فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کاشت مو،کلینیک مو،کلینیک پوست ایران نوین
22221000
: شماره تماس

انواع دستگاه الکساندریت برای لیزر چیست؟

انواع دستگاه الکساندریت
 • ۳ بهمن ۱۳۹۶
 • بدون نظر
 • 18102 بازدید

انواع دستگاه الکساندریت برای لیزر چیست؟

از لیزر در درمان های مختلف پزشکی استفاده می شود ، یکی از کاربردهای موثر لیزر از بین بردن موهای زائد می باشد . به کمک اشعه ی لیزر می توان به صورت ریشه ای موهای زائد را سوزاند و با موفقیت ۸۰ تا ۹۰ درصدی ، تراکم موهای زائد نواحی مختلف صورت و بدن را از بین برد . امروزه در بسیاری از تبلیغات لیزر موهای زائد می بینیم که به انواع دستگاه الکساندریت مورد استفاده خود اشاره می کنند.

کاشت-مو

کاشت-مو

جهت از بین بردن موهای زائد ، پزشک متخصص اشعه ی لیزر را به فولیکول سیاه رنگ مو که حاوی ملانین می باشد ، تابیده و با جذب اشعه ی لیزر در ریشه ی مو و تولید حرارت کنترل شده ، فولیکول های مو به طور موثری سوزانده می شود .

بسته به مقاومت موهای ناحیه ی تحت درمان ، به منظور از بین بردن موهای زائد به ۶ الی ۱۰ جلسه لیزر درمانی با فاصله ی یک ماهه نیاز خواهد بود .

وجود اختلالات هورمونی در فرد ، نتیجه ی حاصل از لیزر درمانی موهای زائد را بی تاثیر خواهد کرد ، لذا قبل از شروع به لیزر موهای زائد باید وضعیت سلامت و هورمون های فرد به طور کامل با آزمایشات و بررسی های لازم توسط پزشک متخصص مورد ارزیابی قرار گیرد .

دستگاه لیزر الکساندرایت

حذف موهای زائد به روش لیزر درمانی

دستگاه های لیزر مختلفی جهت از بین بردن موهای زائد وجود دارد که هر کدام با توجه به نوع پوست و موی فرد مورد استفاده قرار می گیرند .

لیزر درمانی موهای زائد در افراد دارای پوست روشن و موی تیره و ضخیم بهترین نتیجه را از جلسات لیزر درمانی حاصل کرد زیرا اشعه لیزر در ملانین سیاه رنگ موی تیره جذب خواهد شد و موجب سوزاندن ریشه ی مو می گردد ، در پوست های تیره نیز ملانین وجود دارد که به هنگام لیزر درمانی ، پوست تیره نیز اشعه ی لیزر را جذب خواهد کرد و پوست تغییر رنگ داده و خواهد سوخت ، لذا افراد با موی تیره و پوست روشن بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد  خواهند بود .

یکی از پیشرفته ترین و موثرترین دستگاه های لیزر که با درصد بالایی موهای زائد را از بین می برد ، دستگاه لیزر الکساندریت می باشد .

این دستگاه با طول موج ۷۵۵ نانومتر و در محدوده ی نور مرئی با خاصیت قابل تنظیم بودن طول موج آن برای انواع پوست و مو کاربرد دارد .

اثربخشی لیزر الکساندرایت

اثربخشی لیزر الکساندرایت

چند نوع دستگاه لیزر الکساندریت وجود دارد ؟

در واقع دستگاه لیزر الکساندریت یک نوع دستگاه می باشد که با قابلیت تنظیم نمودن طول موج آن ، می توان از این دستگاه برای انواع پوست و مو استفاده نمود لذا در افراد با پوست تیره نیز بدون محدودیت و نگرانی از تغییر رنگ و سوختن پوست می توان به لیزر موهای زائد پرداخت و نام بردن انواع دستگاه الکساندرایت در تبلیغات، صحت ندارد و تنها تفاوت انواع دستگاه الکساندریت در سال ساخت این دستگاه ها است که برخی از آنها مربوط به سال ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ می باشند.

کاشت-ابرو

کاشت-ابرو

قدرت بالا و از بین بردن موثر موهای زائد در کمترین جلسات درمانی از جمله ویژگی های منحصربفرد دستگاه لیزر الکساندریت می باشد .

حذف موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت

کاربردهای لیزر الکساندرایت چیست؟

دستگاه الکساندرایت نوعی اشعه لیزر را تولید می کند که اشعه های انرژی اضافی را از طریق کریستال های الکساندرایت حذف می کند و در نهایت اشعه ای با طول موج ۷۵۵ نانومتر تولید می شود. در واقع این عدد نشان دهنده میزان نفوذ اشعه در پوست شما است. رنگ اشعه های لیزر الکساندرایت قرمز است.

لیزر الکساندرایت می تواند در حالت Q-switch تنظیم شده که بتواند اشعه های با توان بالا را در پالس های کوتاه منتشر کند. این همان چیزی است که لیزر الکساندرایت را برای حذف موهای زائد مؤثر کرده است.

علاوه بر حذف موهای زائد، دستگاه الکس می تواند کاربردهای زیر را نیز داشته باشد:

 • حذف لکه های پوستی ناشی از افزایش سن
 • درمان عروق
 • درمان ترک های پوستی پس از زایمان
 • محو تاتو
لیزر الکساندرایت زیر بغل

لیزر الکساندرایت زیر بغل

تفاوت لیزر الکساندرایت با سایر لیزر ها چیست؟

علاوه بر رنگ متفاوت اشعه لیزر الکس، طول موج اشعه ها نیز متفاوت است.

برای مثال، الکساندرایت اشعه قرمزی با طول موج ۷۵۵ نانومتر منتشر می کند، در حالیکه لیزر دایود، اشعه ای با طول موج ۸۱۰ نانومتر و لیزر ND-YAG اشعه ای با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر تولید می کند.

طول موج انواع لیزر رایج در ایران و کاربرد آن ها را می توانید در جدول زیر ببینید:

نوع لیزرطول موج (نانومتر)کاربرد
الکساندرایت۷۵۵مناسب برای تمام انواع پوست
دایود۸۱۰مناسب برای پوست های متوسط (درجه ۱ تا ۵)
Nd:Yag۱۰۶۴مناسب برای تمام پوست ها و کاربرد ویژه برای پوست های تیره
IPL۱۲۰۰-۵۰۰(این دستگاه لیزر نمیباشد اما برای حذف موهای زائد استفاده می شود) مناسب برای پوست های پایه تا متوسط

مزایای لیزر الکساندرایت

لیزر الکس به عنوان مؤثرترین لیزر برای انواع پوست و مو شناخته می شود، زیرا به اندازه سایر لیزر ها به پوست های تیره صدمه نمی زند. اما مانند سایر لیزر های مورد استفاده برای حذف موهای زائد، دستگاه الکس نیز برای پوست های سفید و روشن مناسب تر می باشد و برای موهای نازک و کوتاهی که بسیاری از دستگاه های لیزر دیگر کارایی ندارند، لیزر الکساندرایت می تواند مفید باشد.

نکته: برای پوست های خیلی تیره بهترین گزینه استفاده از لیزر Nd:YAG می باشد، زیرا طول موج اشافی می تواند به فولیکول مو بدون آسیب به پیگمانته ها یا رنگدانه های پوست نفوذ کند.

الکساندرایت بهتر است یا دایود ؟

یکی از رایج ترین انواع لیزر برای حذف موهای زائد، لیزر دایود است که طول موج آن، تنها کمی بلند تر از لیزر الکس است.

در سال ۲۰۰۱، تحقیقی انجام شد که به مقایسه ۲ لیزر دایود و الکساندرایت پرداخته بود. نتایج حاکی از این بود که لیزر الکساندرایت، رشد موهای زائد را تا ۸۵% کاهش می دهد، در حالیکه لیزر دایود، تنها ۸۴% کاهش می دهد.

لیزر کندلا

لیزر کندلا

آیا لیزر الکساندرایت مورد تأیید FDA است؟

لیزر الکساندرایت در سال ۱۹۹۷ به بازار ارائه شد. ۳ برند لیزر الکساندرایت مورد تایید FDA برای حذف دائمی موهای زائد وجود دارد:

 • EpiTouch Plus
 • GentleLASE
 • Apogee
 • Candela
لیزر آپوجی

لیزر آپوجی

اگر دکتر پوست شما نوعی دیگر از لیزر الکساندرایت را به شما پیشنهاد کرد حتما تحقیق کنید که این دستگاه مورد تأیید FDA باشد.

عوارض جانبی انواع لیزر الکساندریت بر پوست های تیره

تحقیقات انجام گرفته روی ۱۵۰ بیمار (۱۸ مرد و ۱۳۲ زن) که با نوع پوست درجه ۴ و ۵ تحت لیزر الکساندرایت قرار گرفته اند، تنها ۲% عوارض جانبی را نشان داد. همچنین این عوارض بر روی افرادی که پوست روشنی دارند کمتر بود.

از جمله مهترین و بهترین عمل ها و کارها در کلینیک ایران نوین میتوان به کارهای زیر اشاره کرد :

کاشت مو 
پیوندمو
معرفی بهترین پزشک کاشت مو

ترمیم مو

کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین

1/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *