جوانسازی پوست، انواع تزریقات دستگاهی

جوانسازی پوست، انواع تزریقات دستگاهی

جوانسازی پوست، انواع تزریقات دستگاهی

اگرچه مشاهده ی روند پیری و ایجاد چین و چروک در صورت بسیار ناراحت کننده است اما امروزه با کمک و راهنمایی مراکز درمانی موفق جوانسازی پوست به یک امر آسان و موثر تبدیل شده است. کلینیک زیبایی ایران نوین با بهره گیری از بهترین متخصصین پوست کشور و با در اختیار داشتن مدرن ترین دستگاه های جوانسازی پوست، شما را تا رسیدن به پوستی جوان و شاداب همراهی می کند. به طور کلی روش های جوانسازی پوست در سه دسته تقسیم می شود:

جوانسازی پوست و انواع تزریقات دستگاهی اول روش های مراقبتی و پیشگیرانه

در روش اول استفاده از کرم های ضد چروک، ماسک های شاداب کننده پوست، تونرهای پاک کننده، اسکراب های فیزیکی و شیمیایی و ... متناسب با نوع پوست پیشنهاد می شود. این روش ها غالبا پیشگیرانه و مراقبتی هستند و برای افراد معمولی که دارای پوست سالم و نرمالی هستند توصیه می شود. در واقع این روش ها جنبه ی درمانی نداشته و برای افرادی که دارای پوست آسیب دیده هستند مفید نمی باشند. با این حال استفاده از مواد ذکر شده برای هر فردی که مایل به داشتن پوستی شاداب و باطراوت است، لازم و ضروری است.

روش دوم یک روش مرسوم و شایع در بین مردم است. در بسیاری از موارد علت افتادگی پوست در افراد مختلف به خصوص افراد بالای 40 سال از دست رفتن چربی و یا کاهش تولید کلاژن در پوست است. تزریق برخی مواد، کاهش حجم چربی در زیر پوست را جبران کرده و یا پوست را برای تولید کلاژن تحریک می کند. با پیشرفت علم و تکنولوژی، مواد قابل تزریق به پوست برای جوانسازی و زیبایی پوست بیشتر می شود. تزریق بوتاکس، ژل، چربی، پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) و سلول های فیبروپلاست (سلول های بنیادی) در حال حاضر از محبوب ترین مواد قابل تزریق در پوست هستند. مکانیزم بوتاکس بی حرکتی موقت عضلات در ناحیه ی تزریق بوده و برای از بین بردن خطوط و چروک عمیق پوست در ناحیه ی اطراف لب، بین ابروها و ... کاربرد دارد. تزریق ژل و تزریق چربی برای حجم دهی به اجزایی مثل لب و گونه مورد استفاده قرار می گیرد و شاید بتوان آن ها را  شایع ترین مواد تزریقی در پوست نامید. پلاسمای غنی از پلاکت و سلول های فیبروپلاست از جدیدترین و موثرترین مواد تزریقی هستند و سازوکار آن ها براساس افزایش تولید کلاژن در پوست است.

با پیشرفت تکنولوژی استفاده از دستگاه هایی مثل لیزر فراکسل، فراکشنال Co2، رادیو فرکانسی (RF)، فراکشنال آر اف، هایفو (Hifu) و میکرودرم ابریژن برای جوانسازی پوست شایع تر و فراگیرتر شده است. این دستگاه ها به بیمار کمک می کند تا بدون درد و در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه ی دلخواه خود برسد. در روش های فراکسل، فراکشنال Co2 ، رادیو فرکانسی (RF) و  فراکشنال آر اف، به طور کلی مکانیزم کار شامل تابش لیزر به پوست و در نتیجه جمع شدن کلاژن های قدیمی و  تولید کلاژن جدید در سطح پوست است. البته دستگاه مورد استفاده و جزئیات این روش ها با هم متفاوت بوده و انتخاب هرکدام از آن ها  وابسته به  نوع عارضه ی پوستی و تشخیص پزشک می باشد. روش هایفو با تکیه بر امواج اولتراسونیک انجام می شود و هدف آن نیز تحریک کلاژن سازی است. میکرودرم ابریژن یک روش نوین در جوانسازی پوست است و با دو عمل پاشش و مکش انجام می شود. به این صورت که با استفاده از دستگاه مخصوصی، کریستال های نمک مانند و ظریف اکسید آلومینیوم  تولید شده و با فشار مشخصی در لایه ی سطحی پوست باعث سایش سطح  پوست می شود. سپس این لایه ی ساییده شده به همراه کریستال های تولید شده توسط مکنده به داخل دستگاه کشیده می شوند. این عمل باعث افزایش جریان خون و فعالیت بیشتر سلول های فیبروبلاست می شود و در نتیجه موجب جوانسازی و طراوت پوست می شود.

منبع: کلینیک تخصصصی جوانسازی پوست ایران نوین

جوانسازی پوست با انواع تزریقات
جوانسازی پوست با انواع تزریقات
جوانسازی پوست استفاده از انواع تزریقات داشتن  پوست  صاف بدون لک،...
جوانسازی پوست با انواع دستگاه ها
جوانسازی پوست با انواع دستگاه ها
جوانسازی پوست با انواع دستگاه ها امروزه با پیشرفت تکنولوژی، فرایند جوانسازی...
جوانسازی و مراقبتهای پوستی
جوانسازی و مراقبتهای پوستی
جوانسازی و مراقبتهای پوستی مراقبت و حفظ زیبایی پوست از زمان های دور تا به...
جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی
جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی
جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی پوست یکی از مهم ترین اجزای بدن است که علاوه...
پشتیبانی آنلاین