فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کلینیک مو،کلینیک پوست ایران نوین (کاشت مو و ابرو)
22221000
: شماره تماس

علت دلمه های پس از کاشت مو در پوست سر

دلمه پوست سر بعد از کاشت مو
  • ۱۴ مهر ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 929 بازدید
[تعداد: 4    میانگین: 2/5]

علت دلمه های پس از کاشت مو در پوست سر

هر نوع درمان و عمل زیبایی ، دارای مزایا  و معایبی است که قبل از اقدام به آن عمل ، جهت تصمیم گیری صحیح باید به طور کامل از آنها آگاهی پیدا کرد ، از این رو در این مقاله ، دلمه های پس از کاشت مو به عنوان یکی از عوارض پس از کاشت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

عمل کاشت مو

به عمل زیبایی انتقال فولیکول های مو از پشت سر فرد به نواحی جلوی سر که با استفاده از برش تیغ جراحی و ایجاد شکاف های ریز به کمک ابزار مخصوص پزشکی انجام می شود ، عمل کاشت مو گفته می شود .

دلمه های پس از کاشت مو

در عمل کاشت و پیوند مو ، جهت پیوند موها در ناحیه ی جلوی سر که در خط رویش طراحی شده توسط پزشک جراح انجام می شود ، شکاف های ریزی ایجاد می گردد و فولیکول های پیوندی در این شکاف به کمک ابزار خاصی قرار داده می شوند ، پس از پایان عملیات کاشت ، روز بعد از عمل کاشت مو ، دلمه های کوچکی روی هر شکافی که مو در آن قرار داده شده ، ایجاد می شود  .

دلمه های پس از کاشت مو-min

علت دلمه های پس از کاشت مو

ایجاد دلمه بخشی از فرآیند ترمیم شکاف ایجاد شده در پوست سر جهت پیوند فولیکول های پیوندی است ، این دلمه ها به دلیل ظاهر نامطلوبی که در ناحیه ی سر با تعداد زیاد خود ایجاد می کنند ، همواره سبب ناراحتی فرد می شوند .

به منظور جلوگیری از ایجاد عفونت در ریشه مو و امکان رشد مناسب فولیکول های پیوندی ، باید دلمه های ایجاد شده پس از کاشت مو به صورت اصولی درمان شوند .

درمان دلمه های پس از کاشت مو

به منظور درمان دلمه های پوستی ایجاد شده پس از کاشت مو پزشک متخصص ، داروهایی نظیر آنتی بیوتیک و کرم های مرطوب کننده ی موضعی را تجویز می کند .

مرطوب نگه داشتن پوست سر در محل دلمه ها ، سبب بهبودی این عارضه طی ۱۰ روز خواهد شد .

دلمه سر بعد از کاشت مو

درمان خانگی دلمه های پس از کاشت مو

استفاده از ژل تازه ی گیاه آلوئه ورا که به طور مستقیم می توان آن را روی دلمه ها ریخت ، سبب ترمیم سریع تر زخم ها و رفع دلمه ها خواهد شد .

همچنین مرطوب نگه داشتن پوست سر به طور مرتب طی شبانه روز ، به کمک سرم های شست و شو نیز به رفع موثر دلمه ها بسیار کمک خواهد کرد .

کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *