تغییر تفاوت ماست!

22221000
پاسخگویی24 ساعته

لیزر الکساندرایت

افرادی که به دنبال روش های حذف مو هستند بهتر است که تمام گزینه های موجود را در نظر گرفته و به انجام تحقیقات بپردازند تا بتوانند بهترین روش برای خود را شناسایی نمایند. 
بهترین روش برای رفع موهای زائد نواحی مختلف بدن استفاده از روش لیزر است. در لیزر درمانی نوری تک رنگ و با طول موجی کوتاه به ریشه مو تابیده می شود که در رنگدانه های ملانینی مو این نور جذب شده و با تولید گرما باعث تخریب سلول های سازنده ی مو می گردد.
ملانین در مو و پوست مشکی بیشتر وجود دارد لذا هر چه پوست سفیدتر باشد و مو مشکی تر، در نتیجه جذب نور لیزر در ملانین بهتر و ازبین رفتن موهای زائد بیشتر می گردد و در عین حال پوست نیز کمتر دچار سوختگی می شود. از دستگاه های لیزر پرکاربرد در دنیا می توان به دایود و لیزر الکساندرایت اشاره نمود

دستگاه لیزر الکساندرایت چیست؟

لیزرهای الکساندرایت تجهیزات قدرتمندی هستند و فقط باید توسط یک متخصص آموزش دیده استفاده شوند. این دستگاه انرژی نور را از طریق یک کریستال الکساندرایت منتشر می کند. طول پرتو نور تعیین می کند که لیزر تا چه حد به داخل پوست نفوذ نماید.
رنگ نور لیزر قرمز است. دستگاه را می توان جوری تنظیم نمود که یک پرتو پر انرژی از نور در پالس های کوتاه تولید کند؛ این حالت باعث می شود که دستگاه تاثیر بیشتری برای حذف موهای زائد داشته باشد. علاوه بر حذف موهای زائد، لیزر الکساندرایت در موارد زیر نیز استفاده می شود:

رنگ و طول موج تولیدی این دستگاه با سایر دستگاه های لیزر متفاوت می باشد. به عنوان مثال لنز الکساندرایت یک پرتو قرمز نور 755 نانومتری منتشر می کند. لیزر دایود پرتو لیزر 810 نانومتری و ان دی یاگ یک پرتو را در 1064 نانومتر. لازم به ذکر است برای پوست های بسیار تیره بهترین گزینه لیزر Nd-yag است، زیرا طول اضافی پرتو به فولیکول های مو نفوذ کرده و بدون تاثیر بر رنگدانه پوست نیز می تواند موهای زائد را از بین ببرد.

02.03.21-Final-icons

عوارض جانبی لیزر الکساندرایت

همانند تمامی لیزرها در مورد این دستگاه نیز احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد. که شامل موارد زیر می باشد:

20230614_160138

اثرات لیزر الکساندرایت

با استفاده از لیزر الکساندرایت میزان ریزش مو حدود 70 درصد بعد از گذراندن تعداد جلسات توصیه شده (بین 6 تا 8 جلسه برای موهای نازک و 8 تا 12 جلسه برای موهای ضخیم و تیره) می باشد. پس از یک سال بیمار می تواند با یک بار تکرار به حفظ نتیجه ی بدست آمده کمک نماید.
این دستگاه سریع ترین لیزر در میان سایر دستگاه ها می باشد و می تواند حجم زیادی از موهای زائد را در تعداد جلسات کمتر از بین ببرد. برای بیماران علاقند به درمان مناطق بزرگتر بدن مانند پاها اغلب توصیه می شود از لیزر الکساندرایت استفاده نمایند.

VideoCapture_20230620-161540

هزینه لیزر الکساندرایت

هزینه لیزر درمانی با دستگاه الکساندرایت با توجه به نوع دستگاه ، وسعت ناحیه ی موردنظر ، تعداد جلسات مورد نیاز و مهارت پزشک متخصص متفاوت خواهد بود.
مراکز غیر تخصصی با وعده هزینه های پایین تر  فقط به سلامت و زیبایی فرد آسیب می رسانند ، زیرا که لیزر درمانی باید با توجه به رنگ پوست ، آزمایش های هورمونی و تعداد جلسات نرمال و همچنین ضخامت مو صورت پذیرد.
در مراکز غیر تخصصی چون آرایشگاه ها و باشگاه ها با دریافت هزینه های پایین و تعداد جلسات بیشتر افراد سودجو به فکر  جیب خود هستند و با این شیوه در عین حال که هزینه های بالاتری را دریافت می کنند سلامت و زیبایی فرد را با خطرات جدی مواجهه می کنند.
پزشک متخصص پوست در لیزر درمانی با بررسی تاثیرات لیزر بر روند رشد و کاهش مو به خوبی وضعیت بیمار را بررسی می کند و در صورت عدم نتیجه ی مطلوب آزمایشات و بررسی های لازم را به عمل می آورد.

تفاوت دستگاه لیزر الکس با سایر لیزرها

رنگ و طول موج تولیدی این دستگاه با سایر دستگاه های لیزر متفاوت می باشد. به عنوان مثال لنز الکساندرایت یک پرتو قرمز نور 755 نانومتری منتشر می کند. لیزر دایود پرتو لیزر 810 نانومتری و ان دی یاگ یک پرتو را در 1064 نانومتر
لازم به ذکر است برای پوست های بسیار تیره بهترین گزینه لیزر Nd-yag است، زیرا طول اضافی پرتو به فولیکول های مو نفوذ کرده و بدون تاثیر بر رنگدانه پوست نیز می تواند موهای زائد را از بین ببرد.

تفاوت لیزر در مردان و زنان

روش لیزر در مردان و زنان تفاوتی ندارد اما به دلیل اینکه موهای زائد مردان ضخیم تر از زنان است با جلسات و هزینه های بیشتری روبرو خواهند بود لیزر هیچ خطری برای افراد نخواهد داشت و مراحل قبل و بعد از لیزر برای خانم ها و آقایان متفاوت نیست اما هر دو جنس باید قبل و بعد از لیزر در معرض آفتاب و یا سلاریوم قرار نگرفته باشند و اگر پوست آنها سلار شده باشد باید بعد از بین رفتن تیرگی و اثر آفتاب به سراغ لیزر بروند تا پوستشان آسیب نبیند.

نکات طلایی لیزر الکساندرایت

لیزر موهای زائد شما را کاملا از بین نمی برد فقط موهای ضخیم و پرپشت شما را کمتر خواهد کرد و از هر روز شیو کردن با تیغ و بند و اپیلاسیون و پرداخت هزینه ها نجات پیدا خواهید کرد برای قبل و بعد از لیزر موهای زائد خود لازم است به چند نکته زیر توجه فرمایید:

1)بعد از انجام لیزر در معرض آفتاب قرار نگیرید و با سولاریوم خداحافظی کنید.

2)برای انجام لیزر برعکس تمام روش ها لازم نیست موهای شما بلند باشد باید موهای زائد را با تیغ شیو کرد و بدون مو زائد به سراغ لیزر بروید.

3)لیزر تقریبا به مدت 1ساعت طول می کشد اما قسمت هایی مانند(زیربغل،سبیل،بیکینی،خط ناف)زمان کمتری طول می کشد.

4)هر شخص 6 جلسه را باید برای درمان لیزر طی کند بعد از اتمام این دوران هر 4 ماه یکبار برای ترمیم باید به پزشک مراجعه کند.

5)برخی از افراد ممکن است در دوران لیزر دچار لکه های پوستی و یا تیرگی پوست شوند.

6)توصیه می شود فاصله بین جلسات یک شخص تا 40روز باشد بیشتر نشود بین جلسه دوم تا سوم موهای زائد شما شروع به ریزش می کند.

بعد از انجام لیزر پوست شما بسیار نازک و حساس می شود و بهتر است به نکات زیر توجه فرمایید:

1)بعد از انجام لیزر طبیعی است که شما تا 24 ساعت با سوزش و یا قرمزی قسمت لیزر شده روبرو باشید.

2)پمادی را که پزشک برای شما تجویز کرده است به صورت مرتب استفاده نمایید.

3)توصیه می شود به مدت سه هفته قسمت لیزر شده را شیو نکنید.

4)بهتر است تا 24ساعت به حمام ، استخر و سونا نروید یعنی در معرض آب گرم و حرارت قرار نگیرید.

5)اگر دست و پا و یا ناحیه تناسلی خود را لیزر کرده اید لباس های تنگ و پلاستیکی و گرم نپوشید و لباس های نخی و آزاد و خنک استفاده نمایید.