از سلول های بنیادی در درمان ریزش مو غافل نشوید

از سلول های بنیادی در درمان ریزش مو غافل نشوید

از سلول های بنیادی در درمان ریزش مو غافل نشوید

سلول های بنیادی قادر به درمان طیف وسیعی از بیماری ها هستند. در این مطلب به شما خواهیم گفت که چرا این سلول ها ابزاری قدرتمند برای درمان بیماری ها هستند.

زمانیکه بیشتر مردم درباره درمان بیماری ها بوسیله سلول های بنیادی فکر می کنند، پیوند سلول های بنیادی به ذهنشان می آید. در پیوند سلول های بنیادی، سلول های بنیادی جنینی به نوع سلول بالغ مورد نیاز تبدیل می گردند. سپس، این سلول های بالغ جایگزین بافتی که توسط بیماری یا آسیب دیدگی صدمه دیده است، می شوند. این نوع درمان می تواند برای موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

اما درمان با سلول های بنیادی می تواند کارهای خیلی بیشتری را نیز انجام دهد.

چه بیماری هایی می توانند بوسیله سلول های بنیادی درمان شوند؟

در تئوری، هیچ گونه محدودیتی برای نوع بیماری هایی که می توانند بوسیله سلول های بنیادی درمان شوند وجود ندارد. با توجه به این که محققان قادر به تولید انواع سلول ها از طریق سلول های بنیادی هستند، آنها توانایی پیشرفت در هر بیماری را دارند.

چه درمان های سلولی در حال حاضر در دسترس هستند؟

در سالهای اخیر آزمایشات بالینی بسیاری در مورد درمان های مبتنی بر سلولهای بنیادی آغاز شده است. نتایج آن ها تا زمانی که آزمایشات نشان نداده اند که درمان ها بی خطر و موثر هستند، ممکن است چند سال طول بکشد.

با این حال تا ژانویه 2016 در سراسر جهان 10 درمان با سلول های بنیاردی مورد تایید قرار گرفته است، تنها درمان مبتنی بر سلول های بنیادی که به طور گسترده استفاده می شود، پیوند مغز استخوان است. سلول های بنیادی خون در مغز استخوان اولین سلول های بنیادی بودند که شناسایی شدند و برای اولین بار در کلینیک مورد استفاده قرار گرفتند. این روش به هزاران نفر در سراسر جهان که از سرطان خون رنج می برد، کمک کرده است.

منبع: کلینیک تخصصی پی آر پی ایران نوین

تگها : درمان ریزش مو , طاسی سر

 

پشتیبانی آنلاین