مراقبت های پوستی، اسکنیکر و ماسک

مراقبت های پوستی، اسکنیکر و ماسک

مراقبت های پوستی، اسکنیکر و ماسک

امروزه انواع مختلفی از مواد پاک کننده، مرطوب کننده ها، صابون ها، تونر ها، سرم های پوستی، لایه بردارها و اسکراب ها برای مراقبت و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. اما واقعیت این است که تغییر شیوه ی زندگی و تکرار بعضی نکات به ظاهر کم اهمیت می تواند نقش مهمی در حفاظت و مراقبت از پوست شما داشته باشد.

ماساژ صورت به لطافت پوست کمک می کند و به دلیل افزایش جریان خون در این ناحیه پوست را شفاف تر و درخشان تر نشان می دهد. اما نکته ی بسیار مهمی که در ماساژ پوست مطرح است مهارت و دانش کافی برای انجام این کار است. در بسیاری از موارد عدم تجربه ی کافی باعث می شود از ترکیباتی برای ماساژ استفاده شود که مناسب جنس پوست فرد نیست و همین امر موجب ایجاد جوش و یا چین و چروک در فرد می شود. بنابراین برای ماساژ صورت به مراکز درمانی معتبر مراجعه کنید.

شستشوی صورت با استفاده از مواد شوینده ی بدون رایحه به شادابی پوست کمک می کند اما فراموش نکنید که شستشوی مداوم و بیش از حد پوست باعث از بین رفتن چربی طبیعی آن شده و پوست را خشک و آسیب پذیر می کند. اگر پاک کننده های شیمیایی در دسترستان نبود برای پاک کردن آرایش صورت می توانید از پنبه ی آغشته به گلاب، شیر و یا آبلیموی تازه استفاده کنید.

بیشتر ما گمان می کنیم که استفاده از کرم های ضدآفتاب مختص روزهای آفتابی است. اما واقعیت این است که تابش آفتاب به پوست ما برای مدت کوتاهی می تواند تاثیر زیادی در ایجاد لک های پوستی و چین و چروک داشته باشد. پس یادتان نرود که حتی در روزهای سرد زمستانی هم ضد آفتاب بزنید. حداقل SPF ضد آفتاب برای حفاظت از پوست  30 است که در هر منطقه جغرافیایی با توجه به شرایط آب و هوایی می تواند متفاوت باشد. هر چه شدت آفتاب بیشتر باشد به ضدآفتابی با SPF بالاتر نیاز است.

یکی از دلایل خشکی پوست به خصوص در زمستان و ماه های سرد سال کمبود آب بدن است. در روزهای سرد تمایل به خوردن آب کم است اما نیاز بدن به آب در همه ی روزهای سال وجود دارد. نوشیدن آب به خصوص قبل از خواب علاوه بر دفع سموم بدن، باعث رطوبت رسانی به پوست و در نتیجه شادابی آن می شود.

هر چند وقت یک بار از ماسک های طبیعی و یا شیمیایی مناسب برای لایه برداری و حذف سلول های مرده ی پوستتان استفاده کنید. نکته ی مهم در انتخاب ماسک شناخت جنس پوست و داشتن اطلاعات کافی در مورد آن است. برای پاکسازی بهتر پوست می توانید به کلینیک های زیبایی معتبر مراجعه کنید تا نتیجه ی موثر تر و ماندگارتری به دست بیاورید. همچنین استفاده از تونر مناسب به تنظیم PH و رطوبت رسانی مناسب به پوست کمک می کند و نقش زیادی در پاکسازی پوست دارد. 

سلول های پوست شما برای حفظ شادابی و سلامت خود به ویتامین های A،  B، C وE   و آنتی اکسیدان ها نیاز دارند. بنابراین نباید از نقش کلیدی تغذیه در سلامت و مراقبت از پوست غافل شد. مصرف روزانه ی سبزیجاتی مثل هویج، گوجه فرنگی و انواع میوه ها به خصوص مرکبات قطعا در سلامت پوست موثراند. 

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

پشتیبانی آنلاین