فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کلینیک مو | کلینیک ایران نوین
22221000
: شماره تماس

بهترین و مؤثرترین روش برای رفع جای جوش صورت

جوش صورت
  • 22 ژانویه 2018
  • بدون نظر
  • 2769 بازدید

بهترین و مؤثرترین روش برای رفع جای جوش صورت

زمانی که فرد در اثر جوش های فراوان ، به پوستی ناهموار و بدشکل دچار می گردد ، در پی از بین بردن آنها به روش های مختلفی متوسل می گردد ، اما بهترین روش جهت رفع جای جوش مراجعه به یک متخصص پوست می باشد تا با بررسی های دقیق راه حل مناسب با توجه به نوع آسیب وارده به پوست توسط پزشک تجویز گردد .

برای از بین بردن جای جوش ، درمان های مختلفی از جمله درمان های موضعی تا روش های نوین جوانسازی پوست وجود دارد .

برای درمان جای جوش باید ابتدا بیمار حداقل دو ماه تحت کنترل باشد تا تحریک پوستی از بین رفته و پوست آماده ی درمان گردد و پس از آن درمان مناسب آغاز گردد .

رفع جای جوش صورت

انتخاب هر روشی جهت ترمیم جای جوش باید با توجه به درجه ی آسیب پوست و تنها با تشخیص پزشک متخصص صورت پذیرد ، از این رو درمان های مناسب زیر برای مراحل مختلف جوش توصیه می گردد :

انواع روش های مؤثر رفع جای جوش صورت

● درمان موضعی :برای پیشگیری از ایجاد جوش و جای حاصل از زخم آن ، استفاده از درمان موضعی مانند کرم های ضد آفتاب حاوی زینک اکسید و تیتانیوم اکسید بسیار موثر خواهد بود .

● داروهای شیمیایی : با استفاده از داروهای شیمیایی لایه ی رویی پوست پاک شده و لایه ی زیر آن که نرم و صاف می باشد ، نمایان می گردد ، با این کار علاوه بر کم شدن عمق جای جوش و آکنه ، کلاژن سازی جهت ترمیم پوست نیز تحریک و تسریع می گردد .

لیزر درمانی : استفاده از دستگاه های مختلف لیزر با توجه به عمق و آسیب ناشی از جای جوش صورت می پذیرد ، با کمک لیزر درمانی قرمزی و تغییر رنگ پوست درمان شده و با تاثیرات مثبت ناشی از آن  کلاژن سازی و رفع جای جوش محقق می گردد .

● تزریق پرکننده های جای جوش : برای درمان جای جوش می توان از تزریق پرکننده ها یا همان فیلرهای مناسبی چون ؛ ژل ، چربی و بوتاکس استفاده نمود ، با این کار فرو رفتگی جای جوش به طور موثری پر می شود ، اگر چه این روش دوام کمتری دارد و نیاز به تکرار تزریق در آن وجود دارد ولی تا حد زیادی اثرات عمیق جای جوش را از بین می برد .

میکرونیدلینگ : در این روش به کمک یک دستگاه مکانیکی حاوی سوزن های بسیار ریز ، با توجه به عمق جای جوش ،با ایجاد کانال های میکروسکوپی حاصل از حرکت این دستگاه بر روی لایه بیرونی پوست ، کلاژن سازی برای ترمیم جای سوزن ها به طور موثری تحریک شده و جای جوش نیز در این میان با مصرف همزمان داروهای حاوی فاکتور رشدی پر و بازسازی می گردد .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *