تغییر تفاوت ماست!

22221000
پاسخگویی24 ساعته

تقویت موی صورت

موی صورت به طور تاریخی در برخی از فرهنگ ها نمادی از قدرت و مردانگی می باشد. رشد موهای صورت مردان معمولا در نوجوانی آغاز می شود؛ تراکم آن در افراد مختلف متفاوت می باشد و علاوه بر این ممکن است موها به مرور زمان دچار ریزش شده و در برخی نواحی کم پشت تر به نظر برسند و از آنجا که داشتن ریش و سبیل پرپشت باعث افزایش اعتماد بنفس و جذابیت مردان می گردد؛ در نتیجه این افراد به دنبال راه های تقویت موی صورت و جلوگیری از ریزش آن خواهند بود.

راه های تقویت مو صورت

تقویت موهای ریش و سبیل نیاز به صبر و استقامت دارد زیرا میزان رشد مو و میزان ضخامت آن به طور عمده بستگی به ژنتیک و میزان تستسترون بدن هر فرد دارد. اما می توان اقداماتی در جهت افزایش رشد آن انجام داد از جمله:

مصرف مکمل ها

مصرف مکمل های روزانه مانند بیوتین یکی از راه های رفع کاهش رشد موهای صورت می باشد و می تواند موجب رشد مجدد موها گردد. بیوتین موجب تقویت زیر ساخت های کراتین موها می شود، به این معنی که مو را تقویت می کند و ضخامت آن را افزایش می دهد. مکمل های دیگری که ممکن است باعث افزایش رشد موی صورت شوند شامل ویتامین B6، C و E و همچنین بتا کاروتن، گزنه و روغن دانه کتان هستند

داشتن سبک زندگی سالم

وضعیت موها بطور مستقیم با سلامت بدن مرتبط است. داشتن رژیم غذایی مناسب، نوشیدن مقدار زیادی آب، 8 ساعت خواب شبانه، ورزش منظم و کاهش استرس مجموعه ای از موارد داشتن زندگی سالم را تشکیل می دهند. ریشه موها درست همانند سایز اجزای بدن برای رشد و سلامت از ویتامین ها و مواد مغذی بهره می برند

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش یکی از روش های درمانی نوین برای تقویت موی صورت و پرپشت نمودن آن می باشد.
در این روش پزشک از انتقال فولیکول موهای سالم به نواحی مورد درمان، به رشد مجدد موها کمک می نماید. نتایج حاصل شده از روش کاشت ریش تقریبا دائمی هستند.

استفاده از داروی ماینوکسیدل

این دارو در دوزهای مختلف به صورت موضعی و خوراکی توسط پزشک تجویز می گردد و مصرف آن بدون هماهنگی با پزشک ممکن است بیمار را با عوارض جدی روبرو نماید.

02.03.21-Final-icons