فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  تفاوت دایود و ipl برای رفع موهای زائد

  دایود و ipl
  • 21 آوریل 2018
  • بدون نظر
  • 761 بازدید

  تفاوت دایود و ipl برای رفع موهای زائد

  امروزه ، برای رفع موهای زاید از تکنولوژی های نوین بهره میبرند.هر یک از این تکنولوژی ها دارای مکانیسم خاص خود است. از کاربردهای ترین ومعروف ترین آنها لیزر دایود و IPL  است. مکانیزم وعملکرد این دو کاملا متفاوت است. تنها شباهتی که این دو پدیده با هم دارند، تاثیری است که روی رفع موهای زائد می‌گذارند.

  عملکرد IPL به چه صورت است؟

  عملکرد IPL به این ترتیب است که نور سفیدی را مانند نور چراغ مهتابی به صورت غیر متمرکز به پوست می‌تاباند. این عمل به درجاتی ودر افرادی خاص بر روی مو های زاید تاثیر گذاشته و آنها را ازبین می برد.از خصوصیات این تکنولوژی یکی آن است که برای موهای رنگ روشن ونازک تاثیر بهتری دارد،به عمق پوست نفوذ نمیکند، حالت تهاجمی ندارد،ودیگر آنکه به دلیل داروی مصرفی نسبتاً گران وتعویض قطعات در هر بار،  هزینه قابل توجهی دارد از این تکنولوژی بیشتر در سالن های زیبایی وآرایشگاه ها استفاده می کنند.

  با استفاده از تکنولوژی IPL مو ها به تدریج نازک تر میشوند و در نهایت از بین می‌روند.لازم به ذکر است که این روش درمان برای همه افراد تاثیر یکسانی ندارد. معمولاً تاثیر آن روی افرا با موهای ضعیف وپوست تیره نتیجه عملی بهتری دارد.

  دایود و ipl

  تاثیر لیزر دایود و ipl برای از رفع موهای زائد

  لیزر نوعی از نور را با فرکانس معین بر روی پوست می‌تاباند، این نور روی فولیکول های مو اثر می‌گذارد و به تدریج وطی چندین جلسه درمانی موها نازک ونازک تر شده واز بین می روند.تاثیر درمانی لیزر برای رفع موهای زائد بدن و صورت به مراتب بیشتر ازIpL است ، زیرا لیزر به ریشه مو وباعمق وشدت بیشتر نفوذ می‌کند ضمن اینکه نوع فرکانس وتابش لیزر متفاوت است و در درمان با لیزر اشعه به صورت متمرکز به پوست تابانده میشود.

  لیزر  بر روی انواع پوست و مو تاثیر می‌گذارد.اثر درمانی آن برای  مو های تیره وضخیم بیشتر است. لازم به ذکر است که در هر دو مورد ،چه درمان ازطریق لیزر درمانی باشد ویا IPL شما باید درمان را در مراکز درمانی شناخته شده وتوسط افراد مجرب انجام بدهید.گفتنی است با توجه به چگونگی کیفیت درمان استفاده از لیزر درمانی، در مقایسه باروش درمانیIPL  هزینه کمتری دارد.در مقایسه این دو روش به طور خلاصه میشود گفت که :

  ۱_ لیزر برای پوست روشن وموهای تیره بهتر جواب میدهد. IPL بر روی موهای نازک وپوست روشن بهتر عمل میکند.

  ۲_ در مجموع هزینه درمانی لیزر درمانی در مقایسه با IPL کمتر است.

  ۳_ از بین بردن مو های زاید به منظور سلامت و زیبایی پوست باید درمراکز زیبایی مجوز دار وشناخت شده انجام گیردوبه طور اخص لیزر درمانی به منظور ازبین بردن موهای زاید بدن ویا صورت حتما باید توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام گیرد.

  منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین

  برچسب‌ها:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *