جدیدترین روش های پیوند مو را بدانید

جدیدترین روش های پیوند مو را بدانید

جدیدترین روش های پیوند مو را بدانید

ریزش مو در افراد مختلف به دلایل گوناگونی رخ می دهد ، استرس ، حاملگی ، شیمی درمانی ، اختلالات هورمونی ، بیمارهای خاص ، مصرف داروهای خاص ، عامل ژنتیک و .... از جمله دلایل ریزش مو می باشند که در بسیاری از این موارد ، با رفع عامل ایجاد کننده ، ریزش مو نیز متوقف می گردد و موها به حالت اولیه بازمی گردند .روش های پیوند مو

اما اگر علت ریزش مو پس از بررسی و انجام آزمایشات لازمه ، ریزش ژنتیکی یا همان ارثی تشخیص داده شود ، جهت درمان تنها راه حل موثر و دائمی ، کاشت و پیوند موی طبیعی خواهد بود .

کاشت مو و پیوند موی طبیعی در کلینیک های معتبر زیبایی توسط پزشک متخصص مو با انتخاب یکی از روش های مختلف کاشت و پیوند مو صورت می پذیرد .

در همه ی روش کاشت و پیوند مو ، فولیکول موردنیاز مو از بانک موی پشت سر فرد که در مقابل هورمون ریزش مقاوم است برداشت شده و در محل گیرنده پیوند زده می شود ، تفاوت روش های مختلف کاشت و پیوند مو در نحوه ی برداشت و کاشت مو می باشد .

از جمله روش های جدید کاشت و پیوند مو می توان به پیوند مو به روش های  BHT ، SUT ، HRT ، PRP ،  SAFER و کاشت به روش سلول های بنیادی اشاره نمود .

روش های کاشت و پیوند FIT، FUT و ترکیبی از این دو روش ، در عین حال که متداول ترین و موفق ترین روش های پیوند مو در حال حاضر هستند ، از کم عارضه ترین روش های پیشرفته ی پیوند مو محسوب می شوند .

از آنجام که عمل زیبایی پیوند مو یک عمل بسیار حساس و ظریف است و نیاز به مراقبت های ویژه ای نیز دارد ، روش انتخابی جهت پیوند نیز در دستیابی به نتیجه ی مطلوب بسیار تاثیرگذار خواهد بود .

با توجه به شرایط مویی بیمار و تشخیص پزشک معالج ممکن است که هر یک از روش های پیوند مو برای فرد متقاضی کاشت مو انتخاب گردد ، اما آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد ، عدم ریسک پذیری این عمل حساس بوده ، لذا در بسیاری از کلینیک ها ، پزشک متخصص ترجیح می دهد به جای استفاده از روش های جدید که هنوز آثار مثبت و منفی آنها به طور کامل مشخص نشده است ، از روش های متداول و کم خطری چون FIT و FUT استفاده نماید .

این دو روش با بیشترین آمار کاشت گرافت مو در سراسر کلینیک های معتبر دنیا در حال حاضر از پرطرفدارترین روش های پیوند موثر و موفقیت آمیز موی طبیعی محسوب می شوند .

در تبلیغات کذب همواره از مزایا و موفقیت بالای روش های جدید پیوند مو یاد می شود  درحالی که واقعیت امر بدین گونه نبوده و عوارض وخیم ناشی از روش های جدید در میان تبلیغات پرآب و رنگ در پرده ای از ابهام پوشانده می شود .

به دلیل حساسیت و محدودیت فولیکول های مو اگر با انتخاب نادرست روش پیوند مو ، بانک موی فرد دچار آسیب گردد ، دیگر هیچ روش و گزینه برای ترمیم آن وجود نخواهد داشت .

لذا بهتر است که با عدم ریسک پذیری روش هایی آزمایش شده ی معتبر را که در محافل علمی نیز به طور کامل پذیرفته شده اند ، جهت عمل زیبایی بسیار حساس پیوند مو انتخاب نمود .

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

تگها : FUT , FIT , درمان ریزش مو

 

پشتیبانی آنلاین