تقویت مو پس از کاشت | توصیه‌هایی برای تقویت مو پس از کاشت | مراقب‌های لازم پس از کاشت مو
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کلینیک مو | کلینیک ایران نوین
22221000
: شماره تماس

توصیه‌های جدی برای تقویت مو پس از کاشت

تقویت مو پس از کاشت
  • 21 آوریل 2018
  • بدون نظر
  • 4274 بازدید

توصیه‌های جدی برای تقویت مو پس از کاشت

تقویت مو پس از کاشت یکی از نکاتی است که توجه زیادی به آن نمی‌شود. همین امر سبب می‌شود که فولیکول‌های مو تازه کاشته شدهاغلب از بین بروند و فرد مورد نظر نتواند به آن ایده ­آلی که از فرآیند کاشت مو در ذهن خود داشته است دست پیدا کند.

شاید در نظر اول تقویت مو پس از کاشت قدری تعجب‌آور به نظر برسد! زیرا پس از کاشت مو حدود یک تا 2 ماه طول می‌کشد تا موها کاملاً یک دست رشد کنند و رؤیاهای فرد مورد نظر را از نظر داشتن موهای زیبا و خوش حالت محقق سازند.

اما اگر نکات ایمنی و توصیه‌های جدی پزشک را پس از کاشت مو رعایت نکنید ممکن است که این فرآیند با شکست مواجه شود و نتوانید آن‌چنان که باید و شاید به نتیجه مورد نظرتان دست پیدا کنید.

تقویت مو پس از کاشت

تقویت مو پس از کاشت

مراقب‌های لازم پس از کاشت مو

برای تقویت مو پس از کاشت باید نکات مراقبتی که پزشک در اختیار شما می‌گذارد را به درستی رعایت کنید. اولین نکته مصرف به موقع داروهای ارائه شده توسط پزشک است. اگر در مصرف داروها کوتاهی کنید ممکن است فولیکول‌های تازه کاشته شده نتوانند مواد مغذی مورد نیازشان را دریافت کنند و در کوتاه مدت از بین بروند.

از دیگر نکات قابل توجه رعایت بهداشت فردی پس از کاش مو است. تا چند روز پس از کاشت مو سعی کنید به صورت نیمه نشسته بخوابید و سر خود را بر روی بالش فشار ندهید تا موهای تازه کاشته شده بتوانند خودشان را با شرایط جدید وفق دهند. همچنین کلیه مراحل برداشت پانسمان تا شستشوی سر باید تحت نظر پزشک معالج صورت بپذیرد.

متخصصان زیبایی توصیه می‌کنند که جهت تقویت مو پس از کاشت از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور آفتاب و گرد و خاک پرهیز کنید. همچنین تعریق پوست سر در مراحل ابتدایی کاشت نیز سبب بروز مشکل در فرآیند رشد موهای تازه کاشته شده خواهد شد.

به دلیل این که استفاده از روسری یا کلاه سبب آسیب دیدن فولیکول‌های موهای تازه کاشته شده می‌شود بهتر است جهت تقویت مو پس از کاشت تا چند روز در منزل استراحت کنید تا سر هوا بخورد و فرآیند درمان سریع‌تر صورت بپذیرد.

پس از این که موهای موقتی ریختند و موهای اصلی رشد کردند می‌توانید همانند موهای معمولی آن‌ها را رنگ کنید یا حالت دهید؛ استفاده از ماسک‌های تقویت کننده مو یا روغن‌های گیاهی نیز می‌تواند در بهبود  رشد و ضخامت موهای جدید تأثیر بسزایی داشته باشد.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *