دانستنی های لازم درباره پیوند موی طبیعی به روش FIT

دانستنی های لازم درباره پیوند موی طبیعی به روش FIT

دانستنی های لازم درباره پیوند موی طبیعی به روش FIT 

به هنگام ظهور هر گونه عارضه ی طولانی مدتی مانند ریزش مو در موهای ناحیه ی سر ، صورت ، ریش و سبیل باید جهت درمان اصولی و صحیح به پزشک متخصص مو مراجعه نمود .پیوند مو به روش FIT

متخصص پوست و مو با بررسی و آزمایشات لازمه وضعیت بیمار را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت نیاز به تجویز درمان های موضعی و دارویی می پردازد .

در بسیاری از موارد با رفع عامل ایجاد تنش در بافت های مو می توان مشکلات مو را برطرف نمود و رشد موها را به حالت اولیه بازگرداند .

به عنوان مثال از جمله عوامل مقطعی ایجاد کننده ی ریزش مو که با رفع آن می توان ریزش مو را متوقف ساخت ، می توان به ؛ اختلالات هورمونی ، بارداری ، استرس ، مصرف داروهای خاص ، فقر آهن ، کمبود ویتامین ها ، شیمی درمانی و به کمبود پروتئین اشاره نمود .

 تنها در مورد ریزش الگوی زنانه و مردانه که به علت عوامل ژنتیکی و ارثی بوده و یا از دست رفتن قسمتی از موها در اثر جراحی ، سوختگی ، جای زخم و ... که فرد به طور دائم فولیکول های مو را از دست داده است ،  راه حل مناسب ریزش مو ، کاشت مو و پیوند مو می باشد ، لذا در موارد دیگر با درمان های مناسب می توان فولیکول های مو را تقویت و به رشد مجدد موها کمک نمود .

روش های مختلفی جهت کاشت و پیوند مو وجود دارد ، که انتخاب هر روش با توجه به شرایط بیمار و با تشخیص پزشک معالج صورت می پذیرد .

زمانی فرد می تواند اقدام به پیوند مو نماید که ریزش موها کند شده باشد که این مسئله در سن 30 سالگی به بالا رخ می دهد ، زیرا در سنین پایین تر با فعال بودن هورمون ریزش در صورت انجام عمل پیوند ، موهای پیوندی نیز مجددا خواهند ریخت .

پیوند مو به روش FIT 

در این روش که از جمله روش های بسیار رایج و با موفقیت بالا بوده ، جراح متخصص با ایجاد بیحسی موضعی در محل اهداء کننده ی فولیکول های مو که بانک موی پشت سر فرد می باشد ، با دستگاه مخصوصی به نام پانچ به برداشت تعداد گرافت های لازم می پردازد ، سپس فولیکول ها استریل شده و از ناخالصی هایی چون پوسته و چربی جدا می گردند و به صورت تک به تک با همان دستگاه با قطر مناسب در خط رویش طراحی شده توسط تیم پزشکی با دقت و ظرافت بالایی جهت ایجاد تراکم مناسب پیوند زده می شوند .

پس از پیوند برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل ، رعایت دقیق توصیه های مراقبتی ارائه شده پزشک معالج توسط بیمار الزامی است .

سه هفته پس از پیوند موها رشد کمی خواهند نمود ، در ماه چهارم با ورود به فاز استراحت ریزش کرده و 12 ماه پس از آن رشد نهایی موها مشخص می گردد .

پس از رشد دائمی موها می توان به طور عادی آنها را حالت ، رنگ و اصلاح نمود .

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین 

تگها : FIT

 

پشتیبانی آنلاین