پیکر تراشی، انواع ساکشن، بادی جت و لیپوماتیک

پیکر تراشی، انواع ساکشن، بادی جت و لیپوماتیک

یکی از این روش‌های کم‌عارضه، روش لیپوماتیک یا پیکرتراشی برای تناسب اندام است که در واقع نوعی PAL یا همان لیپوساکشن به همراه قدرت کمکی است به این معنی که چون جراح در طی عمل لیپوساکشن عادی به علت حرکات زیاد کار را مشکل می‌کند، از یک موتور برای به حرکت درآوردن چربی‌ها استفاده می‌شود که در دو نوع موتور بادی و موتور الکترومغناطیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عمل‌های زیبایی در دو بخش متنوع قرار می‌گیرند

یا به صورت روش‌های تهاجمی یا غیرتهاجمی صورت می‌پذیرد که پیکرتراشی یا لیپوماتیک و تناسب اندام یکی از روش‌های تهاجمی زیبایی و تناسب اندام است که در واقع با ایجاد سوراخ‌هایی در بدن کانال‌های ویژه‌ای به قسمت چربی‌ها تجمع یافته هدایت می‌شوند و در نتیجه چربی‌های اضافه را از بدن خارج می‌کنند.

دپارتمان درمان های چاقی و تناسب اندام و پیکر تراشی در 3 زمینه کلی فعالیت می کند:
1-بخش درمان های چاقی بدون جراحی
2-بخش جراحی های چاقی
3-مشاوره تخصصی تغذیه و رژیم درمانی زیر نظر فوق تخصص غدد

چاقی و به خصوص چاقی موضعی عارضه ای است که بسیاری از مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند. روش های مختلفی برای مقابله و درمان چاقی وجود دارد. ما در کلینیک زیبایی ایران نوین در سه بخش زیر به شما کمک می کنیم تا به اندام ایده آل خود برسید:

جراحی های چاقی

شایع ترین روش های جراحی چاقی عبارتند از : لیپوساکشن، لیپولیزر، لیپوماتیک و بادی جت

لیپوساکشن یکی از روش های نسبتا قدیمی برای درمان چاقی های موضعی است. در این روش با ایجاد یک شکاف کوچک در پوست، چربی های زیر پوست به وسیله یک دستگاه مکنده خارج می شوند. لیپوساکشن تاثیر چندانی در بهبود افتادگی و شلی پوست ندارد و چربی های خارج شده از بدن برای استفاده مجدد به عنوان فیلر یا حجم دهنده به سایر اعضای بدن، خیلی مناسب نیستند.

در روش لیپولیزر چربی ها قبل از مکیده شدن توسط دستگاه مکنده، به وسیله لیزر ذوب می شوند و فرایند خارج کردن چربی آسان تر می شود. اما در این روش نیز به علت تخریب چربی توسط لیزر و تبدیل شدن آن به مایع، امکان استفاده از آن چربی به عنوان فیلر(پر کننده) برای سایر نواحی بدن وجود ندارد.

در این روش سلول های چربی به وسیله ی امواج اینفراسونیک و ارتعاش از هم جدا شده و سپس توسط دستگاه مکنده خارج می شوند. اولین مزیت لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر این است که چربی بدون هیچگونه تخریبی از بدن خارج شده و می توان از آن به عنوان فیلر برای حجم دهی به سایر نقاط بدن استفاده کرد. این چربی علاوه بر اینکه بسیار پایدارتر از چربی خارج شده از طریق لیپوساکشن است، دست نخورده تر و سالم تر نیز هست. مزیت دوم لیپوماتیک این است که به میزان قابل توجهی باعث بهبود افتادگی و شلی پوست می شود. بنابراین نه فقط افرادی که دارای چربی موضعی هستند بلکه کسانی که دچار افتادگی پوست در نواحی ای مثل شکم هستند، موارد مناسبی برای جراحی لیپوماتیک هستند.

بادی جت یک روش مدرن و کم عارضه ی پیکرتراشی است. در این روش چربی ها به وسیله فشار آب از بافت زیرین خود جدا شده و خرد می شوند. جریان آب پیوند بین چربی ها را می شکند و فرایند خروج آن ها بسیار آسان می کند. چربی های آزاد شده با کمترین نیرو توسط مکنده به بیرون کشیده می شوند. همین نیروی اعمال شده ی کمتر برای خروج چربی ها باعث می شود که آسیب به پوست و عروق اطراف بافت چربی به حداقل برسد. در روش های دیگر معمولا خروج چربی ها توسط مکنده با درد همراه است اما در روش بادی جت فرد با کمترین میزان درد و عارضه می تواند به اندام ایده آل خود برسد. مزیت اصلی روش بادی جت سرپایی بودن و عوارض بسیار کم آن است. علاوه بر این با کیفیت ترین چربی برای تزریق و حجیم سازی اندام ها از روش بادی جت به دست می آید.

پشتیبانی آنلاین