بهترین کاندیدای کاشت مو کیست؟

بهترین کاندیدای کاشت مو کیست؟

بهترین کاندیدای کاشت مو کیست؟

کاشت مو و پیوند مو از جمله عمل های زیبایی پرطرفداری است که به علت تاثیر مو در زیبایی چهره و اعتماد بنفس فرد همواره مورد توجه افراد دچار ریزش مو بوده است .کاندیدای کاشت مو

در این عمل زیبایی ، به روش های مختلف فولیکول های مو را از بانک موی پشت سر فرد که در مقابل هورمون ریزش مقاوم هستند ، برداشته و پس از جدا سازی ناخالصی های مو ، فولیکول ها را به صورت جداگانه در محل موردنظر پیوند می زنند .

موهای پیوند زده پس از گذراندن دوره ی نقاهت و ریزش موقتی ، به مانند دیگر موها رشد طبیعی خواهند داشت به طوری که می توان آنها را کوتاه و رنگ نمود .

جهت پیوند موی طبیعی تنها می توان از موهای خود فرد استفاده نمود زیرا پیوند موهای فرد دیگر در یک شخص ریزش خواهند کرد و به اصطلاح پیوند پس زده می شود .

کاشت و پیوند مو در افرادی که قصد پرپشت  نمودن موهای کم پشت خود را دارند به خوبی جواب نمی دهد ، زیرا موهای پیوندی جهت رشد و پاسخ مثبت به پیوند نیازمند فضای کافی و تغذیه ی مناسب از پوست هستند که با کاشت موها در بین موهای کم پشت این امکان برای آنها از بین می رود  .

علاوه بر مردان ، زنان نیز به علت ریزش موهای خود ، به انجام عمل زیبایی کاشت مو مبادرت می ورزند که روش های کاشت مو در زنان و مردان یکسان می باشد .

اما آیا می توان عمل کاشت و پیوند مو را در افراد مختلف انجام داد ؟

به عبارت دیگر کاندید مناسب کاشت مو چه افرادی هستند ؟

● با اینکه بیشتر متقاضیان کاشت مو ، افراد زیر 30 سال هستند اما سن مناسب کاشت مو از 30 سال به بالا است ، زیرا در سنین پایین تر از 30 سالگی ، هنوز ریزش مو ادامه دارد و ممکن است پس از پیوند موها به دلیل هورمون ریزش مجددا دچار ریزش گردند . 

● در افراد با قطر موی زیاد شاهد پیوند موی مناسب تری از افراد با قطر موهای نازک هستیم ، زیرا قطر زیاد مو سبب پوشش و ایجاد تراکم لازمه پس از پیوند و رویش موها گردیده و پوست سر را به خوبی پوشش داده و پر پشت نشان می دهد .

● شدت طاسی در افراد مهم ترین عامل تعیین کننده ی کاندید مناسب کاشت مو می باشد ، زیرا افرادی که از بانک موی مناسبی برخوردار نباشند نمی توان تراکم لازمه پس از عمل را در آنها ایجاد نمود .

● افرادی که پوست سر شلی دارند ، گزینه ی مناسب عمل کاشت مو هستند زیرا در این افراد با برداشتن مو به روش های مختلف پس از بخیه زدن ، اسکار جای زخم ایجاد نخواهد شد و می توان فولیکول های بیشتری از مو را برداشت نمود ، هر چه پوست سر فرد سفت تر باشد اسکار حاصل از عمل بیشتر خواهد بود .

● افرادی که از سلامت کاملی برخوردار باشند و به بیماری هایی چون دیابت ، فشار خون بالا و بیماری های پوستی مبتلا نباشند ، کاندید مناسب عمل کاشت مو هستند که پزشک معالج با انجام آزمایش های قبل از عمل باید از صحت سلامت فرد اطمینان حاصل کند.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

تگها : درمان ریزش مو , طاسی

 

پشتیبانی آنلاین