فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

  تزریق چربی یا تزریق ژل
  • 16 ژانویه 2018
  • بدون نظر
  • 1390 بازدید

  تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

  از تزریق چربی و ژل ها جهت برجسته سازی نواحی مختلف بدن مانند ؛ گونه ، لب ، سینه ، باسن و …. استفاده می شود . اما در اینجا این سئوال مطرح است که کدام یک نسبت به دیگری برتری دارد ؟ تزریق چربی یا تزریق ژل ؟

  برای پاسخ دادن به این سئوال مزایای هر کدام برشمرده می شود :

   تزریق چربی

  چربی یک حجم دهنده طبیعی است که آن را با روش های مختلفی با جراحی های ساده از بدن خود فرد جدا نموده ، پس از خالص سازی از رگ های خونی و بافت های ناخالص ، برای تزریق مجدد به ناحیه ای دیگر از بدن تزریق می گردد ، این حجم دهنده ی طبیعی به علت هم بافت بودن با بدن خود فرد ، حساسیت آلرژیک و عفونت ایجاد نمی کند .

  چربی پس از تزریق جابجا نمی شود ، به علت طبیعی بودن آن در لمس قوامی طبیعی دارد و ماندگاری آن با رعایت تکنیک های درست تزریق بالاست ، قابل تزریق به همه ی قسمت های بدن بوده ، هزینه کمی دارد و به دلیل استخراج از بدن خود فرد ، نگرانی در مورد کیفیت آن وجود نخواهد داشت .

   تزریق ژل

    برای استخراج ژل ، نیازی به جراحی نیست ، طی یک مرحله در ناحیه ی مورد نظر تزریق می گردد ، به تکنیک خاصی برای تزریق نیاز ندارد ، مشاهده ی نتیجه نهایی آن سریع خواهد بود ، بیحسی لازم برای این روش به دلیل وسعت ناحیه ی مورد تزریق بیشتر است   ،لازم است که برای نتیجه ی مطلوب تزریق ژل ، به صورت یکنواخت باشد .

  در تزریق ژل به منظور حجم دهندگی به نواحی مختلف بدن ، احتمال عفونت بالا است ، نسبت به چربی گران تر ، نوع تقلبی و اصل آن وجود دارد ، ژل ایجاد حساسیت می کند ، ممکن است در یک نقطه جمع و سطحی شود ، احتمال آمبولی شریانی در تزریق ژل نیز وجود دارد .

  تزریق بوتاکس و ژل

  تزریق چربی یا تزریق ژل

  به طور کلی می توان گفت که تزریق چربی یا تزریق ژل هر دو به منظور جوانسازی پوست و رفع چین و چروک صورت و حجم دهی به اجزای صورت به کار می روند اما تزریق چربی در افرادی که نیاز به حجم بالایی از چربی جهت برجسته سازی نواحی مختلف بدن نیاز دارند ، به دلایل عوارض کمتر ، نسبت به تزریق ژل بهتر است .

  در افراد لاغر که چربی کمتری جهت استخراج دارند و نیاز به حجم بالایی از چربی می باشد ، تزریق ژل مناسب تر است ، و چنانچه در این افراد به حجم کمی از چربی نیاز باشد می توان از روش تزریق چربی استفاده نمود .

  پس از تزریق چربی ، ورم ناشی از تزریق از بین می رود و مقداری از آن نیز جذب بدن می شود و باقی آن ، ماندگاری بالایی خواهد داشت ، که برخی افراد تصور می کنند که با فروکش کردن ورم و کمی چربی اولیه ، کل چربی تزریقی در حال از بین رفتن است ، در حالی که این تصور نادرست بوده و چربی باقی مانده پس از مدتی با خون گیری و تغذیه ی مناسب با بدن به خوبی پیوند می خورد و  ماندگاری بالایی خواهد داشت ، از این رو ماندگاری چربی تزریقی بین شش ماه الی یکسال مشخص خواهد شد .

  منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *