به سر اشاره کرد.

هرینه کاشت مو

هزینه عمل کاشت مو تماماً بستگی به دکتر جراح کاشت مو، کلینیک تخصصی کاشت مو سر که انتخاب کرده اید و تعداد تارهای مو مورد نیاز و مراقبت های پس از عمل دارد. اما به طور کلی روش کاشت موی FUE قیمت بیشتری نسبت به روش FUT دارد. همچنین شما می توانید از پکیج های تخفیف کاشت به مناسبت های مختلف در کلینیک های معتبر کاشت و ترمیم مو استفاده نمایید. هزینه کاشت مو با توجه به عوامل متعددی محاسبه می شود که از جمله آنها می توان به مواردی که در ادامه مشاهده می کنید اشاره کرد:

 • میزان پیچیدگی عمل کاشت مو
 • نوع ریزش مو و میزان موهای از دست رفته
 • تعداد فولیکول های مو که از سایر نواحی سر استخراج می شوند
 • حجم و تراکم مورد نظر مراجعه کننده برای کاشت موی سر
 • روش کاشت مو
 • تعداد جلسات مورد نیاز
 • تجربه و تخصص پزشک و جراح

شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه هزینه کاشت مو همین حالا با مشاوران ما در کلینیک ایران نوین تماس بگیرید.

نحوه انتخاب مرکز کاشت مو

یافتن مرکز کاشت مو که خدمات موثر و با ضمانت ارائه دهد کار چندان ساده ای نیست. این روزها تمام شبکه های اجتماعی پر شده است از تبلیغات مراکز زیبایی که در کنار خدمات مختلف، عمل کاشت مو نیز انجام می دهند. اما توجه به چند نکته در نحوه انتخاب مرکز کاشت مو کمک شایانی به شما خواهد کرد.

 1. پیش از هر چیز مطمئن شوید کلینیکی که انتخاب کرده اید روش کاشت موی مورد نظر شما را ارائه می دهد.
 2. اطلاعات لازم را در مورد تخصص و تجربه پزشکان حاضر در این مرکز کاشت موی سر کسب نمایید.
 3. از دوستان و آشنایان خود در این زمینه مشورت بگیرید.
 4. از پزشک خود بخواهید اطلاعات دقیقی درباره عمل کاشت مو در اختیار شما قرار دهد.
 5. در پروسه نحوه انتخاب مرکز کاش مو، نظر مراجعان قبلی را نیز جویا شوید.

مرکز کاشت مو ایران نوین

کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین با بهره گیری از 23 سال تجربه موفق در زمینه انواع روش های کاشت مو طبیعی و استفاده از به روز ترین تجهیزات، به ارائه خدمات به شما عزیزان می پردازد. گروه پزشکان و متخصصان حاضر در این کلینیک تا کنون تعداد قابل توجهی از مراجعه کنندگان برای عمل کاشت مو را درمان و رضایت حداکثری آنها را جلب کرده است.

می توانید در کنار استفاده از بهترین خدمات پزشکی و زیبایی، از مشاوره رایگان کاشت مو در کلینیک ایران نوین بهره ببرید. یک شب اقامت رایگان در هتل و ارائه ضمانت نامه معتبر نیز از دیگر مواردی است که کلینیک کاشت موی ایران نوین را از سایر رقبای خود متمایز می نماید. شما همچنین می توانید هزینه عمل کاشت مو را در این مرکز به صورت اقساطی پرداخت کنید. برای دریافت نوبت و مشاوره همین حالا با تیم مجرب ما تماس بگیرید.

فرآیند و محل انجام کاشت مو

فرآیند عمل کاشت مو به صورتی است که جراح، پیش از تزریق داروهای بی حسی ابتدا اقدام به تمیز کردن پوست سر شما می نماید و سپس پزشک جراح یکی از دو روش FIT یا FUT را برای انجام عمل کاشت مو سر شما انتخاب می کند. در کاشت به روش FUT پزشک جراح یک نوار ۶ الی ۱۰ اینچی از پشت سر که حاوی موهای قوی میباشد را از ناحیه برداشته و پوست را توسط بخیه می بندد. فوراَ پس از آن موهای دور این ناحیه به همراه آن مخفی می شود. سپس پوست جدا شده توسط تیم جراحی به ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ گرفت کوچک به صورت تک تک یا دسته های چندتایی تقسیم می شود. کیفیت مو، رنگ مو سایز ناحیه مورد هدف بر تعداد و نوع گرفت ها (graft) تأثیر دارد.

مراحل کاشت مو در روش FIT، موهای پشت سر بیمار توسط تیم جراحی کاملا تراشیده شده و سپس فولیکولهای مو به صورت دانه دانه برداشته می شود. و در یک شرایط کاملاً نرمال برای زنده نگهداشتن آن فولیکول های آماده به تزریق باید نگهداری شود. باید بدانید ناحیه تراشیده شده بهبود خواهد یافت و تنها نقطه های کوچکی هستند که موهای موجود شما را پوشش می دهند. سایر مراحل هر دو فرآیند شبیه هم هستند. پس از آن که گرفت ها آماده شد عملیات تمیز کردن و بی حس کردن در منطقه مورد هدف کاشت توسط جراح انجام خواهد شد. جراح در این مرحله سوراخ ها یا روزنه هایی را با استفاده از چاقوی جراحی یا سوزن ایجاد خواهد کرد و هرکدام از گرفت ها به صورت خیلی دقیق و با ظرافت در سوراخ ها قرار خواهد داد. دیگر اعضای تیم نیز در کاشتن گرفت ها به جراح کمک خواهند کرد. زمان پروسه کاشت بستگی به اندازه ناحیه ای دارد که قرار است تحت قرار بگیرد و ممکن است از ۴ تا ۸ ساعت تغییر کند. به علاوه در صورتی که بیمار با تداوم ریزش مو مواجه شود یا تمایل به داشتن موهای ضخیم تری داشته باشد، احتمال نیاز به یک مرحله دیگر عمل کاشت مو در برخی افراد وجود دارد.

نحوه کاشت مو در کلینیک ایران نوین

عمل کاشت موی سر در کلینیک ایران نوین با استفاده از متدهای روز دنیا مانند FUE و FUT زیر نظر بهترین و مجرب ترین پزشکان کاشت مو انجام می شود. تجربه 18 ساله و بکارگیری جدیدترین تکنیک های کاشت مو در این کلینیک برای شما بهترین نتیجه را به ارمغان می آورد.

ما در این کلینیک با انجام بهترین روش های کاشت موی سر، سلامتی و جوانی را به چهره شما باز می گردانیم. اگر دچار ریزش موی شدید شده اید و به همین دلیل میزان قابل توجهی از موهای سر خود را از دست داده اید، می توانید با خیالی آسوده از خدمات کاشت مو در کلینیک ایران نوین بهره ببرید.

جراحان و متخصصان پیش از هر اقدامی با توجه به نوع موها، انتظار مراجعه کننده و پتانسیل اولیه پوست برای استخراج فولیکول های مو، بهترین روش کاشت مو که شامل روش FUT و یا FUE می شود، را برای هر فرد انتخاب می کنند.

سپس با توجه به روش انتخابی و بعد از استفاده از داروی بی حسی، فولیکول های مو را از ناحیه پشت و یا کنار سر جدا می کنند و تا زمان کاشت در شرایط مناسب نگهداری می نمایند. پروسه کاشت موی سر به طور متوسط بین 4 الی 8 ساعت، با توجه به وسعت ناحیه ای از سر که قرار است کاشت روی آن صورت بگیرد، متغیر می باشد. اگر بیمار به داشتن موهای ضخیم تر تمایل داشته باشد و یا بعد از عمل دچار ریزش مو شود، با تایید پزشک احتمالا به یک جلسه دیگر نیز نیاز خواهد داشت.

کلینیک ایران نوین

نکات مهم در عمل کاشت مو

اطلاعات ناکافی باعث شده تا بسیاری از افراد درباره کاشت موی سر و نتایج آن دچار تردید شوند. شاید شما نیز به اشتباه فکر کنید کاشت موی طبیعی یعنی تراشیدن مو در یک ناحیه و چسباندن آن به نواحی دیگر. باور غلط دیگری که در زمینه عمل کاشت مو وجود دارد این است که موها از بدن فردی دیگر به سر شما منتقل می شوند. علی رغم این باورهای غلط، پزشک متخصص نزدیک به 8000 تار مو را از نواحی پرپشت، مثل پشت سر، برداشت می کند و آنها را به صورت تار به تار به نواحی کم پشت تر پیوند می زند.

عوارض این عمل، مثل درد و خونریزی، نیز بعد از گذشت 1 الی 2 روز از بین می رود و شما می توانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید. برخی از مهمترین نکات درباره عمل کاشت موی سر عبارت اند از:

سن مناسب کاشت مو

متخصصان و جراحان معتقدند بهترین سن برای انجام عمل کاشت مو بین 25 تا 75 است زیرا پیش از 25 سالگی افراد ممکن است پس از انجام کاشت مو نیز دچار ریزش مو شوند و پس از 75 سالگی نیز ممکن است نتیجه مطلوب از کاشت مو طبیعی حاصل نشود.

فصل مناسب کاشت مو

فصل زمستان معمولا بهترین فصل برای انجام کاشت موی سر محسوب می شود، زیرا هر چه دمای هوا پایین تر باشد، میزان تعریق بدن نیز کاهش می یابد. بدین ترتیب، پوست سر برای مدت زمان بیشتری تمیز می ماند و زودتر خوب می شود.

دوره نقاهت کاشت مو

دوره نقاهت پس از عمل کاشت مو از فردی به فرد دیگر متغیر است، اما به طور کلی بیشتر بیماران بعد از گذشت یک تا دو هفته بهبود یافته و به زندگی عادی خود باز می گردند. شما همچنین می توانید بعد از گذشت دو یا سه روز، به شرط انجام ندادن کارهای سنگین، در محل کار خود حاضر شوید.

نتیجه کاشت مو دائمی است؟

نتایج عمل کاشت موی طبیعی دائمی است و باید ماندگاری طولانی مدت داشته باشد. به همین دلیل نیز بسیاری از افرادی که از کم پشتی شدید و طاسی سر رنج می برند معمولا کاشت مو را برای درمان انتخاب می کنند.

برای کاشت مو باید کچل کرد؟

اگر نواحی سر که کاشت مو روی آن انجام می شود دارای تار موهای کم و نازک است، بهتر است آنها را پیش از عمل بتراشید، زیرا در این صورت جراح دید بهتری برای قرار دادن دقیق گرافت های مو خواهد داشت.

نکات پیش از عمل کاشت مو

فراموش نکنید پیش از عمل کاشت مو:

 • با پزشک متخصص مشورت کنید.
 • پانزده روز پیش از عمل از استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • در صورت ابتلا به بیماری های قلبی، کلیوی و یا استفاده از داروهای خاص پزشک معالج خود را مطلع سازید.
 • از استفاده از داروهای مورفین دار مثل استامینوفن بپرهیزید.
 • به دستورات پزشک خود عمل کنید.

نکات پس از عمل کاشت مو

نکاتی که باید پس از کاشت موی سر مورد توجه قرار دهید نیز عبارت اند از:

 • شخصی را به عنوان همراه با خود به کلینیک بیاورید تا پس از عمل کاشت مو در کنار شما باشد.
 • تا چند روز بعد از عمل استراحت کنید و از انجام کارهای سنگین، شنا و ورزش خودداری نمایید.
 • از پایین آوردن سر خود هنگام خواب بپرهیزید.
 • آنتی بیوتیک ها و سایر داروها را طبق دستور پزشک و سر ساعت مصرف نمایید.
 • اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • می توانید بعد از گذشت 2 الی 3 روز با احتیاط به محل کار خود باز گردید.

افراد مناسب برای عمل کاشت مو

افراد مناسب برای عمل کاشت مو باید از بانک موی مناسب در نواحی پر پشت سر خود برخوردار باشند تا پزشک بتواند فولیکول های مو را انتقال دهد. در غیر این صورت ممکن است عمل کاشت موی طبیعی نتیجه مطلوب را در پی نداشته باشد. مناسب ترین افراد برای کاشت مو سر شامل موارد ذیل می شوند:

 • آقایانی که از طاسی و ریزش بر اثر الگوی ریزش مو مردانه رنج می برند.
 • کسانی که توقع به جا و واقع گرایانه نسبت به عمل کاشت مو دارند.
 • افرادی که برای مدت زمان زیادی از طاسی رنج برده اند و امیدی به رشد مجدد موهای خود ندارند.
 • افرادی که به دلیل سوختگی و یا بیماری آلوپسی موهای خود را از دست داده اند.

درصد موفقیت جراحی کاشت مو سر

اغلب بیماران درباره درصد موفقیت کاشت مو عمل جراحی کاشت می پرسند. این پرسش از آنجا اهمیت دارد که عمل کاشت می تواند بر احساسات فرد تاثیر گذاشته و حتی یک سرمایه گذاری اقتصادی برای وی باشد. تحقیقات نشان داده است که ۹۸% گرافت های کاشته شده مانند موهای طبیعی رشد می کنند.

معیارهای که در جلسه مشاوره کاشت مو ارزیابی میشود

وضعيت سلامت بيمار از نظر تست قلب . بیولوژیکی و سلامت خون بررسی ضخامت بافت تارهای موی سر کنتراست بین رنگ مو و رنگ پوست بیمار تراکم موها تعداد فولیکول های مو در هر سانتی متر مربع در ناحیه اهدا کننده اندازه مساحت پوشش داده شده. اندازه ناحیه موی داوطلب برسی اینکه قبلا از روشهای دیگر کاشت مو در همان ناحیه اهدا کننده ، انجام شده است یا خیر انتظارات بیمار، پزشک معالج باید انتظارات انجام شده بیمار را در نظر بگیرد. ارزیابی قبل از عمل کاشت مو فرد کاندید شده برای کاشت مو ، قبل از انجام این عمل باید یکسری ارزیابی انجام دهد که شامل انجام آزمایشات خون میباشد. برای اینکه زمان لخته شده خون، قند خون و تعداد گلوبولهای خونی مشخص شود که پزشک بر اساس این آزمایش بتواند شناختی درباره خون فرد داشته باشد . همچنین انجام آزمایش های هپاتیت B و هپاتیت C نیز باید انجام بگیرید. فرد باید نتیجه فشار خون و قند خون خود را نیز به دکتر تحویل دهد. اگر همه این آزمایشات طبیعی باشد عمل جراحی با گرفتن یک رضایت نامه از فرد شروع میشود.
استخراج فولیکولی مو برای عمل کاشت مو برای بیشتر کردن درصد موفقیت عمل کاشت مو سر ، باید در ابتدا توجه داشت تا جایی که ممکن است زمان بیرون ماندن فولیکول ها از بدن کوتاه تر باشد. یعنی احتمال خشک شدن آن ها کمتر باشد. در کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی ایران نوین ، یک تیم گسترده و باتجربه از متخصصین کاشت و ترمیم مو وجود دارد که می توان تضمین نمود که بیشترین تعداد گرافت ها در کمترین زمان ممکن استخراج شده و پیوند زده می شود.
ماینوکسیدیل برای موهای کاشته شده کاربرد ماینوکسیدیل در موهای کاشته شده برای ۶ ماه اول پس از کاشت می تواند درصد موفقیت عمل سر را بالاتر ببرد. هرچند رشد موهای کاشته شده به مصرف ماینوکسیدیل بستگی ندارد، اما مصرف ماینوکسیدیل ۶ ماه پس از کاشت مو، می تواند بسیار موثر باشد.

بهترین پزشک و جراح کاشت مو

جراحان متخصص کاشت مو در کلینیک ایران نوین در خلق ظاهر طبیعی پس از کاشت برای فرد بسیار خبره هستند. موفقیت کاشت به سطح موهای اهدا شونده بستگی دارد. هرچه ریزش موهای سر فرد بیمار بیشتر باشد احتمال امکان انجام عمل طبیعی کمتر است و در صورت طاسی کامل ، بیمار باید از روش های ترمیم مو استفاده نماید.

توانایی پزشک کاشت مو سر

یک جراح متخصص کاشت مو می تواند با تخمین تراکم موهای فرد پس از کاشت ، در قسمت های کم پشت تر پوست سر اقدام به کاشت و پیوند مو نماید. در واقع، اینجاست که هنر و علم کاشت با یکدیگر تلفیق می شود. اغلب در مواقعی که بیمار بانک موی کافی برای پوشش قسمت های طاسی سر مانند جلوی سر ندارد، باید به صورتی از بانک موی موجود استفاده کرد که بالاترین تراکم مو پس از کاشت در قسمت های کم پشت سر تأمین شود. در واقع این “چهره بیمار در آینه” است که درصد موفقیت عمل کاشت را تعیین می کند. اگر به دنبال بهترین کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی هستید، با متخصصین ما در کلینیک ایران نوین تماس حاصل فرمایید.

۶ سوال که قبل از عمل کاشت مو باید بپرسید!

تصمیم به انجام عمل کاشت ، تصمیمی بسیار مهم است که نباید به راحتی از آن گذشت. بنابراین قبل از اینکه اقدام به عمل جراحی کاشت مو و پیوند مو نمایید ، حتما سوالات زیر را از خود بپرسید:کدام جراح کاشت را انتخاب کنم؟ انتخاب بهترین و مناسبت ترین جراح کاشت مهمترین تصمیم برای رفع مشکل کم پشتی موهای شما است. یکی از راحتترین و بهترین کارها، انتخاب بهترین کلینیک کاشت در شهر خود است. حتی ساکنین سایر شهر ها نیز می توانند برای اطمینان از گرفتن بهترین نتیجه کاشت و پیوند مو، به بهترین کلینیک کاشت در تهران مراجعه نمایید اما به دلیل کم شدن بخشی از هزینه های فرد مورد نظر ترجیح ما کاشت در شهر خودتان است. بهترین مرکز تخصصی را می توانید با پرس و جو و مشاوره با مراجعین قبلی و پیدا کردن مراکز مورد اعتماد و مراجعه بازیگران و افراد مشهور پیدا کنید.

چه دارویی پس از کاشت مو مصرف کنم؟ باید بگوییم بله مصرف برخی از داروها و غذاها و رعایت موارد مراقبت پس از عمل ، باعث بهبود روند رشد موهای کاشته شده می شود. مصرف داروی ماینوکسیدیل و فیناستراید که هر دو مورد تأیید FDA هستند، به گرفتن نتیجه بهتر از عمل کاشت و رشد بهتر موها پس از کاشت کمک می کنند. اما مراقبتهای ویژه که پزشک شما میگوید در اولویت میباشد. ماینوکسیدیل یکی از داروهای بسیار موثر برای درمان ریزش مو است که در تمام داروخانه ها موجود است.

کدام روش کاشت مو برای من مناسب است؟ روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد. که بر اساس یک سری آیتمها متفاوت میشود. داشتن طول درمان سخت. دوره نقاهت طولانی وجود اسکار و جای ضخم و موادر اینچونینی موجب میشود انواع کاشت مو به وجد بیاید. در ادامه به معرفی روشهای مختلف میپردازیم که شامل FUE ، FUT ، FIT ، SUT و می باشد.

کاشت مو در کلینیک ایران نوین

سوالات متداول کاشت مو

با توجه به اینکه تشخیص روش درمان و روش کاشت مو را خود شخص نمیتواند تشخیص دهد با مراجعه حضوری به پزشکان کلینیک ایران نوین میتوانید روش درمان متناسب با خود را تشخیص دهید.
بلی ، با توجه به اینکه بیشتر مراجعه کنندگان برای کاشت مو زنان، کسانی میباشند که دچار مشکلاتی از جمله ، ارثی ، هورمونی ، بیماری و … میباشد کاشت برای خانم ها نیز انجام میشود.

خیر فرق ندارد، چرا که موهای کاشته شده برای هر فرد از موهای سالم سر همان شخص تزریق میشود. در واقعه هر فرد که قصد دارید کاشت انجام دهد، باید تا حدودی شرایط کاشت را داشته باشید به این صورت که سر آن شخص باید دارای موهای نسبتاً سالم تر و محکمتر باشد تا بتوان از آن موها برای انتقال به قسمتهای از سر که نیازمند است استفاده شود.

بله ، یکی از بهترین روش های درمان برای ریزش مو کاشت میباشد که با مراجعه و تماس با شماره های ۰۲۱-۲۲۲۲۱۰۰۰ کلینیک ایران نوین میتوانید از مشاوره های رایگان آن بهره مند شوید.
 موهای کاشت شده در افراد باید مادام العمر باشند ، ولی بدلیل شرایط آب و هوایی ، هورمونی و سن بین ۱۵ تا ۲۰ سال ماندگار میباشد.
خیر هیچ فرقی ندارد زیرا موی که در قسمتی از سر که نیازمند است کاشته میشود از پشت سر همان فرد برادشته میشود و به قسمتهای دیگر منتقل میشود این عمل در شرایطی بسیار موفق خواهد شد ، که موهای تزریق شده کاملا طبیعی سالم داشته باشد.
معمولا بعد از دو هفته تا تا دوماه بعد از عمل کاشت میتوان PRP انجام داد.
بله ، بدلیل اینکه موهای کاشت شده موهای طبیعی و قابل رشد میباشد بعد از رویش مجدد پس از کاشت و با مشورت و مراجعه با پزشک معالج میتوان اصلاح سر را انجام داد.

منبع: