بهترین و مؤثرترین روش پیوند موی طبیعی

بهترین و مؤثرترین روش پیوند موی طبیعی

بهترین و مؤثرترین روش پیوند موی طبیعی

ریزش مو و عدم تراکم مناسب و کافی مو در نواحی مختلف سر باعث شده که همواره افراد زیادی برای دستیابی به چهره ای زیباتر و موهای پرپشت به انواع کلینیک پوست و مو و مراکز تخصصی جهت پیوند مو مراجعه نمایند .پیوند مو

روش های مختلفی جهت پیوند مو وجود دارد ، که برخی از این روش ها جدید بوده و هنوز با اطمینان کامل نمی توان آن را تایید کرد ، اما روش هایی که تا کنون در این عرصه مورد آزمایش و عمل قرار گرفته و همواره با موفقیت بالایی نتیجه ی دلخواه بیماران را ایجاد نموده است ، روش های متداول و شناخته شده ی FIT ،  FUT و ترکیب این دو روش می باشد .

پیوند مو به روش FIT

در این روش موی مورد نیاز جهت پیوند از ناحیه بانک موی پشت سر فرد با استفاده از دستگاه پانچ به صورت جداسازی ریشه ای برداشته می شود ، فقط جای زخم کوچکی از عمل برداشت مو باقی خواهد ماند که خود به خود و بدون نیاز به بخیه زدن خوب می شود ، سپس موی برداشته شده پس از زدودن ناخالصی های آن ، فولیکول های جداگانه ی آن با ایجاد شکاف های ریز در ناحیه ی مورد نظر توسط پانچ پیوند زده می شود . 

این روش جهت پیوند مو برای ناحیه ای کم وسعتی از موی سر ، ریش ، سبیل ، مژه و ابرو مطلوب تر خواهد بود .

پیوند مو به روش FUT 

 در این روش موی مورد نیاز جهت پیوند توسط جراحی به صورت نواری از بانک موی پشت سر فرد برداشته شده ، محل برداشت مو بخیه زده می شود و پس از جداسازی ناخالصی هایی چون چربی و پوسته از موی برداشته شده ، با ایجاد شکاف های ریز و ابزار پزشکی مخصوص مو در خط رویش طراحی شده با دقت بالا و به صورت فولیکول های تکی پیوند زده می شود .

در این روش می توان طی یک جلسه تراکم بالایی از پیوند مو را انجام داد و سریع ترین روش پیوند موی طبیعی شناخته شده در دنیا است .

در هر دو روش ، جهت برداشت مو از ناحیه ی اهداء کننده و پیوند مو در ناحیه ی گیرنده ، جراح از بیحسی موضعی استفاده می کند .

■ اما کدام روش بهترین روش پیوند مو است ؟

انتخاب اینکه کدام روش بهترین است ، به تشخیص پزشک متخصص مو و شرایط بیمار بستگی دارد .

برخی بیماران حاضر به جراحی جهت برداشت مو از بانک موی پشت سر خود نیستند ، لذا در این بیماران روش FIT مناسب تر خواهد بود ، چنانچه فرد به ایجاد تراکم کمی از مو در ناحیه ی مورد نظر احتیاج داشته باشد ، مانند پیوند مو در مژه یا ریش ، در این مورد نیز انتخاب روش FIT مناسب تر خواهد بود .

در مواردی که نیاز به سرعت عمل و کاشت سریع مو وجود داشته باشد ، پیوند مو به روش FUT که در آن می توان حجم بالایی از پیوند مو را ایجاد نمود ، مناسب خواهد بود .

در روش FUT ، زمان عمل کوتاه تر بوده ، بانک موی فرد کمتر آسیب می بیند و خط رویش حاصله طبیعی تر و تراکم بالایی خواهد داشت .

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

تگها : FUT , FIT

 

پشتیبانی آنلاین