فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  توصیه های مهم درباره جراحی کاشت مژه

  عمل جراحی کاشت مژه طبیعی
  • 29 ژانویه 2018
  • بدون نظر
  • 1539 بازدید

  توصیه های مهم درباره جراحی کاشت مژه

  مژه ها نقش مهمی در زیبایی و تقارن صورت دارند. فردی بدون مژه ممکن است اعتماد به نفس کافی نداشته باشد و همیشه در مورد ظاهرش احساسات بدی داشته باشد. جراحی کاشت مژه نیز مانند پیوند مو به دلایل مختلفی انجام می شود:

  • آسیب های جسمی و جراحت صورت و یا زخم های ناشی از حوادثی مانند سوختگی، حرارت های شیمیایی، تصادف های جاده ای و … .
  • درمان برای افرادی که دچار تومورهایی هستند که منجر به حذف فولیکول های مژه شده است.
  • رادیوتراپی یا شیمی درمانی برای افراد سرطانی که موجب از دست دادن مو شده است.

  جراحی کاشت مژه

  مراقبت های پس از عمل کاشت مژه

  هر چند بسیاری از مردم برای مد و زیبایی نیز از این عمل استفاده می کند. اخیرا زنان برای داشتن مژه هایی رنگی، ضخیم تر و بلند تر دست به انجام چنین عملی می زنند. موضوع تنها کاشت مژه نیست بلکه مراقبت های بعد از عمل نیز می تواند در سلامت پیوندها تاثیر زیادی داشته باشد. معمولا بیمار برای بهبود کامل به سه تا پنج روز استراحت نیاز دارد. اما همچنان کبودی ها و تورم های دور چشم وجود دارد.

  ما توصیه می کنیم تا چند روز اول پس از عمل به هیچ وجه صورت خود را شست و شو ندهید تا فولیکول های جدید بتواند جای اصلی خود را پیدا کرده و ثابت شوند. در حالت عادی شش ماه طول می کشد تا مژه های جدید به طور کامل رشد کنند و زیبایی خود را نشان دهند. همانند هر جراحی دیگر، گاهی اوقات عوارضی مانند عفونت می تواند وجود داشته باشد که با مشورت پزشک خود با استفاده از آنتی بیوتیک ها می توانید آن ها را برطرف کنید.

  جراحی کاشت مژه چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟

  همچنین ممکن است فولیکول های جدید در داخل پلک ها رشد کنند. در این صورت باید آن ها به طور کامل از بین بروند. گاهی نیز برای از بین بردن فولیکول های داخل پلک بیمار باید دوباره جراحی شود. همچنین تورم در پایه فولیکول ها می تواند ادامه دار شود که آنتی بیوتیک راه حل از بین بردن آن است. از آنجایی که پیوند مو در جراحی کاشت مژه از سر صورت می گیرد، به همان اندازه که موی سر رشد می کند، پیوند مژه نیز می تواند رشد کند. این به این معنی است که هر هفته مژه ها باید کوتاه شوند تا اندازه مژه های واقعی را داشته باشند. هرچند برخی از بیماران ترجیح می دهند این کار را در مرکز پزشکی انجام دهند، اما معمولا یک کیت برش به بیماران ارائه می شود که این کار را در خانه انجام دهند.

  منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *