فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره در تلگرام مشاوره در تلگرام

کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

تقویت ابرو و ریزش ابرو

تقویت ابرو و ریزش ابرو

کم پشت شدن در اثر ریزش ابرو در اغلب خانم ها رخ می دهد که ممکن است بسیاری نسبت به آن بی توجه باشند یا با روش های موقتی مانند استفاده از مداد و سایه و … ابروی خود را پر کنند. اما همیشه راه حل قطعی و دائمی بهترین راه حل است.

موي ابرو نیز همچون تمام موهاي بدن شامل موهاي ذاتی يا موهاي وابسته به هورمون‌هاي جنسي مي‌توانند دچار ريزش مو شود که در این ریزش عوامل مختلفی دخیل است. عامل ریزش موهاي سر، مژه و ابروها مشترک است اما این عامل مشترک امکان دارد در هر زمانی بر روی موهای یکی از این نواحی عمل کند یا چند ناحیه را تحت تأثیر قرار دهد.

کلینیک تخصصی ایران نوین می تواند در کاشت ابرو و کاشت مو شما را راهنمایی کند.

عوامل ریزش ابرو

يکي از رایج ترین عوامل ریزش موی ابرو، کندن يا اصطلاحاً برداشتن ابروهاست که بیشتر خانم ها با آن در ارتباط هستند و ریزش مو در اثر اصلاح معمولاً نتایج خود را در دوره میانسالی نشان می دهد. ریزش ابرو در اثر اصلاح به این دلیل است که موهای در اثر کنده شدن پی در پی از ریشه نمی توانند مجدداً رشد کنند. در اصطلاح ریشه موها فیبروزه می شود.

همین امر است که از ابروی بانوان مسن خط باریکی را به جا می گذارد. بنابراین بهتر است در صورتی که قصد اصلاح ابروهای خود را دارید به طور مداوم آن را با تیغ بتراشید تا به ریشه آن آسیب وارد نشود.

درمان کم پشتی و ریزش ابرو

داروی ماینوکسیدیل بهترین دارو برای درمان معضل کم پشتی موی ابرو است. این دارو توسط پنبه نازک یا گوش پاک کن استعمال می شود و طی ۶ ماه استفاده مداوم مشکل کم پشتی مو و ریزش موی ابرو را حل می کند. پس از رشد ابروها نیز باید از ماینوکسیدیل به طور منظم و در فواصل زمانی ۲-۳ روز یکبار استفاده نمود.

سایرعوامل تأثیرگذار در ریزش موی ابرو

بيماري طاسي منطقه‌اي یکی دیگر از عوامل ريزش موي ابرو است. طاسی منطقه ای امکان دارد برای سایر نواحي پوست نیز رخ دهد که در این حالت منطقه ای از پوست به وسعت یک سکه دچار ریزش مو می شود. در واقع این بیماری، يک بيماري خودايمني است که ريشه مو به‌عنوان دشمن توسط بدن تلقي شده و بدن آن را از بین می برد. ریزش سکه ای با استفاده از نمونه برداری از ریشه مو تشخیص داده شده و درمان می شود.

تأثیر عوامل ارثي هم در کم‌مويي و ریزش ابروها

کم‌مويي مادرزادی افراد اصطلاحاً «هيپوتريکوز» نامیده مي‌شود. گاهی نیز ژنتیک به مرور افراد را دچار ريزش ابرو مي‌شوند. ريزش ابروی وراثتي معمولاً درمان یا راه جلوگیری موثري ندارد. البته آزمایشات برای نظر قطعی در مورد ژنتیکی بودن ریزش مو ضروری است.

کمبود روی و کم کاری تیروئید نیز در موارد حاد باعث ريزش موی ابروها مي‌شوند. البته کمبود زینک یا روی و کم کاری تیروئید نشانه های دیگری به جز ریزش موی ابرو نیز دارد که باید درمان شود.

تغذیه و ریزش موی ابرو

سوءتغذيه بسیار شدید نیز باعث ريزش ابروها می شود. هیچ کدام از تحقیقات تاکنون تأثیر فست فودها بر ریزش مو را تأیید نکرده اند اما مصرف زیاد مکمل‌هايي مثل ويتامين A  روي ريزش موي سر اثر دارد.

استرس و ریزش موی ابرو

استرس منحصراً عامل ريزش مو نیست اما به تشديد و تسریع آن کمک می کند.

منبع: کلینیک تخصصی ایران نوین

مطالب مربوط به تقویت ابرو و ریزش ابرو

چگونه به زیبایی ابرو دست یابیم

تقویت ابرو

چگونه به زیبایی ابرو دست یابیم ابروهای پرپشت و طبیعی در زیبایی چهره نقشی مهمی را ایفا می کنند ، لذا هنگامی که موهای این ناحیه از صورت شروع به ریزش می کنند ، فرد با استرس و نگرانی زیادی شروع به درمان های مختلفی می کند . راز زیبایی ابرو را می توان در […]

  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
  • بدون نظر
  • 42 بازدید

چه عواملی باعث ریزش ابرو می شود؟

ریزش ابرو و موی ابرو

چه عواملی باعث ریزش ابرو می شود؟ ابروهای پرپشت ، خوش حالت و متناسب با فرم صورت ، موجب زیبایی چشم ها و چهره ی فرد می گردد ، از این رو ، هنگامی که ریزش ابرو و کم پشتی موهای ابرو شروع می شود ، چهره ی فرد به حالت بی روحی تبدیل می […]

  • ۳ بهمن ۱۳۹۶
  • بدون نظر
  • 33 بازدید

تقویت ابرو و کاشت ابرو به روش PRP

تقویت ابرو با PRP

تقویت ابرو و کاشت ابرو به روش PRP روش های مختلفی و موثری جهت تقویت ابرو و کاشت ابرو وجود دارد که از جمله روش های بدون عارضه و بسیار کاربردی در این زمینه می توان به تزریق PRR اشاره نمود . در روش تقویت ابرو با PRR ، با استفاده از خون خود فرد […]

  • ۲۷ دی ۱۳۹۶
  • بدون نظر
  • 58 بازدید