سن مناسب کاشت مو، عامل مؤثر کاشت مو

سن مناسب کاشت مو، عامل مؤثر کاشت مو

سن مناسب کاشت مو، عامل مؤثر کاشت مو

کاشت و پیوند مو با روش های مختلفی توسط پزشک متخصص مو در مراکز و کلینیک های معتبر صورت می پذیرد ، در این عمل زیبایی ، جهت پیوند مو ، از موهای پشت سر فرد جهت پیوند استفاده می شود و نمی توان از شخص دیگری موی پیوندی را دریافت کرد زیرا این کار به عدم پیوند و پس زدن آن منجر خواهد شد .کاشت مو

از جمله روش های متداول و موفقیت آمیز در کاشت مو و پیوند مو ، روش های FIT ،  FUT و ترکیبی از از این دو می باشد .

■ در روش FUT ، موی مورد نیاز جهت پیوند ، به صورت نواری توسط جراحی از موهای پشت سر فرد برداشته شده ، محل برداشت مو بخیه زده می شود و پس از جدا سازی فولیکول های مو ، این موها به صورت جداگانه با ایجاد شکاف های ریز در محل گیرنده یا طاس پیوند زده می شود ، از این روش جهت کاشت مو برای نواحی با وسعت زیاد استفاده می شود .

■ در روش FIT ، موی مورد نیاز جهت پیوند به کمک پانچ های مخصوص به صورت گرافت های تکی ، دو و سه تایی از محل موهای پشت سر فرد جدا شده پس از جدا سازی ناخالصی ها ، فولیکول ها به صورت تک به تک در محل مورد نیاز پانچ می گردند و دیگر نیازی به جراحی و بخیه زدن وجود ندارد ، این روش مناسب ایجاد تراکم در مناطق کم وسعت سر و نواحی مختلف  صورت مانند مژه ، ریش و ....  می باشد .

چه سنی مناسب کاشت مو و پیوند مو است ؟

  در روش FUT که جهت ایجاد تراکم در مناطق وسیع سر مناسب می باشد ، به دلیل برداشت مو به صورت نواری از منطقه ی مطمئنه پشت سر فرد که به هورمون ریزش مو مقاوم است ، می توان در هر سنی از آن استفاده نمود .

اما از روش FIT که جهت تراکم در مناطق کم وسعت استفاده می شود ، نمی توان در سنین بین 18 تا 25 سال استفاده نمود ، زیرا در این سن هنوز هورمون ریزش کند نشده و با برداشت مو از بانک موی سر فرد به کمک پانچ ، پس از کاشت موها خواهند ریخت و دیگر مویی جهت ترمیم وجود نخواهد داشت ، در واقع در روش FIT با برداشتن موهای دیگر نواحی ، با وجود عامل ریزش ، این پیوند بی اثر خواهد بود .

بهتر است جهت کاشت مو به روش FIT از سن 25 سال به بالا اقدام به کاشت مو نمود زیرا در این سن عامل ریزش مو کند شده و نتیجه ی حاصل از کاشت موثرتر خواهد بود .

در نتیجه می توان عنوان نمود که با توجه به روش انتخابی جهت کاشت و پیوند مو ، سن انجام این عمل زیبایی بر نتیجه ی نهایی عمل بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

تگها : FUT , FIT , درمان ریزش مو

 

پشتیبانی آنلاین