تغییر تفاوت ماست!

22221000
پاسخگویی24 ساعته

تقویت ابرو

کم پشت شدن در اثر ریزش ابرو در اغلب خانم ها رخ می دهد که ممکن است بسیاری نسبت به آن بی توجه باشند یا با روش های موقتی مانند استفاده از مداد و سایه و … برای تقویت ابرو ،ابروی خود را پر کنند. اما همیشه راه حل قطعی و دائمی بهترین راه حل است. موي ابرو نیز همچون تمام موهاي بدن شامل موهاي ذاتی يا موهاي وابسته به هورمون‌هاي جنسي مي‌توانند دچار ريزش مو شود که در این ریزش عوامل مختلفی دخیل است. عامل ریزش موهاي سر، مژه و ابروها مشترک است اما این عامل مشترک امکان دارد در هر زمانی بر روی موهای یکی از این نواحی عمل کند یا چند ناحیه را تحت تأثیر قرار دهد.

روش های تقویت ابرو و درمان ریزش ابرو

اولین قدم در درمان ریزش ابرو متوقف کردن کارهایی است که ممکن است به رشد ابروها آسیب رسانده و ریشه آنها را تضعیف کند. مانند برداشتن بیش از حد ابرو، استفاده از مداد و سایه ابرو، مصرف برخی داروها. در ادامه به شرح روش های درمان ریزش ابرو می پردازیم.

دریافت ویتامین ها و مواد معدنی

ابروها برای رشد به مواد مغذی نیاز دارند، اگر ویتامین ها و مواد معدنی ضروری برای رشد مو را دریافت نکنید، ابروها دچار ریزش می گردند. پس داشتن رزیم غذایی سالم یکی از راه های داشتن ابروهای پرپشت می باشد.
پروتئین (مورد نیاز برای رشد و ترمیم سلول ها)
آهن و روی ( کمک به رشد فولیکول های مو)
بیوتین (باعث تقویت مو می گردد)
ویتامین b12 (جلوگیری از ضعیف شدن موها)
اسیدهای چرب امگا 3 که در ماهی یافت می شوند
ویتامین D (ممکن است باعث افزایش رشد مو شود)
ویتامین K (کمبود این ویتامین در بدن منجر به ریزش مو می گردد)

استفاده از داروی ماینوکسیدل

ماینوکسیدل یکی از داروهای موثر در درمان ریزش مو می باشد که حتما باید با تجویز پزشک استفاده شود. استفاده از این دارو موجب افزایش گردش خون در پوست و تغذیه فولیکول های مو شده و در نتیجه ریزش موی ابرو را برطرف می نماید.
داروی ماینوکسیدیل بهترین دارو برای درمان معضل کم پشتی موی ابرو است. این دارو توسط پنبه نازک یا گوش پاک کن استعمال می شود و طی ۶ ماه استفاده مداوم مشکل کم پشتی مو و ریزش موی ابرو را حل می کند. پس از رشد ابروها نیز باید از ماینوکسیدیل به طور منظم و در فواصل زمانی ۲-۳ روز یکبار استفاده نمود

روش های طبیعی تقویت ابرو

می توان از روغن های طبیعی برای تقویت ابرو و جلوگیری از ریزش آن استفاده نمود. برخی روغن های مفید برای تقویت ابرو عبارتند از روغن کرچک، روغن زیتون، روغن بادام تلخ و … که می توان به صورت منظم از آن ها استفاده نمود

کاشت ابرو

بهترین و سریع ترین درمان ها برای ریزش ابر، کاشت ابرو می باشد. در این روش فولیکول مو را از بانک مو که تشخیص آن به عهده پزشک است برداشته و به ناحیه مورد نظر پیوند می زنند. موهایی که بعد از کاشت مو رشد می نمایند مانند موهای طبیعی می باشند.

میکرودرم ابرو

این روش با ایجاد برش هایی سطحی در پوست ناحیه ابرو، گردش خون در این ناحیه را افزایش داده و موجب رشد ابرو و جلوگیری از ریزش آن می گردد.

02.03.21-Final-icons

عوامل ریزش ابرو

ابروها به دلایل بسیاری می توانند در طول زمان نازک تر شده و دچار ریزش شوند؛ شیوه زندگی، رژیم غذایی، مشکلات روحی و جسمی، اختلالات هورمونی، مصرفی برخی داروها، افزایش سن و … می توانند به مروز زمان منجر به ریزش مو در ناحیه سر و ابرو شوند و در  نهایت باید نسبت به تقویت ابرو اقدام نمایید.

هیچ راهی برای رشد سریع و تقویت ابرو وجود ندارد، بنابراین باید در برابر تقویت ابرو صبور باشید و به آرامی پیش بروید. بازسازی ابروها به زمان زیادی نیاز دارد. در واقع موهای ابرو دارای کمترین میزان رشد در بدن نسبت به موهای سر و بدن هستند. با این حال مدت زمان درمان ریزش موهای ابرو در افراد، متفاوت است.