فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
  مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
  کلینیک مو | کلینیک ایران نوین

  آیا کاهش وزن و ریزش مو مرتبط هستند؟

  آیا لاغری باعث ریزش مو می شود
  • 4 نوامبر 2018
  • بدون نظر
  • 1273 بازدید

  آیا کاهش وزن و ریزش مو مرتبط هستند؟

  بسیاری از افرادی که در دوره رژیم و کاهش وزن قرار دارند و یا پس از اتمام این دوره دچار ریزش مو می شوند و یا ممکن است پوست صورتشان شل و آویزان گردد بنابراین این افراد به دنبال پیدا کردن ارتباطی بین کاهش وزن خود و ریزش موهایشان خواهند بود و در این زمینه ممکن است به متخصص پوست و مو مراجعه نمایند اما آیا کاهش وزن و ریزش مو مرتبط هستند؟

  افراد چاق به طور معمول به دلیل رژیم غذایی متنوع ویتامین اضافه زیادی در بدن خود دارند اما با شروع رژیم غذایی و کاهش مصرف غذا سطح ویتامین در بدن آنها کاهش پیدا می کند و افرادی که رژیم سخت و سریع تری دارند بیش از دیگران به ریزش مو دچار می شوند.

  کاهش وزن و ریزش مو

  علت کاهش وزن و ریزش مو

  ارتباط اصلی کاهش وزن و ریزش مو این است که به دلیل تغییراتی که افراد چاق در رژیم غذایی خود ایجاد می نمایند جذب روی، منیزیم، پروتئین، اسیدهای چرب، ویتامین ها و آهن در بدن آنها کاهش پیدا می کند و این کاهش در بروز ریزش مو بسیار موثر خواهد افتاد.

  افرادی که به دلیل چاقی و اضافه وزن قصد کاهش وزن دارند باید حتما در برنامه رژیمی خود مواد غذایی پروتئین دار ، دارای آهن و کلسیم مناسب قرار دهند تا تغییرات رژیم غذایی آنها در سیکل رشد مو اختلال ایجاد ننماید و باعث قرار گرفتن فولیکول های مو در فاز استراحت نگردد البته جهت پیشگیری از این حالت مصرف مکمل های ویتامینی نیز موثر خواهد بود.

  درباره روش های تغذیه و تناسب اندام بیشتر بخوانید.

  ریزش مو بعد از کاشت مو

  کاهش وزن تدریجی و اصولی

  کاهش وزن در هر فردی باید به صورت تدریجی و به صورت اصولی تحت نظارت متخصص تغذیه با توجه به وضعیت اضافه وزن فرد صورت بگیرد و در رژیم وی تمام گروه های غذایی مانند گوشت، حبوبات، سبزی و میوه ها گنجانده شوند تا وی دچار ریزش مو به دلیل کمبود ویتامین و پروتئین و فقر آهن نگردد.

  ریزش مو به دنبال کاهش وزن گر چه مسئله ای موقتی می باشد و معمولا پس از گذشت چند ماه از پایان رژیم غذایی فرد دوباره شاهد رویش مجدد موهای خود خواهد بود اما در این دوران تمام افرادی که قصد کاهش وزن بدون ایجاد مشکلات پوستی و ریزش مو را دارند باید مکمل های ویتامین و برنامه رژیمی مناسبی داشته باشند تا در کنار کاهش وزن خود دچار ریزش مو و مشکلات پوستی نشوند.

  کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *